Makrame augalams: 7 kambarinių augalų idėjos

Straipsnio autorė Jogilė Miežienė, „I shall knot“ makrame kūrėja.

Makrame augalams – yra ypatinga namų puošmena, bet ne visi augalai jose atrodo dailiai. Jau porą metų rišu makrame augalams kabykles ir ieškau “tų tobulų” augalų, kurie jose derėtų. Ir aš juos radau! Jei norite, kad jūsų makrame kabyklės grožis atsiskleistų, siūlau rinktis vieną iš šių gana nesudėtingos priežiūros, mano pačios išbandytų augalų:

7. Ceropegija paprastoji (Ceropegia woodii)

Angliškai dar vadinama “širdžių virvelė” (string of hearts). Ji auga labai ilga, todėl makrame augalams kabyklė turi būti gana aukštai, kad Ceropegijos nereikėtų dažnai trumpinti. Tiesiog privalėjau ją įtraukti į sąrašą – ji tokia žavi!

Ceropegija paprastoji (ceropegia woodii)
Ceropegija paprastoji (Ceropegia woodii). Nuotr. I.Miežienė

6. Peperomija ‘Hope’ (Peperomia ‘Hope’)

Yra koks milijonas peperomijų veislių, bet būtent šita kabyklėms optimali – lapai apsupa vazoną, bet šakelės ne per ilgos, todėl sukuria dailų vainiką. Be to, tik pažiūrėkit į tuos mielus apvalius lapelius!

Peperomija hope (Peperomia hope)
Peperomija ‘Hope’ (Peperomia ‘Hope’). Nuotr. I.Miežienė

5. Morgano šilokas (Sedum morganianum)

Kabantis sukulentas, angliškai vadinamas “Asilo uodega” (donkey‘s tail), taip smagiai dera su šiuo pavadinimu! Lapeliai stori, šviesiai žalsvi, netgi kiek melsvi. Priežiūra nesudėtinga. Tik svarbu atsiminti, kad jis nemėgsta būti liečiamas – lapeliai lengvai nulūžta. Todėl per dažnai nereiktų jo persodinti ar keisti makrame augalams kabyklių.

Morgano šilokas (Sedum morganianum)
Morgano šilokas (Sedum morganianum). Nuotr. I.Miežienė

4. Tradeskantė (Tradescantia)

Labai lengvai prižiūrimas augalas, atsparus ir greitai augantis. Turėsite gražų pilną vazoną gana greitai. Taigi jei nenorite laukti – tradeskantė bus kaip tik! Tik turėkite omenyje, kad augti ji nesustos 😉 Tradeskančių yra nemažai populiarių veislių, pavyzdžiui, ‘Zebrina’, ‘Tricolor’, ‘Callisia’, ‘Purple heart’.

Tradeskantė (Tradescantia tricolor)
Tradeskantė (Tradescantia) ‘Tricolor’. Nuotr. I.Miežienė

3. Chlorofitas (Chlorophytum)

Auga neskubėdamas, todėl ilgą laiką lieka daugmaž patogaus įprastinio dydžio. Smagioji dalis – jo vaikai kabo aplink vazoną kaip maži voriukai. Iš čia, matyt, ir angliškas pavadinimas “Spider plant”. Galima juos palikti kaboti arba išdalinti draugams.

Chlorofitas (Chlorophytum)
Chlorofitas (Chlorophytum). Nuotr. I.Miežienė

2. Skindapas (Pothos / Scindapsus / Epipremnum aureum) ir Filodendras (Philodendron)

Man šie vijokliniai augalai yra tiesiog tobuli kabinamiems vazonams. Netgi, sakyčiau, kabyklių klasika. Paklausite, kodėl jie ne pirmoje vietoje? Tuojau pamatysite 😉

Skindapas. Makrame augalams
Skindapas dar vienas puikus variantas, kurį galite pasirinkti savo makrame augalams. Nuotr. I.Miežienė


Ypatingų reikalavimų šie augalai neturi, yra atsparūs ir greit auga. Jei pasidaro per ilgi – galima tiesiog pakirpti šakas ir įkišti jas atgal į vazoną. Taip augalas taps pilnesnis, vešlesnis.

Kelios žinomiausios veislės: ‘Golden Queen’, ‘Marble Queen’ ir Scindapsus Pictus. Pastarasis, mano mylimiausias, sparčiai populiarėja. Ir nenuostabu, jis atrodo ypatingai!

Scindapsus Pictus
Skindapas (Scindapsus Pictus). Nuotr. I.Miežienė

1. Karolinė žilė (Senecio or Curio rowleyanus)

Jei “tobula” yra kiek nuobodoka, Karolinė žilė atrodo kaip iš pasakos! Priežiūra gana paprasta, vienintelis triukas – išgyventi žiemą jos neperliejant. Bet ji tikrai verta pastangų!

Karolinė žilė (Senecio or Curio rowleyanus)
Karolinė žilė (Senecio or Curio rowleyanus). Nuotr. J. Miežienė


Nagi, kuri jūsų mėgstamiausia?

TAIP PAT SKAITYKITE:

“Stilingiems namams: 7 kambariniai augalai, mėgstantys tamsą”

“Kambariniai augalai – kaip sukurti kompoziciją kokedama būdu”

Prenumeruokite „Geltono karučio“ naujienlaiškius ir gausite sezoninių patarimų, dizaino idėjų ir garantuotai - įkvėpimo.

Palaukite...

Ačiū.

Left Menu Icon
Krepšelis