Aplinkos dizaino konferencijoje „Garden Style 2023“ – naujos įkvepiančios idėjos

Rugpjūčio 26-ąją Vilniuje praleisti dieną bendraminčių apsuptyje tradiciškai pakvies didžiausia Baltijos šalyse aplinkos dizaino konferencija Garden Style 2023. Šių metų konferencijos tema „Dizainas rytojui“ kaip niekad aktuali, tad daugiausiai dėmesio bus skirta ateities dizaino sprendimams.

Tokio masto renginys vyksta tik kartą metuose – sužinokite, ką įdomaus jums paruošėme.

Didžiausia Baltijos šalyse aplinkos dizaino konferencija „Garden Style 2023“ – jau rugpjūčio 26-ąją. Nuotr. Lina Liubertaitė
Didžiausia Baltijos šalyse aplinkos dizaino konferencija „Garden Style 2023“ – jau rugpjūčio 26-ąją. Nuotr. Lina Liubertaitė

Įkvepiantys lektoriai iš Lietuvos ir užsienio

Sparčiai besikeičiantis pasaulis pažeria nemažai iššūkių kuriant aplinkos dizainą, todėl konferencijos Garden Style 2023“ pranešėjai pateiks naujų idėjų ir pakvies į jau gerai žinomus dalykus pažvelgti iš kito kampo. Susipažinkite su įkvepiančiais konferencijos pranešėjais.

Šių metų konferencijoje dalyvaus prestižinius apdovanojimus pelniusi kraštovaizdžio dizainerė, lektorė, tarptautinės parodos „RHS Chelsea Flower show” teisėja iš D. Britanijos Annie Guilfoyle. Ji konferencijoje skaitys pranešimą „Kaip kurti sodus galvojant apie ateitį“. Koks turėtų būti požiūris į sodo dizainą kasdien besikeičiančio pasaulio kontekste ir kaip užtikrinti, kad mūsų kūriniai būtų tinkami ateičiai? Annie pasidalins konkrečių sodų pavyzdžiais, paanalizuos sprendimus ir pasidalins tendencijomis, kurias galite pritaikyti kiekvienas.

Į Lietuvą atvyksta Annie Guilfoyle, apdovanojimus pelniusi kraštovaizdžio dizainerė ir lektorė. Nuotr. L. Roper
Į Lietuvą atvyksta Annie Guilfoyle, apdovanojimus pelniusi kraštovaizdžio dizainerė ir lektorė. Nuotr. L. Roper

Kitas svečias iš užsienio – kraštovaizdžio architektas dr. Mariusz Antolak (Lenkija) pristatys „foodscape” koncepciją ir parodys pavyzdžių, kaip galima valgomus augalus auginti neaukojant estetinio kiemo vaizdo. Skaitydamas pranešimą „Kraštovaizdžio dizainas – tebūnie skanus!“ jis papasakos, kaip populiarios daržovės, prieskoninės žolelės ir vaismedžiai gali būti įkomponuoti į aplinkos dizainą kartu su dekoratyviniais augalais.

Dr. Mariusz Antolak iš Lenkijos pristatys naują „foodscape“ dizaino kryptį. Nuotr. M. Antolak
Dr. Mariusz Antolak iš Lenkijos pristatys naują „foodscape“ dizaino kryptį. Nuotr. M. Antolak

Želdynų dizainerė ir „Gervių sodų” įkūrėja Reda Kazokevičienė pristatys dizaino pavyzdžius, kaip galima kurti nuostabius širdžiai mielus sodus, kurie yra vientisi su gamta ir kartu atrodantys estetiškai.

Daugeliui gerai pažįstamas gamtos fotografas, laidos „Gamtininko užrašai” vedėjas Marius Čepulis pristatys bioįvairovės svarbą. Juk gyvąją gamtą sukuria ne tik augalai, todėl turėsite puikią progą sužinoti, į ką Marius siūlo atkreipti dėmesį kuriant sodus.

Kraštovaizdžio architektė, ekologė, natūralistinio dizaino ambasadorė Vaiva Marozienė papasakos, kokie sprendimai kuriant sodą yra ilgalaikiai, o kokie sukuria tik trumpalaikį efektą, o taip pat pateiks pavyzdžių iš įvairių kraštovaizdžio objektų.

Na, o sertifikuotas arboristas, atestuotas nepriklausomas želdynų ir želdinių ekspertas Renaldas Žilinskas papasakos apie brandžių medžių poveikį sodui ir duos praktiškų patarimų, ką reikia žinoti apie medžius sodyboje.

Panelinėse diskusijose – žvilgsnis į rytojų

Konferencijos metu didžiojoje scenoje taip pat vyks dvi panelinės diskusijos.

Diskusijoje „Kokį lietuvišką identitetą kursime rytojui: kai madingi augalų deriniai atrodo vienodi Berlyne ir Rokiškyje, kur ieškoti įdomių idėjų“ kalbėsimės apie tai, ar įmanoma apjungti įdomius paveldo ženklus (senovines rožių veisles, akmenį ir ugnį) su šiuolaikiniu dizainu, kuris būtų įdomus ir ateities kartoms.

Idėjomis ir įžvalgomis pasidalins rožių augintoja, „Sibirkos rožynas“ įkūrėja Dovilė Rylienė, architektė Ona Lozuraitytė-Išorė („Isora x Lozuraityte Studio for Architecture“) ir kraštovaizdžio dizaineris Domas Timinskas („Darnios erdvės“). Bus diskutuojama, kiek verta remtis praeitimi ir kaip vietinį identitetą „transliuoti” šiuolaikiškai.

Antrojoje panelinėje diskusijoje „Ekologija kaip rytojaus dizaino pagrindas: kaip tai realiai įgyvendinti praktiškai, kad tai nebūtų tik skambūs žodžiai“ kalbėsime apie principus, kuriuos pavyko įgyvendinti kuriant tvarumo dėsniais pagrįstą dizainą. Kurti sodą ateičiai turime be iliuzijų ir atsakingai, todėl aptarsime ir nefasadinę tvaraus dizaino pusę.

Šioje diskusijoje dalyvaus kraštovaizdžio architektai Vaiva Marozienė ir Linas Ūsas („Terra firma“). Pranešėjų sąrašas pildomas.

Konferenciją veda ir diskusijas moderuoja Lina Liubertaitė.

Kūrybiškos dizaino dirbtuvės su Annie Guilfoyle

Rugpjūčio 27-ąją, kitą dieną po konferencijos „Garden Style 2023“, paruošėme jums net dvi dizaino dirbtuves.

Visos dienos dirbtuvėse Kaip naudoti temas ir koncepcijas kuriant privataus sklypo dizainą su Annie Guilfoyle išmoksite idėjas paversti takais, medžiais, gėlėmis.

Į šias dirbtuves paprašysime atsinešti jus įkvepiantį objektą, kurio pagrindu bus dirbama su sklypo brėžiniu. Tai gali būti daiktas, nuotrauka, meno kūrinys, eilėraštis ar bet koks kitas jus įkvepiantis dalykas, kuris taps kuriamo dizaino koncepcijos ašimi.

Visos dienos dizaino dirbtuvės su Annie Guilfoyle išlaisvins kūrybiškumą. Nuotr. A. Guilfoyle
Visos dienos dizaino dirbtuvės su Annie Guilfoyle išlaisvins kūrybiškumą. Nuotr. A. Guilfoyle

Dirbtuvės vyks anglų kalba su gyvu vertimu į lietuvių kalbą. Daugiau informacijos ir registracija čia.

„Foodscape“ dizaino dirbtuvės su Mariusz Antolak

Rugpjūčio 27-ąją taip pat vyks dar vienos dirbtuvės – Kaip kurti dizainą su valgomais augalais pagal „foodscape” principus“ su lektoriumi iš Lenkijos dr. Mariusz Antolak. Jis supažindins su „foodscape” filosofijos dėsniais ir papasakos, kaip derinti valgomus augalus su dekoratyviniais. 

Mokymų metu kursite kraštovaizdžio dizainą, tad visas žinias mokysitės pritaikyti praktiškai, kūrybiniame procese. Dirbtuvių metu lektorius suteiks išsamius augalų sąrašus, kuriuose – valgomi gėlyno augalai, puošnios daržovės, o taip pat vaismedžiai ir vaiskrūmiai, kurie ne tik nokina vaisius ir uogas, bet ir atrodo ypač dekoratyviai.

Lektoriaus dr. Mariusz Antolak dirbtuvėse sužinosite, kaip suderinti valgomus augalus su dekoratyviniais. Nuotr. M. Antolak
Lektoriaus dr. Mariusz Antolak dirbtuvėse sužinosite, kaip suderinti valgomus augalus su dekoratyviniais. Nuotr. M. Antolak

Dirbtuvės vyks lenkų kalba su gyvu vertimu į lietuvių kalbą. Daugiau informacijos ir registracija čia.

Įkvėpimo užtaisas augalų entuziastams

Tarptautinė aplinkos dizaino konferencija „Garden Style 2023 garantuotai duos naujo įkvėpimo kuriant savo ateities sodus. Gausite idėjų, ką auginti šiandien, kad būtų gražu rytoj, kad sodas būtų gyvybingas ir sveikas ateities kartoms, kad nenuvargtume prižiūrėdami ir gyventume harmonijoje su gamta ir estetika.

 Į konferenciją rugpjūčio 26-ąją Vilniuje kviečiami ne tik kraštovaizdžio specialistai, bet ir visi, kuriuos domina augalai ir aplinkos dizainas. Atvykite pasisemti idėjų ir patarimų, susipažinti su bendraminčiais ir smagiai praleisti laiką.

Bilietai nuolat brangsta, todėl paskubėkite rezervuoti vietą didžiausioje Baltijos šalyse aplinkos dizaino konferencijoje. Daugiau informacijos: https://gardenstyle.lt  

Rekomendacijos iš Emedelynas.lt

Left Menu Icon
Krepšelis