Kaip pražydinti tulpes žiemą

Pasiruošę iš rudens, ankstyvą pavasarį galime džiaugtis žiedais savo namuose. Kaip pražydinti tulpes, krokus ir kitas svogūnines gėles, toliau reportaže.

Svarbiausia pasiruošti dar rudenį ir turėti vietą, kur tamsiai ir vėsiai galėtumėt laikyti vazoną (ar kitą indą). Kartais reikės palaistyti 🙂

Ką čia pasakoti, viskas trumpai ir aiškiai parodytas čia, pasižiūrėkite:

Reportažas 2013 spalio 2 d.
Korepondentė Simona Stanapėdytė.

Iš esmės visa procedūra panaši ir kitoms svogūninėms gėlėms, tik kiek skiriasi sodinimo gylis (kuo stambesnis svogūnėlis, tuo giliau sodinamas) ir laikas, per kiek laiko išnešus į lauką pražys.

Šis vazonas po reportažo nukeliavo į rūsį ir buvo sugrąžintas į namus vasario mėnesį. Ištrauktas iš rūsio, kokią parą palaikytas namuose tamsioje vietoje – kur tulpės jau gauna šilumos, bet dar negauna saulės. Šiuo atveju tiko drabužinė, o jei neturite tokios vietos, tiesiog pridenkite laikraščiu. Jei paskubėsite ir ant saulėtos palangės pastatysite iškart, tulpės gali ištįsti ir, būdamos netvirtos, neatlaikyti savo svorio, arba nesukrauti žiedų.

Tik po dienos ar dviejų vazonas iškeltas į šviesią šiltą vietą, bet – kur nespigina tiesioginė saulės šviesa.

Pražydo kovo viduryje – kaip tik po mėnesio, kai buvo atneštos iš rūsio. Planuojantys pražydinti šventėms, tulpes įsineškite į vidų sausio viduryje (Valentino dienai), vasario pirmoje pusėje (kovo 8-ajai) arba planuokite pagal savo šeimos šventes.

Rezultatas nuotraukose:

Kaip prazydinti tulpes
prazydinti krokus
kaip prazydinti ziema

Kaip pražydinti, jau žinote, pabandykite ir patys!

Left Menu Icon
Krepšelis