Šiuolaikinio dizaino kryptys – tai meta modernizmas, aktyvizmas, utopizmas ir kt. Sužinokite, kaip klasifikuojami šiuolaikiniai kraštovaizdžio projektai. Iliustruojama Ukrainos sodų pavyzdžiais ir paminėti keli lietuvių sukurti sodai.
Pranešėja: Marina Kriačko (Ukraina)
Formatas: konferencijos pranešimo video įrašas (40 min)
Kalba: rusų k. ir su įgarsinimu į lietuvių kalbą (gausite abu variantus)
Kaina: 19 Eur
SEMINARAS JUMS PATIKS, JEI:
- Domitės kraštovaizdžio dizaino tendencijomis Lietuvoje ir pasaulyje;
- Ieškote įkvėpimo ir naujų idėjų;
- Norite išmokti atpažinti, koks dizainas yra šiuolaikiškas;
- Norite gauti susistemintą informaciją, kur viskas vienoje vietoje ir su pavyzdžiais;
- Domitės Ukrainos kraštovaizdžio kūrėjais ir jų darbais;
- Įdomu, kaip galima suklasifikuoti lietuviškus sodus pagal šias dizaino kryptis.
SEMINARO ESMĖ:
Seminare išskirtos pagrindinės dizaino kryptys pagal Charles Jencks ir Alejandro Zaera-Polo architektūros klasifikacijas, paaiškinti jų skirtumai ir iliustruoti Ukrainos sodų pavyzdžiais. Išsamiai pristatytos aktyvizmo, istorizmo, modernizmo, postmodernizmo, metamodernizmo, o taip pat ir materialistų, racionalistų pragmatikų ir utopistų kryptys. Viskas su komentarais ir paaiškinimais.
Seminare paminėti ir keli lietuvių sukurti sodai (MO muziejaus, Bokšto skvero, Auksės Dobilienės) ir paminėta, kokioms kryptims juos galima priskirti.
LEKTORĖ: MARINA KRIAČKO
Marina Kriačko – kraštovaizdžio architektė, dizaino konkursų komisijų narė, kraštovaizdžio architektų mokymų programų kūrėja.
Marinos šeimos įmonė „Art Geo” kraštovaizdžio dizaino srityje dirba jau daugiau kaip 15 metų. Per tą laiką ne tik sukūrė daug privačių bei viešųjų erdvių, įsteigė du medelynus, bet ir tapo lyderiais Ukrainoje – laimėjo ne vieną tarptautinį dizaino konkursą, o nuo 2005-ųjų pradėjo vesti kraštovaizdžio dizaino mokymus. Į juos ne kartą buvo nuvykę ir lietuvių dizaineriai.
2022-aisiais Mariną Kriačko pakvietėme į tarptautinę aplinkos dizaino konferenciją „Garden style“, kur paruošė šį pranešimą apie XXI amžiaus kraštovaizdžio dizainą Ukrainoje. Jį ir kviečiame peržiūrėti.
SEMINARO KAINA:
19 Eur
Į kainą įeina:
- pranešimo vaizdo įrašas: originalus rusų kalba ir įgarsintas lietuviškai (abu variantai);
- pažymėjimas;
- prisijungimas prie uždaros Facebook grupės, skirtos baigusiems „Geltono karučio“ kursus.
Įsigijus seminarą, prieiga galios 12 mėn. Jį peržiūrėti galite keletą kartų, norimoje vietoje sustabdyti, pakartoti ir pan. Pradėti galima tiesiog dabar:
TOLESNI ETAPAI:
Jei seminaras patiko ir pageidaujate gilinti žinias apie augalus ir sklypo dizainą, susiję kursai:
Įkvepiantis pranešimas “Sodas su unikalia atmosfera“, kurį toje pačioje 2022-ųjų konferencijoje “Garden style” pristatė kraštovaizdžio architektė Ūla Marija Bujauskaitė (D.Britanija).
Prof. James Hitchmough seminaras apie augalų dizainą: jame mokoma, kaip analizuoti gamtą ir kaip tuos pamatytus dėsnius panaudoti kuriant augalų kombinacijas. Seminarą rasite čia: „Ekodizainas“.
Želdynų specialistė Vaiva Marozienė supažindina su natūralistinio stiliaus augalais, kurie patikimi auginti Lietuvos klimato sąlygomis, ir išsamiai pristato, kaip susikurti savo asmeninį gėlyną (su asmeniniais lektorės komentarais po kurso). Kursus rasite čia: „Natūralistinis gėlynas“.
Žiūrėti visas kursų programas – spauskite čia.
Jei įsigijote kursus internetu ir nepavyksta prisijungti – spauskite čia.