Cassian Schmidt Lietuvoje: kuo žymus šis kraštovaizdžio architektas

Į tarptautinę aplinkos dizaino konferenciją „Garden style 2019“ atvyksta visame pasaulyje žymus Cassian Schmidt. Metas su juo susipažinti:

Cassian Schmidt – kraštovaizdžio architektas, Hermannshof sodo Vokietijoje direktorius. Nuotrauka iš asmeninio archyvo.

Trumpai apie Cassian Schmidt ir Hermannshof sodą

Dr. Cassian Schmidt yra kraštovaizdžio architektas ir dizaineris, daugiau kaip 20 metų vadovaujantis žymiam botanikos sodui Hermannshof Vokietijoje.

Per jo vadovavimo metus Hermannshof tapo viena iš tų vietų, kuri diktuoja apželdinimo madas Europoje. Kaip čia taip – Vokietija? Tikrai taip. Vokietijoje prasidėjo natūralistinio dizaino judėjimas, tik vėliau paplitęs į Didžiąją Britaniją, ir išpopuliarintas olando Piet Oudolf net kitoj vandenyno pusėj.

Tad Vokietija gali pasigirti ne tik stipriais selekcininkų pasiekimais (visame pasaulyje populiarųjį lendrūną ‘Karl Foerster’ ir jūs tikriausiai žinote), bet ir ilgamečiais tyrimų rezultatais. Tuo ir garsėja Hermannshof: jie pasaulines tendencijas nusodina „arčiau žemės” ir tiria, kaip įvairūs augalai dera augdami vieni su kitais. Čia aukštoji mada tampa žemiška ir prieinama. O tikslių ir kruopščių darbuotojų dėka, jų patirtis (kaip ir būdinga vokiečiams) yra užrašyta, pamatuota, suskaičiuota ir paprastai įgyvendinama praktikoje.

Vasaros želdynas. Asmeninio Cassian Schmidt arch. nuotrauka.
Vasaros želdynas. Asmeninio Cassian Schmidt archyvo nuotrauka

Kuo gi ypatingi Cassian Schmidt darbai?

Įdomu tai, kad Hermannshof komanda, vadovaujama Cassian Schmidt, išgrynino tam tikrą metodiką, kaip kurti tokius derinius, kurie sėkmingai augtų ir reikalautų mažai priežiūros. Jie patys jau yra sukūrę daug tokių derinių, ir jau kelis metus Vokietijoje galima nusipirkti paruoštų derinių savo kiemui. Ne veltui kalbame apie mažiau priežiūros – jie yra apskaičiavę net tai, kiek minučių per metus reikia skirti konkretaus derinio priežiūrai.

Kurdamas šią metodiką, Cassian Schmidt rėmėsi natūraliomis augimvietėmis – būtent todėl galima prognozuoti lengvesnę priežiūrą ir natūralesnį aplinkos vaizdą. Būtent todėl jo darbais domisi visas pasaulis, o specialistai veržiasi į jo mokymus, kur jis atskleidžia savo metodikos esmę ir praktinį panaudojimą.

Įvairių augalų kompozicija prie judraus miesto kelio. Asmeninio Cassian Schmidt archyvo nuotrauka.
Įvairių augalų kompozicija mieste. Asmeninio Cassian Schmidt archyvo nuotrauka
Aukšta miško pieva su 'Angelica dahurica'. Asmeninio Cassian Schmidt archyvo nuotrauka
Aukšta miško pieva su šventagaršve ‘Angelica dahurica’. Asmeninio Cassian Schmidt archyvo nuotrauka

Cassian Schmidt atvyksta į Lietuvą

Konferencijoje “Garden style 2019”, kurios tema šiemet “Mažiau priežiūros”, Cassian Schmidt pristatys pranešimą „Naujos perspektyvos: daugiamečių augalų dizainas ir priežiūra, remiantis jų augimviete“.

Pranešime jis pasistengs atsakyti į klausimą, kaip sukurti įspūdingą dizainą, iškart numatant, kad priežiūros ateityje reikėtų mažiau.

Jis pristatys savąją metodiką ir iliustruodamas ją parodys pačius žolinių daugiamečių augalų derinius (modulius), kurie yra sukurti ir ištirti Hermannshof botanikos sode. Prieš paleidžiant į rinką, jie buvo testuojami mažiausiai 5 metus. Dabar tokių derinių, kuriuos galima tiesiog įsigyti, yra virš 40. Jie skirti ne tik privatiems sklypams, bet ir viešosioms erdvėms, o ypač – kaip sprendimas problematiškoms vietoms (kur itin sausa, kur subėga vandenys ir užmirksta, ir kt.).

Štai taip atrodo augalų salelė tarp eismo juostų. Asmeninio Cassian Schmidt archyvo nuotrauka
Štai taip atrodo augalų salelė tarp eismo juostų. Asmeninio Cassian Schmidt archyvo nuotrauka
Nuostabus "Hermanshof" projektas viešojoje erdvėje. Asmeninio Cassian Schmidt archyvo nuotrauka
Nuostabus „Hermanshof” projektas viešojoje erdvėje. Asmeninio Cassian Schmidt archyvo nuotrauka

Kiekvienas derinio „receptas” yra sukurtas taip, kad metams bėgant keistųsi, tačiau išliktų dekoratyvus, kad reikalautų minimalios priežiūros, ir nereikėtų prižiūrinčiajam turėti specialių įgūdžių. Būtent todėl kiekviename derinyje yra augalų dėl struktūros, augalų kaip užpildo, augalų žemei uždengti, ir kitas funkcijas atliekančių augalų.

Visas šias funkcijas Cassian Schmidt pristatys konferencijos pranešime ir duos įžvalgų, kaip kurti šiuolaikinį mažai priežiūros reikalaujantį dizainą, remiantis augimviete.

Žemiau video reportaže galite pasigrožėti tikrai įspūdingu pasivaikščiojimu po Hermannshof sodą (anglų kalba). Nors veiksmas vyko lapkritį, bet tikrai puikiai perteikta visa sodo filosofija ir galima matyti, kiek meilės ir ekspertinių žinių čia sudėta:

Dr. Cassian Schmidt pranešimą išgirsite “Garden style 2019” konferencijoje, kuri vyks rugpjūčio 24 dieną Vilniuje. Informacija ir bilietai – spauskite čia.

Konferenciją organizuojame mes, “Geltonas karutis”, tad garantuojam, kad bus įdomu ne tik profesionalams, bet ir visiems augalų mylėtojams, kuriems aplinkos kūrimas teikia malonumą.

Jums įdomu sudalyvauti mokymuose su pasaulinio lygio kraštovaizdžio architektu? Nepraleiskite progos ir paskubėkite, dar liko kelios vietos į Cassian Schmidt praktinius vienos dienos mokymus rugpjūčio 26 d. „Dizainas su varpiniais augalais kraštovaizdžio architektūroje“. Daugiau informacijos – spauskite čia.

TAIP PAT SKAITYKITE:

Pokalbiai su ankstesnių “Garden Style” konferencijų pranešėjais:

„Noel Kingsbury atvyksta į Lietuvą ir keičia požiūrį į apželdinimą”

James McGrath: idėjos iš intuicijos ir pažinimo”

„Konferencija „Garden Style”: specialistai iš Latvijos ištirpdė širdis”

„Ilze Ruksane: Latvijoje į madą grįžta bijūnai ir medetkos”

KURSAI IR SEMINARAI:

Neturite galimybės nuvykti į Vokietiją ir nusipirkti jau paruoštą derinį savam kiemui? Kviečiame apsilankyti mūsų organizuojamame seminare “Augalų komponavimo dirbtuvės” ir patiems išmokti susikurti gražias kompozicijas iš medžių, krūmų, varpinių augalų, daugiamečių gėlių.

Prenumeruokite „Geltono karučio“ naujienlaiškius ir gausite sezoninių patarimų, dizaino idėjų ir garantuotai - įkvėpimo.

Palaukite...

Ačiū.

Left Menu Icon
Krepšelis