Kaip pakabinti kalėdinį vainiką nesugadinant durų

Kalėdinis vainikas ant laukujų durų – nuostabi puošmena visam šventiniam laikotarpiui. Vainiką galima nusipirkti ar patiems pasigaminti, tačiau didžiausias klausimas iškyla, kai reikia vainiką pakabinti. Nenorite savo lauko durų gręžti, nenorite vinių ten kalti? Suprantama. Štai keletas būdų, kaip pakabinti kalėdinį vainiką nesugadinant durų.

  1. NAUDOKITE KABLIUKUS SU SPECIALIA LIPNIA JUOSTELE

Kalėdinį vainiką galima pakabinti panaudojant plastikinį kabliuką, kuris yra priklijuojamas prie durų. Paprasta dvipusė juostelė netiks, nes vėliau gali palikti klijų pėdsakus ant durų. Jeigu norite saugaus ir itin švaraus rezultato, naudokite specialias “Command” juosteles. Jų unikalumas yra ne priklijavimas, o nuklijavimas: norint pašalinti “Command” juostelę, reikia tempti ją žemyn – ji tįsta ir ilgėja, kol galiausiai visa atsiklijuoja. Jokios rizikos, durys liks švarutėlės.

Perkant juostelę, reikia atkreipti dėmesį, koks jūsų vainiko svoris, nes juostelės skirstomos pagal išlaikomą svorį. Tokių juostelių galite rasti kanceliarinių prekių parduotuvėse (pavyzdžiui, čia ir čia), būna ir kartu su kabliukais.

Jei naudojate kabliuką su lipnia juostele, vainikas jį užstoja, todėl paties pakabinimo visai nesimato. galite klijuoti prie bet kokio lygaus paviršiaus

Jei naudojate kabliuką su lipnia juostele, vainikas jį užstoja, todėl paties pakabinimo visai nesimato. galite klijuoti prie bet kokio lygaus paviršiaus

Prie vainiko pritvirtinkite kilpelę iš vielos, kad galėtumėt vainiką užkabinti. Prieš klijuojant nuvalykite durų paviršių, kad nebūtų dulkėtas. Nuvalote, užklijuojate, užkabinate, darbas baigtas.

  1. PRIRIŠKITE SU KASPINU

Jei jūsų durys medinės, paprasčiausia naudoti kaspiną. Pasirinkite platų tvirtą kaspiną (pavyzdžiui, iš satino), perriškite vainiką ir palikite du juostų galus, kurie eis link durų viršaus. Prisekite juos su segikliu ant viršutinės durų briaunos. Susegimų nesimatys, durims nieko blogo neatsitiks, o štai papuošimas su kaspinu atrodys labai gražiai.

Kaspiną prisekite prie medinių durų viršutinės briaunos.

Kaspiną prisekite prie medinių durų viršutinės briaunos.

Prieš kabinimą pasimatuokite kaspino ilgį: kuo ilgesnis, tuo žemiau vainikas kabės. Kuo trumpesnis, tuo vainikas bus aukščiau. Dažniausiai vainikas kabinamas akių lygyje, todėl jei vainikas mažesnis, reikės ilgesnio kaspino, o jei didesnis, užteks ir trumpesnio.

Jei nenorite, kad kaspinas matytųsi, panašų principą galite pritaikyti kabindami su žvejybiniu valu, tačiau gerai apgalvokite tvirtinimą durų briaunoje, kad būtų patikima.

Toks tvirtinimo būdas tinka tik medinėms durims.

  1. KABINKITE 2 VAINIKUS

Sprendimas, tinkantis bet kokio tipo durims – kabinkite du vainikus. Prireiks kaspino, kuris būtų ne tik platus, tvirtas, bet ir ilgas. Su juo suriškite abu vainikus, o kaspiną permeskite per duris. Štai ir turite: vainikas išorinėje durų pusėje, vainikas vidinėje durų pusėje. Du vainikai, vienas kaspinas – vienas paprastas sprendimas.

Šiuo atveju ypač svarbu gerai parinkti kaspino ilgį, kad vainikai kabėtų tinkamame aukštyje.

Du vainikai ir vienas kaspinas - štai ir pakabinote be jokių vinių ar skylių.

Du vainikai ir vienas kaspinas – štai ir pakabinote be jokių vinių ar skylių.

Jei vainikus laukui ir vidui rinksitės skirtingus, gerai būtų, kad jų svoriai būtų panašūs. Kitu atveju lengvesnis vainikas nuolat kils į viršų, o sunkusis tempsis žemyn. Žinoma, ir tai ištaisoma: lengvajam pritaisykite papildomų dekoracijų, kurios turi svorį.

  1. KABINKITE ANT DURŲ KABLIO

Šalyse, kur kalėdiniai vainikai durų labai populiarūs, be vargo nusipirksite specialių metalinių kablių. Tai S formos kvadratiškas kablys, kurio viršutinė dalis užkabinama ant durų, o ant apatinės dalies kabinamas vainikas.

Šalyse, kur vainikai populiaresni, galima įsigyti kablių, uždedamų ant durų.

Šalyse, kur vainikai populiaresni, galima įsigyti kablių, uždedamų ant durų.

Lietuvoje tokių dalykų šiais metais nepavyko rasti, tačiau tie, kurie vainiką kabins ant vidaus durų, gali kai ką prisitaikyti.

Interjero prekių parduotuvėse yra kablių vonios kambariui (kad ir iš IKEA). Metalinis kablys, užkabinamas ant durų viršaus, yra skirtas rankšluosčiams arba chalatams. Tačiau šventiniu laikotarpiu puikiausiai galite jį panaudoti vainikams arba kitoms dekoracijoms pakabinti. Jokių skylių, jokių vinių.

Toks kablys tiks naudoti tik viduje vien dėl to, kad laukujės durys būna gerokai storesnės – viršutinė kablio dalis “neapglėbs” storų lauko durų. Bet su buto, verandos, tambūro ir kitų kambarių durimis pabandykite, gal tai sprendimas kaip tik jums.

Taip pat skaitykite:

Gyva Kalėdų eglutė: kaip išlaikyti per šventes persodinimui

Rekomendacijos iš Emedelynas.lt

Left Menu Icon
Krepšelis