Kaip sodinti koloninių obelų gyvatvorę

Koloninės obelys – puikus sprendimas nedideliam sklypui. Mes pasodinom visą koloninių obelų gyvatvorę – bus gražu, kai žydės, ir bus skanu, nes iš vienos eilės turėsime skirtingų veislių obuolių. Be to, koloninių obelų gyvatvorė sukurs ribą tarp vejos ir daržo zonos.

Pasižiūrėkite, kaip sodinti koloninių obelų gyvatvorę:

Šiame video papasakojau, kokios koloninės obelys atsirado pas mane: sodinau 5 skirtingų veislių, eilės tvarka nuo ankstyviausios iki vėlyviausios. Kaip paruošti duobę – galima dešimt kartų perskaityti, bet čia galite ir vizualiai pasižiūrėti, su visais niuansais.

Ir žinoma, pats koloninių obelų gyvatvorės sodinimas. Labai svarbu – aukštis, kuriame reikia sodinti. Atkreipkite į tai dėmesį. Jeigu nemulčiuojate, galie sodinti kiek giliau, bet vis tiek galutinis rezultatas turi būti toks pats – skiepo vieta per porą pirštų virš žemės.

KOLONINIŲ OBELŲ VEISLĖS:

O štai ką mes išsirinkom sodinti. Visos šios koloninės obelys – iš Juragių medelyno Kauno rajone. Internetu nesiunčia, teko parsivežti patiems – bet labai tvarkingai buvo supakuota, pačios obelys mažutės, tad tvarkingai pasikrovėm į bagažinę ir tiek žinių. Štai mūsų pasirinktos koloninių obelų veislės (aprašymai iš jų svetainės):

Vasiugan (vėlyva vasarinė)
Rusiška V. Kičinos sukurta vėlyva vasarinė veislė. Vaisiai skaisčiai raudoni, stambūs, sunoksta rugpjūčio gale. Medis vidutinio augumo, šakotas, labai atsparus šalčiui.

Zane (velyva vasarinė)
Dobelės institute Latvijoje sukurta vėlyva vasarinė veislė. Vaisiai vidutinio dydžio, gražūs, nusispalvinę šviesiai raudonai, sunoksta rugpjūčio gale, minkštimas baltas, saldus, aromatingas, skanus. Veislė anksti pradeda derėti, derlinga, atspari šalčiui ir gana atspari ligoms, žiedai atsparūs pavasario šalnoms. Medis vidutinio augumo, šakojasi mažai, formuoja kompaktišką, storą kamieną, lapai gražūs, pailgi. Veislė patentuota.

Baiba (ankstyva rudeninė)
Dobelės institute Latvijoje sukurta ankstyva rudeninė veislė. Vaisiai vidutiniškai stambūs, gražūs, odelė tvirta, nuspalvinta šviesiai rausvais išsiliejančiais dryžiais. Minkštimas švelnus, baltas, sultingas, saldžiarūgštis, aromatingas. Vaisiai sunoksta rugpjūčio gale ir gali būti vartojami apie 2 mėnesius. Medis vidutiniškai augus, nešakotas, derėti pradeda labai anksti, labai atsparus šalčiui ir ligoms. Patentuota.

Ostankino (rudeninė)
Rusiška V.Kičinos išvesta rudeninė veislė. Vaisiai stambūs, 150 gr. ir daugiau, tamsiai raudoni, sultingi, saldžiarūgščiai, sunoksta rugsėjo mėnesį ir gali būti laikomi iki gruodžio. Medis neaugus, kompaktiškas, atsparus šalčiui ir ligoms.

Moskovskoje ožerelje (vėlyva rudeninė – zieminė)
Labai perspektyvi rusiška vėlyva rudeninė – žieminė veislė. Vaisiai stambūs, 150-170 gr., bordavi, skanūs, sultingi. Veislė labai derlinga, labai atspari ligoms ir šalčiui. Medis neaugus, derėti pradeda anksti, dera kasmet, prinokę vaisiai ilgai laikosi ant medžio. Veislė linkusi persikrauti derliumi, todėl, kad pagerinti vaisių kokybę, patartina retinti užuomazgas.

Palinkėkit mums sėkmės, ir laukit video, kur parodysim, kaip toliau sekasi jas auginti (galite užsiprenumeruoti mūsų Youtube kanalą ir gausite pranešimus apie mūsų naujus video). Parodysim ir papasakosim, kaip šios koloninės obelys atrodys žydinčios ar su vaisiais, parodysim kaip jad genėti ir kt.

TAIP PAT SKAITYKITE:

Kaip genėti jaunus vaismedžius pavasarį” (straipsnis ir video)

Naujo sklypo apželdinimas: nuo ko pradėti?” (straipsnis su nuotraukomis)

Rekomendacijos iš Emedelynas.lt

Left Menu Icon
Krepšelis