Kalėdinius vainikus nupinti – ne jūsų jėgoms? Graži kalėdinė dekoracija paprastai būna brangi ir be jokio šarmo? O pirkti jas iš parduotuvės – laiko ir pinigų švaistymas?
Pasižiūrėkite, koks yra pats paprasčiausias būdas susikurti kalėdinę dekoraciją. Taip pasipuošti gali kiekvienas, o variantų yra tokia gausybė, kad fantazijos tikrai nepritrūksite. Visas reikalingas priemones galite rasti namuose arba savo kieme.
Žemiau skaitykite išsamų trijų žingsnių aprašymą, o štai šiame video – kokių uogų ir vaisių galite rasti gruodžio mėnesį lauke ir kaip juos panaudoti. Kalėdinė dekoracija, apie kurią kalbame, čia irgi parodyta nuo pradžios iki pabaigos:
Na o dabar viskas iš eilės:
- PASIIMKITE STIKLINĮ INDĄ
Geriausiai tiktų stiklinė vaza. Ji turi būti peršviečiama – tai pagrindinis reikalavimas. Stiklas gali būti plonas ar storas, matinis ar spalvotas – tai visai nesvarbu, naudokite ką rasite namuose. Tinka tiesaus cilindro fomos vazos, platėjančios, akvariumo tipo, kvadratinės.
Patogiausia, jei vazos aukštis būtų ne didesnis negu jūsų sprindis. Dekoracija geriausiai žiūrisi ant stalo, todėl būtų gražu, jei ją galėtumėt apžiūrėti iš visų pusių. Jei vaza bus per aukšta, nematysite vaizdo iš viršaus.
Daugiau kaip sprindžio aukščio vaza gali netikti ir tada, jei neturite aukštos žvakės – o jos mums irgi reikės.
Vietoj vazos taip pat tiktų plati taurė (kuo aukštesnė kojelė, tuo prašmatniau atrodys). Mums pasisekė, nes fotografavom ir filmavom pas Astą studijoje (čia jos gražumynai), tad ji paskolino stambią taurę su aukšta kojele, kuri tiko tobulai.
Galite panaudoti ir paprastą stiklainį – kad neatrodytų taip buitiškai, viršutinę jo dalį galite kelis kartus apsukti juostele, vilnoniais siūlais ar linine virvele.
- Į INDĄ ĮSTATYKITE ŽVAKĘ.
Žvakė turi būti panašaus aukščio, kaip ir stiklinis indas. Jei vėliau norėsite žvakę deginti, galite parinkti ir aukštesnę žvakę – ji ilgiau degs saugiai ir nereikės nerimauti, kad užsidegs jūsų dekoracijos.
Jeigu žvakę dėsite tik dėl papuošimo, tegul ji būna žemesnė negu indas. Tada daugiau prikrausite papuošimų, o žvakė jaukiai pasislėps indo gilumoje.
Jeigu neturite žvakės, šį punktą galite visai praleisti – dekoracija bus graži net ir be žvakės.
Jeigu dekoraciją norėsite naudoti vietoj adventinio vainiko, rinkitės gerokai platesnį indą, o jame pastatykite keturias žvakes. Kiekvieną sekmadienį, artėjant Kalėdoms, uždegsite viena žvake daugiau.
- PRIPILDYKITE TUŠČIUS TARPUS PAPUOŠIMAIS.
Tiek ir to darbo – imate savo papuošimus ir pripildote indą taip, kad žvakė liktų viduryje, o papuošimai būtų aplink ją.
Keletas idėjų papuošimams iš virtuvės lobynų: riešutai, gvazdikėliai, cinamono lazdelės, apelsino griežinėliai (džiovinti arba tik ką supjaustyti švieži), mandarinai, džiovinti obuoliai, forminiai makaronai (įprasti arba spalvoti).
Keletas idėjų iš kiemo ar sodybos: putino uogos, šaltalankiai, svarainiai, aronijos, rojaus obuoliukai, erškėtrožės, įvairūs kankorėžiai, beržo žievė, samanos, sukarpytos šakelės (kelių centimetrų ilgio pagaliukai), spygliuočių šakelės.
Ir žinoma, panaudokite senus kalėdinius žaisliukus, jau pabodusius blizgučius, dovanų pakavimo juosteles. Tas pats daiktas – naujas vaidmuo. Net nebereikia nieko pirkti, detalės iš senų kalėdinių dekoracijų čia suskambės visai naujai.
Kraukite papuošimus į vazą taip, kaip gražiai atrodytų ir iš šono, ir iš viršaus. Papuošimai gali išlįsti aukštyn virš vazos, jie gali nusvirti į šonus, nebijokite eksperimentuoti.
Jei žvakę vėliau deginsite, stenkitės, kad papuošimai neatsirastų virš žvakės, o būtų tik šonuose aplink ją.
NETŪRALI IR EKOLOGIŠKA KALĖDINĖ DEKORACIJA
Na štai, jokių papildomų darbų, įdėjote žvakę į vazą ir pripildėte tarpus su papuošimais. Nereikėjo specialių įrankių ir priemonių, nereikėjo karštų klijų, oazės, specialių vielų surišimui, nereikėjo pirkti naujų dalykų, kuriuos vėliau tektų išmesti. Darbas paprastas, net darbu jo neišeina pavadinti.
Dekoraciją nesuklysite pavadinę ekologiška, jei nešvaistėte pinigų ir papuošimams panaudojote daiktus, kuriuos jau radote pas save.
Dar daugiau, jei puošėte uogomis ir šakelėmis, po švenčių jas tiesiog išmeskite į komposto dėžę. Jokių bereikalingų atliekų!
Tokia kalėdinė dekoracija labai patogi, nes vazą galima pernešti į kitą kambarį, nereikia jaudintis, kad ji susigadins, kad pradės kas nors byrėti ar kristi. Tai gali būti ir graži simboliška dovana Jūsų draugams.
Straipsnis buvo publikuotas ir LRytas.lt portale.
Taip pat skaitykite: