Piktžolių ravėtuvas: pažiūrėkit, kaip lengva išrauti pienes

Piktžolių ravėtuvas, kaip ir bet kuris įrankis, turi savo privalumų ir trūkumų. Išbandžiau „Gardenos“ ravėtuvą ir pristatau savo įspūdžius, spauskite žiūrėti:

Pradėjau ieškoti būdų, kaip lengviau išnaikinti piktžoles vejoje, nenaudojant chemikalų. Neseniai filmuodama video „Pomidorų sodinimas šiltnamyje“ pasitempiau nugarą, tad pagalvojau, kad jau pats laikas nebesilankstyti ir išbandyti, kaip veikia piktžolių ravėtuvas.

Kaip veikia piktžolių ravėtuvas?

Pradėsiu nuo to, kad piktžolių ravėtuvas yra saugus įrankis, ant jo aštraus antgalio uždedama apsauga, taigi jį laikydami savo sandėliukuose būsite ramūs, kad nesubraižysite grindų.

O nuėmus apsaugą, darbas vyksta taip:

1. Įsmeik

2. Pasuk

3. Išmesk

Piktžolių ravėtuvas: įsmeigti
Tereikia nusitaikyti į naikinamą piktžolę ir įsmeigti ravėtuvą į jos centrą. Nuotr. L.Liubertaitė

Na gerai, pabandysiu išsamiau. Nusitaikykite į kokios nors kiaulpienės centrą ir įsmeikite ravėtuvą. Tada jį pasukite – dvi įrankio gale esančios plokštelės tarsi apglėbia pienę iš visų pusių. Tada ištraukiate ravėtuvą iš žemės kartu su visu piktžolės gumulu.

Piktžolių ravėtuvas: pasukti
Naudojimasis piktžolių ravėtuvu itin lengvas! Antras žingsnis – pasukti. Nuotr. L.Liubertaitė

Norint piktžolę išmesti, pasilenkti vis tiek nereikia. Lengvu rankos judesiu pastumkite prie rankenų esančią rankenėlę, ir įrankis tiesiog išspjaus piktžolę. Man patogiausia buvo dirbti su kibiru, tada visas piktžoles krovėm tenai.

Piktžolių ravėtuvas: privalumai

1. Norint išnaikinti kiaulpienes vejoje, bet nenorite purškti herbicidais, tai puikus darbo palengvinimas ir pagreitinimas.

2. Nereikia atsitūpti ar atsiklaupti, norint ravėti tokio tipo piktžoles – puikus įrankis turintiems sveikatos problemų. Ai ir tiems, kas tiesiog nenori tupinėti – kam tą daryt, jeigu galima nedaryt.

3. Kalbant apie kiaulpienes, daugeliu atveju jis išrauna beveik visą ilgą šaknį, o jeigu neišrauna, šaknis lieka gana giliai. Rankomis raunant taip gerai nepavyktų. Kasti su kastuvu ne visur yra tiek vietos. O piktžolių ravėtuvas yra siauras ir giliai sulenda į žemę. Šaknis traukiama tiesiai aukštyn, o ne į šoną, kaip su kitais ravėtuvais, todėl didesnė tikimybė, kad ištrauksite ilgesnę šaknį, kad ji nenuplyš taip greitai.

Išrauta kiaupienė
Išrauta kiaulpienė. Nuotr. L.Liubertaitė

4. Kadangi nėra kojelės, kurią primintum su koja, piktžolių ravėtuvas tinka ne tik vejai, bet ir tankiai apaugusiam gėlynui, daržui, pakeltoms lysvėms, nes neišmindoma aplinkui.

Piktžolių ravėtuvas: trūkumai

1. Visų piktžolių su juo neišravėsite – jeigu esat kruopštūs ir pareigingi, ir jei piktžoles ravite tik joms išdygus, jūs tiesiog neleisite užaugti joms iki tokio dydžio, kad prireiktų šio ravėtuvo. Bet jeigu jūs užsiėmę kitomis veiklomis ir negalite ravėti dažnai ir po mažai, tai tiems didesniems ravėjimams tikrai pravers.

2. Panašiai su peraugusiomis piktžolėmis. Jeigu jos plačiai išsikerojusios, tankiai suaugusios, piktžolių ravėtuvas gali būti per smulkus, kad išspręstų problemą.

3. Jeigu žemė kieta, suplūkta, molinga ar žvyringa, tada dirbti buvo sunku, nes reikėjo naudoti nemažai jėgos, kad įsmeigtum ravėtuvą. Tuomet norėtųsi, kad įrankį galėtum su koja priminti ir įspausti į žemę. Sunkti rankenas irgi buvo sunku. Mūsų atveju, taip buvo prie tako, kur žemė išvaikščiota ir kietesnė. Įprastai vejoje smeigti ir pasukti buvo lengva, jėgos nereikėjo naudoti.

4. Ištraukus gumulą su piktžole, vejoje lieka siaura ir gili duobė. Keistai atrodo. Tačiau pasirodo, tam pragalvotas sprendimas: reikia dar kartą smeigti beveik į tą pačią duobę, tik šiek tiek šone. Tada tą dirvos gabaliuką, kuris apglėbtas dabar, stumtelti į šoną, kad atsidurtų bendros duobutės centre. „Gardenos“ puslapyje apačioje yra schema nupiešta. Sudėtinga paaiškinti žodžiu, bet užtat lengva padaryti.

Ištrauta kiaupienė ravėtuve
Štai kokios apimties piktžolė su žeme išraunama. Nuotr. L.Liubertaitė

Slaptas koziris

Turiu vieną slaptą idėją. Kai išbandžiau šitą ravėtuvą, pagalvojau, kad tas žemės gumulo išėmimas yra ne tik trūkumas, bet ir privalumas. Kai rudenį sodinsiu svogūnines gėles, šitokios duobės gylis ir siaurumas yra pats tas nedideliam svogūnėliui. Turiu įtarimą, kad bus nepamainomas įrankis ir tuo metu. Sekite toliau mūsų išbandymus, gal ir jums kokia idėja kils.

Piktožolių ravėtuvas
Piktožolių ravėtuvą galėsite panaudoti ir rudenį sodindami svogūnines gėles! Nuotr. L.Liubertaitė

TAIP PAT SKAITYKITE:

„Vejos atnaujinimas: kaip atpažinti problemą ir kaip gelbėti veją“

„Samanų naikinimas vejoje: kodėl jos atsiranda“

“Vejos robotas: sujungimas, paleidimas ir pirmieji įspūdžiai”

Visi straipsniai apie veją – spauskite čia.

Prenumeruokite „Geltono karučio“ naujienlaiškius ir gausite sezoninių patarimų, dizaino idėjų ir garantuotai - įkvėpimo.

Palaukite...

Ačiū.

Rekomendacijos iš Emedelynas.lt

Left Menu Icon
Krepšelis