Aplinkos idėjos šįkart slepiasi Bernardinų sode – su kraštovaizdžio architekte Lina Puodžiūte apžiūrėjome įvairius pavyzdžius, kokie augalai ar statiniai gali sudaryti jūsų kiemo “sienas”, kitaip tariant – sklypo karkasą.
Kas yra sklypo karkasas, kokia gali būti gyvatvorių reikšmė jūsų kiemui, kokie statiniai gali atsirasti jūsų svajonių kieme – apie tai šiame video:
Bernardinų sode lankomės žiemą, kai geriausiai matosi sklypo karkasas:
- aukštos kukmedžių gyvatvorės,
- žemos buksmedžių gyvatvorės,
- lapuočių gyvatvorės,
- dekoratyviniai medeliai,
- daugiametės gėlės,
- statiniai (pergolės ir treliažai).
Net ir parke galima surasti idėjų, kurias vėliau įgyvendinsite savo sklype. Šiame video apžiūrėjome, kokį efektą sklypui gali duoti skirtingo tipo sklypo “sienos”, t.y. sklypo karkasas.
Jei tik pradedate savo sklypą planuoti, apgalvokite jį taip, kad jūsų namas nebūtų vienintelis karkasas visame sklype – tada vaizdas atrodys neišbaigtas, tarsi kažko trūks.
Jei perplanuojate jau senai apaugintą sklypą, pagalvokite, ar visi karkaso elementai, kurie yra sklype, atitinka jūsų poreikius. Kitaip tariant, ar jie tikrai formuoja kiemo “kambarius” būtent tokio dydžio ir matomumo, kaip jums reikia. Gal kažkuri erdvė jau per didelė? O gal atvirkščiai – kažkuri erdvė per ankšta? Pakeiskite karkasą, ir sklypo vaizdas pasikeis iš esmės.
Lina Puodžiūtė yra kraštovaizdžio architektė, kursų”Geltonas karutis” lektorė. Ji dėsto programą “Mano sodo dizainas“, kuri skirta naujakuriams ir pertvarkantiems savo sklypą. Tai koncentruota ir įtraukianti 8 valandų programa, kurioje dalyviai mokosi susikurti savo sklypo projektą. Kursai vyksta visuose didžiuosiuose miestuose.
Taip pat skaitykite: “Naujo sklypo apželdinimas: nuo ko pradėti?“