Viržiai vazone gali papuošti jūsų terasą ar įėjimą į namus vėlų rudenį. Nebūtina sodinti juos vienus — pasižiūrėkite mano siūlomus 4 viržių derinius su kitais augalais ir sužinokite, kaip parinkti augalus pagal spalvas:
Viržiai vazone pagal spalvas
Taisyklė yra gana paprasta — mažiau yra daugiau. Ką turiu omenyje? Kuo mažiau spalvų kompozicijai panaudosite, tuo didesnę laisvę turėsite skirtingų augalų pasirinkimui.
Kitaip tariant, į vieną vazoną galite susodinti galybę skirtingų augalų, jei jų spalvos bus panašios. Paprasta, tiesa?
Šįkart kompozicijas kūriau su astrais, viržiais, dekoratyviniais kopūstais, viksvomis, alūnėmis ir heucherele. Astrai buvo parduodami trijų skirtingų spalvų viename vazonėlyje — rausvas, vyšninis ir violetinis. Norėdama sumažinti spalvų skaičių, astrus išskaidžiau po vieną.
Derinys nr. 1
Vyšninę spalvą šiam deriniui parinkau kaip dominuojančią. Vadinasi, turiu atsisakyti kitų spalvų, kurios nėra panašios į vyšninę. Violetinį astrą atidedu į šalį, o deriniui naudoju vyšninius viržius, panašios spalvos žiedų astrus. Rausvus astrus pridedu dėl gaivumo — jų spalva artima vyšninei, tik šviesesnė, todėl tinka kartu. Toks derinys atrodo šiltai ir jaukiai.
Derinys nr. 2
Kompozicija šaltesnių atspalvių mėgėjams — alyviniai viržiai vazone kartu su violetiniais astrais. Naudoju tą pačią taisyklę: spalvos yra giminiškos, jos pasikartoja, nėra margumyno.
Taip sukuriama harmonija, taip sunku suklysti.
Jei spalvų norisi daugiau, bet abejojate, kokios dar tiktų kompozicijoje — rinkitės baltą.
Spalvų derinimo nesudėtinga išmokti – tam esame paruošę praktišką nuotolinį seminarą „Spalvų derinimas kieme“ su kraštovaizdžio architekte Lina Puodžiūte Ragauskiene. Jis trumpas ir nebrangus, bet jo užtenka, kad įvaldytumėte spalvų derinimo principus.
Be to, seminare daug gatavų augalų derinių ne tik vazonams, bet ir gėlynams.
Derinys nr. 3
Balta spalva kompozicijoje gali ir dominuoti. Štai čia baltai žydintys viržiai vazone su ryškiu dekoratyviniu kopūstu. Dekoratyviniai kopūstai atrodo puikiai net esant žemesnei temperatūrai — čia galite pamatyti dar vieną mano rudeninį derinį su šiuo augalu.
Šviesios augalų kompozicijos atrodys įspūdingai tamsiais rudens vakarais.
Derinys nr. 4
Šie viržiai vazone atrodo netipiškai, bet tik spalva čia netikėta, o toliau juk panaudojau tą pačią taisyklę: mažiau spalvų.
Kompozicijai sukurti pasirinkau viržius ‘Skyline’ (dviejų atspalvių, vienas žalias, kitas su bronziniais galiukais), alūnes ‘Red Lightning’ bei ‘Forever Red’, heucherelę ‘Solar Eclipse’ (nuotraukos priekyje) ir viksvas ‘Prairie Fire’.
Toks žaliai varinis derinys puikiai atrodytų prie šiltų rudų atspalvių: keramikinio vazono, rūdinto metalo vazono, medinių įėjimo durų.
Kaip sodinti ir kaip papuošti žiemai
Kaip susodinti pasirinktą kompoziciją su viržiais, skaitykite čia.
Viržiai vazone akį džiugins labai ilgai. Kai žiemą stipriai atšals, savo struktūrą viržiai vis vien išlaikys. Astrai žiemą gali būti nebegražūs — tada juos išimkite, o tuščias vietas užpildykite kankorėžiais ar eglutės žaisliukais.
Žiemiškai dvasiai sukurti vazoną galite papuošti lempučių girliandomis. Taip dar labiau prailginsite vazono gyvavimo sezoną.
TAIP PAT SKAITYKITE:
„Vėlyvieji astrai ir jų deriniai su kitais augalais, žydinčiais rudenį“
„Viržiai ir erikos: ką pasirinkti, kad gražūs būtų ilgiau“
SUSIJĘ KURSAI:
„Šiuolaikiškų vazonų kompozicijų kūrimas“ — peržiūrėję seminaro įrašą gausite naujų idėjų: surfinijas pasodinti visi gali, bet čia kalbėsime apie įdomesnius augalus ir komponavimo taisykles, kurias galėsite pritaikyti kurdami stilingas kompozicijas savo vazonuose.
„Spalvų derinimas kieme“ — tai nuotoliniai kursai tiems, kurie nori išmokti kurti harmoningus augalų derinius savo kieme. Garsiausi sodų kūrėjai remiasi tam tikromis taisyklėmis, kurių dėka „suvaldo“ spalvas. Šiame kurse supažindinsime Jus su pagrindine informacija apie spalvas ir jų derinimą, o ją galėsite pritaikyti kurdami savo gėlynus.