2017-ųjų metų spalva jau paskelbta – pasiūlymai

Kasmet Pantone spalvų institutas paskelbia metų spalvą. Turkio, vyno, mandarino oranžinė – kokios tik nebuvo! Spalva, kurią paskelbia Pantone, pasklinda po karščiausius mados taškus – nuo makiažo, drabužių, aksesuarų iki interjero ir, žinoma, augalų.

2016-ieji metai buvo visi netipiški – metų spalva buvo paskelbtas derinys – daugaus žydrynės ir rožinio kvarco. Apie tai rašėme čia.

O štai šiemet topų topas – žaluma! Ir ne bet kokia žaluma, o būtent Greenery spalva, štai pasižiūrėkite, kaip atrodo 2017-ųjų metų spalva:

2017-ųjų metų spalva - "Greenery" (žaluma)

2017-ųjų metų spalva – “Greenery” (žaluma)

Švelnutėlė, gražutėlė. Pantone teigia, kad ji simbolizuoja atsinaujinimą, pavasarį, gaivą, gryną orą, įkvėpimą. Tai tarsi oro gūsis prikimštuose miestuose, tai grįžimas į gamtą, į save.

Tiesą sakant, pavasariniai augalai man labiau asocijuojasi su ryškesne žalia, tokia su citrininiu atspalviu, blizgančiu nuo savo šviežumo. O ši spalva primena ramias, jau įsibangavusias lietuviškas pievas.

Bet kuriuo atveju jau nebe pirmus metus spalvinį toną užduoda ne ryškios, ne rėkiančios, o ramios spalvos. “Žaluma” yra neutrali spalva, gamtos spalva, sako Pantone ideologai. Todėl ir aplinkoje, siekiant sukurti super madingą kompoziciją, turėtumė ją kurti… žalią.

Pora "Greenery" interpretacijų interjere - iš italų blogo https://www.italianbark.com/

Pora “Greenery” interpretacijų interjere – iš italų blogo http://www.italianbark.com/

Ar atsisakysime spalvų?

Neeee….

Ar ieškosime gražių žalsvų atspalvių?

Taip!!!

"Greenery" koliažas iš "Geltono karučio" nuotraukų fondo. Papildykim!!!

“Greenery” koliažas iš “Geltono karučio” nuotraukų fondo. Papildykim!!!

Štai čia ir prašom jūsų pagalbos! Garantuoju, kad žinot nors vieną augalą, kuris turi būtent tokio atspalvio lapus, spyglius arba žiedus. Rašykite čia žemiau komentare (Facebook langelyje), siūlykite augalus, kurie turėtų tokią spalvą, sekite nuotraukas, jei žinot, kad kaip tik panašaus kolorito buvo jūsų augalai.

Arba siųskite nuotraukas lina@geltonaskarutis.lt, kursime koliažus, publikuosime nuotraukas. Visa tai tam, kad 2017-aisiais atkreiptume dėmesį į augalus, kurių anksčiau nepastebėdavome, ir kartu pasidžiaugtume gražia žaluma.

Tad siųskite el.paštu arba rašykite augalus, kurie turi tokios žalumos spalvos, tiesiog komentare:

Geltonas Karutis