7 įdomiausi produktai kiemui iš parodos “Resta 2017”

Kasmet organizuojama didžiausia statybų ir remonto paroda „Resta 2017“ vis didesnį dėmesį skiria kiemui: tvoroms, šiltnamiams, augalams ir net pramogoms kieme. 

Štai trumpas smagus video su įdomiausiais daiktais ir žmonių istorijomis. Jei buvote parodoje, pasižiūrėkite, ar atkreipėt dėmesį į šiuos stendus, O jei nebuvote, tai pasijuskite tarsi esat veiksmo centre:

Šiame video yra bendra parodos apžvalga su griliais, dronais, skaitmeninės statybos įdomybėmis, o toliau surašiau tik kiemui naudojamus 7 poduktus, kurie atkreipė mano dėmesį parodoje “Resta 20017”:

Lauko šildytuvas

Jeigu lauke būtų šilta, gera ir smagu, tai tikrai neatkreiptume dėmesio į šildytuvą. Bet kadangi šiomis dienomis tik smagu, bet tikrai ne šilta, negalime praeiti pro šalį.

Švediškas infraraudonųjų spindulių šildytuvas. Nuotr. L.Liubertaitė

Švediškas infraraudonųjų spindulių šildytuvas. Nuotr. L.Liubertaitė

Išties šildytuvas prailgina buvimo kieme laiką vasaros vakarais, o dar labiau naudingas jis pavasarį ir rudenį. Turime per trumpą sezoną, kad savo svajonių kiemu mėgautumėmės tik šiltomis dienomis. Todėl šis švediškas infraraudonųjų spindulių šildytuvas gali būti tas katalizatorius, kuris kiemą pavers mielesniu ir žymiai ilgiau naudojamu.

Sužavėjo tai, kad jis saugus – nei ugnies, nei lakių degių medžiagų. Nukritęs jis automatiškai išsijungia. Neužima daug vietos, todėl tiktų ir nedideliam balkonui, ir jaukiai terasai. Šildytuvas, kuris kainuoja iki pusantro šimto eurų, apšildys iki 14 kv.m. atvirą lauko erdvę. Šildytuvo kaina 129,99 Eur.

Šildytuvą lengva perkelti į kitą vietą.

Šildytuvą lengva perkelti į kitą vietą.

Ir pabaigai, jis toks lengvas, kad lengvai paimsite už specialios rankenos ir perkelsite į kitą vietą, kai jau nebereikės. Tobulas dalykas vėsiems vakarams.

Mediniai rėmai loveliams

Mediniai vazonai – joks išradimas. Bet mediniai loveliai, kuriuos galima rasti parodoje, sužavėjo tuo, kad jie funkcionalūs ir labai įvairiai pritaikomi.

Suneriami mediniai loveliai. Nuotr.L.Liubertaitė

Suneriami mediniai loveliai. Nuotr.L.Liubertaitė

Vienas lovelio „aukštas“ kainuoja 15 eur (galima įsigyti “Sodo fėja” augalų centre Vilniuje, Pilaitėje, Nidos g. 1), galima sunerti juos vieną ant kito ir taip susikurti norimą vazono aukštį. Su gėlėmis turėtų labai gražiai aprėminti atvirą terasą. Baigėsi sezonas? Gėles išimate, medinius lovelius išneriate ir pasidedate kitam sezonui. Jokių sunkių vazonų tampymo. Mediniai loveliai yra be dugno, o gėlės sodinamos į paprastus plastikinius vazonus. Būtent dėl to kompozicijos gali būti labai lengvai keičiamos, o mediena tarnaus ilgai, nes ji neturi tiesioginio sąlyčio su žemėmis.

Išmanūs vazonai

Jei vazonai ir loveliai su gėlėmis jums patiktų, bet jų vengiate dėl didelės priežiūros, yra sprendimų ir jums. Parodoje pristatomi vazonai su vandens rezervuarais ir specialia laistymo sistema. Augalo šaknys pasiekia vandenį ir pasiima jo būtent tiek, kiek reikia. Telieka supilti vandenį į rezervuarą ir augalo papildomai galite nelaistyti net iki 10 savaičių. Kaip tai padaryti, matosi ir žemiau esančiame video reportaže. Toks vazonas – tikras atradimas užsiėmusiems žmonėms ir tiems, kurie vasarą išvažiuoja ilgesniam laikui atostogauti. Vazono kaina nuo 20 Eur, juos galite įsigyti čia.

Išmanus vazonai, kurių ilgai nereikia laistyti. L.Liubertaitė

Išmanus vazonai, kurių ilgai nereikia laistyti. L.Liubertaitė

Vandens rezervuaro vizualiai nesimato, matosi tik stiklinė detalė, kurioje esanti plūdė rodo vandens lygį rezervuare.

Išmanus kepimas grilyje

Ar galvojot, kad tik vazonai gali būti išmanūs? Parodoje jau tiek visokių grilių, kepsninių ir ugniakurų prisižiūrėjau, kad tam reikėtų skirti atskirą apžvalgą. Apvalūs, ovalūs, atviri ir uždari, keramikiniai ir plieniniai, kepimui ir rūkymui  – kokių tik nėra.

Grilis geltonas karutis Resta 2017

Tarsi to dar nebūtų maža, vieni prekiautojai, pristatydami unikalią ovalios formos amerikietišką kepsninę, siūlo įsigyti ir specialias racijas.

Grilio temperatūros matuoklio racijos. Nuotr. L.Liubertaitė

Grilio temperatūros matuoklio racijos. Nuotr. L.Liubertaitė

Viena racija keliauja į kepsninę, kita lieka šeimininko kišenėje. Matuojama ir paties kepsnio temperatūra, ir oro temperatūra grilyje. Jei kaitra sumažėja, šeimininkas gauna signalą į savo raciją. Jei gurmaniškam kepsniui iškepti reikalinga tam tikra temperatūra, šeimininkas taip pat gaunja signalą. Tad vėsiais vakarais ar net žiemą kepsnys čirška sau kepsninėje, o jūs šiltai sėdite namuose ir laukiate signalo, kada jau viskas bus iškepta.

Racijų komplekto kaina 99 Eur.

Dirbtinė žolė – ypač nepalankioms sąlygoms

Akivaizdu, kad tiek sprendimų sugalvota, kad tik darbo būtų mažiau. Atrodo, kad dirbtinė žolė – aukščiausia tinginiavimo išraiška. Nors kai kuriais atvejais ji yra tas tinkamas sprendimas. Balkonas ar terasa stogo – yra tokių vietelių, kur įprastos žolės nepasisėsi, o žalumos vis tiek norisi. Įdomiausia, kad dabar gaminama tokia dirbtinė žolė, kad ji vizualiai menkai skiriasi nuo tikros: su visais parudavimais ir netobulumais.

Dirbtinė žolė atrodo neįtikėtinai natūraliai. Nuotr. L.Liubertaitė

Dirbtinė žolė atrodo neįtikėtinai natūraliai. Nuotr. L.Liubertaitė

Kaina nėra maža – nuo 20 ar 25 Eur už vieną kvadratinį metrą. Bet atrodo ji tikrai labai natūraliai, net žolės ilgį galima pasirinkti.

Lauko sandėliukas

 Parodoje akis traukia ir įvairūs nesudėtingi statiniai – ar ir tarp jų surasime gatavų sprendimų, taupančių laiką? Taip, lauko sandėliukas kaip magnetas traukia parodos lankytojus. Ir aš į vidų koją įkėliau.

Lauko sandėliukas. Nuotr. L.Liubertaitė

Lauko sandėliukas. Nuotr. L.Liubertaitė

Ir ką gi: nedidelis statinys iš plastiko, nieko įmantraus. Ir kita vertus – viskas jau pragalvota, viskas yra, ko reikia: ir grindys, ir stogelis, ir durys su rankena, ir net ilgas langelis, kuris kaip juosta eina per visą stogo ilgį, kad viduje visada būtų šviesos. Jei turite ne atbulas rankas, sandėliuką vejapjovei, dviračiams ar sodo įrankiams galite ir patys susimeistrauti. Bet jeigu neturite arba įgūdžių, arba laiko, tai toks plastikinis sandėliukas išsprendžia iškart visus klausimus. Kainuoja jis 1400 Eur, be jeigu reikia mažesnio, sandėliukas sudedamas iš specialių plokščių, tad galima užsakyti atitinkamai mažesnį ir pigesnį. Mano patarimas: statykite jį daržo zonoje, vis dėlto plastikas ne visada puošia.

Išmani telefonspynė

Na o jeigu esate šiuolaikinių technologijų fanas, įėjimas į jūsų kiemo teritoriją gali atspindėti tai nuo pirmųjų žingsnių. Parodoje apžiūrėjau išmanias telefonspynes: jos valdomos per Android programą, todėl galima sujungti ir su protingo namo sistema. Be to, telefonspynės judesių davikliai užfiksuoja prisiartinusio žmogaus judesius, nufotografuoja ir atsiunčia vaizdą į šeimininko telefoną.

Išmani telefonspynė. Nuotr. L.Liubertaitė

Išmani telefonspynė. Nuotr. L.Liubertaitė

Pats spynos atrakinimas veikia per Bluetooth nuotolinę jungtį: nustatote, kokiu nedideliu atstumo nuo telefonspynės turite priartėti, kad ji pagautų jūsų telefono signalą. Būtent per telefoną ir įvyksta atrakinimas. Štai kaip šiuolaikinės technologijos gali pasitikti jus grįžtančius iš darbo.

Telefonspynės komplekto (vidaus ir lauko) kaina – apie 2000 Eur.

Ir kiti gražūs dalykai

Gal ir ne kažkoks ypatingas ar išskirtinai naujas dalykas, bet akį visada patraukia. Tai augalai – šiemet ypač gražus sukulentų ir kitų augalų, tinkančių alpinariumams, pasirinkimas. Kainos nuo 1,5 Eur iki 4 Eur.

Jei sekat naujausiomis mados tendencijomis ir alpinariumą jau pertvarkėt į natūralistinį gėlyną, pasigaminkite iš sukulentų gražią kompoziciją vazone. Pasistatykite ją terasoje, gerkite arbatą jaukiais vakarais prie šildytuvo, kol netoliese čirška kvepiantys kepsniai.

Straipsnis buvo publikuotas ir LRytas.lt portale.

Rekomendacijos iš Emedelynas.lt

Left Menu Icon
Krepšelis