8 idėjos sodo vakarėliui savo kieme

Net ir visai neypatingas kiemas gali atrodyti šventiškai, jei tik panaudosite keletą gudrybių. Čia svarbiausi du dalykai: tai, ką matote, ir tai, ką vakarėlio metu veikiate. Štai keletas konkrečių idėjų, pradedam:

  1. ĮRENKITE LUBAS.

Aplinka tampa jaukesnė tada, kai ji primena kambarį. Kadangi vakarėlis vyksta lauke ir reikia tą gamtos jausmą išsaugoti, visai nereikia užsidaryti, tačiau menamas ribas galima sukurti. Jei kieme turite didelį medį, išnaudokite jį kaip sienų ar lubų karkasą ir dar labiau praplėskite kambario iliuziją: pakabinkite ant jo ilgas girliandas su spalvotomis trikampėmis vėliavėlėmis, nutieskite ilgą spalvotų šviečiančių bumbulų virtinę, išlankstykite popierines gerves, tvirtinkite prie medžio medžiaginį stogelį tarsi burę, o po apačia įkurdinkite desertų stalą.

Pakabinkite vėliavėlių griliandą ir taip sukurkite menamas ribas.

Pakabinkite vėliavėlių girliandą ir taip sukurkite menamas ribas.

  1. PAKABINKITE ŠVIESTUVĄ.

Kokios lubos be šviestuvo? Pakabinkite tikrą šviestuvą arba bent jo imitaciją ir nustebsite, kaip jis keičia vakarėlio vietos kuriamą jaukumą. Jei turite laiko, pasigaminkite tokį šviestuvą patys, panaudokite įvairius audinius, mezginius, ypač peršviečiamus nėrinius, dažykite naudodami tepamus arba purškiamus dažus, trafaretus. Jei turite sugalvoję vakarėlio idėją, jos motyvus atskleiskite kurdami šviestuvą: džiunglių temai apriškite jį žolėmis, vaikiškam indėnų temos gimtadieniui apjuoskite plunksnomis, o mergvakariui išpurkškite dažais su rūtų trafaretu.

Sodo vakarėlis bus dar jaukesnis, jei pakabinsite tipišką interjero detalę, pavyzdžiui, šviestuvą. Skveras Londone, nuotr. L.Liubertaitė.

Sodo vakarėlis bus dar jaukesnis, jei pakabinsite tipišką interjero detalę, pavyzdžiui, šviestuvą. Skveras Londone, nuotr. L.Liubertaitė.

  1. PASIGAMINKITE ĮDOMIŲ ŽVAKIDŽIŲ.

Žvakių šviesa yra tas gražus elementas, kurio niekada nebus per daug. Galite ne tik sustatyti jas terasoje, ant palangių ir, žinoma, ant stalo.

Sodo vakarėlis jaukesnis su žvakėmis. Dekoruokite jas patys.

Sodo vakarėlis jaukesnis su žvakėmis. Dekoruokite jas patys.

Prisimenate menamas lubas? Kabinkite žvakes vietoje šviestuvų. Paprasta pasigaminti patiems: į stiklainį įdėkite ir pritvirtinkite žvakę, tada daugmaž trečdalį stiklainio pripildykite kavos pupelių arba kitų panašios struktūros dalykų (pupų, skirtingų spalvų lęšių, keramzito drenažo granulių ir pan.), stiklainio kaklelį tvirtai apjuoskite viela ir iš tos vielos suformuokite kilpeles. Dabar jau galite visą stiklainį su žvakute kabinti ant virvės, nutiestos virš jaukiausios vakarėlio vietos. Kuo daugiau tokių suimprovizuotų žvakidžių, tuo gražiau. Padėkite dar keletą tokių ant stalo, ir jaukiausia atmosfera garantuota.

  1. SUKURKITE SAVO STALĄ.

Kad stalas būtų ne sėdėjimo, o veiksmo vieta, maistui parinkite ne vieną didelį stalą, o keletą skirtingų. Maistas gali būti pateikiamas net ne ant stalo, o ant kitų objektų: į lauką išneštos senos indaujos, paaukštintos baro kėdės, gitaros dėklo, tiesiog žolės. Naudokite staltieses ir padėklus, jei reikia apsaugoti paviršius.

blueberries-870513_640

Išnaudokite skirtingus aukščius: maistas vaikams gali būti patiekiamas ir žemiau, o draugų vakarėlyje saldumynus ir kokteilius kelkite kuo aukščiau. Apskritai, jei norite sukurti įdomesnį efektą, stalą serviruokite orientuodamiesi ne į plotį, o į aukštį, vertikalę. Vazos su gėlėmis, dviaukščiai ar triaukščiai padėklai, pakylos patiekalams iš dėžučių, apverstų taurių, medinių kaladėlių – išnaudokite viską, kad stalas būtų ne plokščias, o kuo labiau tūrinis. Keliaukite dar aukščiau: virš stalo pakabinkite užrašus arba girliandas, apie kurias jau kalbėjome anksčiau.

  1. NAUDOKITE MEDŽIAGAS.

Niekas taip nesukuria jaukumo kaip įvairūs audiniai. Galite apsieiti visai be stalo – pledas su daugybe pagalvėlių ir daro stebuklus. Pledo centre arba šonuose padėkite padėklus su maistu, kurį galima valgyti rankomis.

Jei turite pavėsinę arba kitokias atramas, pakabinkite vėjyje plazdančias lengvas užuolaidas. Net jei jos neatliks jokios funkcijos, vakarėlio atmosfera iškart gerokai jaukesnė.

Jei sodyboje vakarėliui skiriate didelę pievą, kurioje nėra jokių atramų ar medžių, tiesiog pastatykite vidury pievos stalą, o ant jo patieskite didelę ilgą staltiesę. Tokiu atveju kontrastas suveikia puikiai: stalą pilnai serviruokite su takeliu ir medžiaginėmis servetėlėmis, kokybiško stiklo taurėmis ir gerais įrankiais.

Padenkite stalą staltiese ir pamerkite gėlių.

Patieskite staltiesę ir pamerkite gėlių.

  1. ĮRENKITE LAUKO KINĄ.

Audinius galima panaudoti ir dar kitaip – pakvieskite svečius į filmų (ar kelionės nuotraukų) peržiūrą. Didelę baltą paklodę ištempkite ir bent keturiuose taškuose pritvirtinkite ją vertikaliai, ji bus kaip lauko kino teatro ekranas. Turėkite projektorių ir iš anksto pasitikrinkite reikalingą atstumą, optimalų paklodės dydį. Vasarą tokią pramogą planuokite gana vėlai, kad jau būtų bent pradėję temti.

  1. PATIEKITE SAVO DARŽO GĖRYBES.

Smagu svečiuose paragauti to, ką augina šeimininkai. Pyragas su savomis avietėmis, duonytė su petražolių pesto, kokteiliai su trintomis braškėmis (receptas čia) – net ir iš paprastų šalia augančių uogų, vaisių ar daržovių galima pagaminti kažką įdomaus.

Kokteilis iš savų braškių

Iš savų braškių galima pasidaryti kokteilį sodo vakarėliui. Nuotr. L. Liubertaitė

Tačiau norime paskatinti patiekti užaugintas gėrybes ir visai be jokių priedų. Gražiame keramikiniame dubenyje arba didelėje brendžio taurėje galite patiekti gerai prisirpusius serbentus, mažai kam ragautas aktinidijas, saldžius vyšninius pomidoriukus, šviežias morkytes ir net žirnius kartu su ankštimis. Tokį gražų, sveiką ir skanų pasirinkimą pasiūlykite ir vaikams.

Spalvingas mėlynių kampelis vaikams.

Patiekite uogas be jokių priedų, bet būtinai gražiuose induose.

  1. NEPAMIRŠKITE PRAMOGŲ VAIKAMS.

Lauke vaikams visada atsiras ką veikti, tačiau galite šiek tiek padėti jiems susikurti sau pramogų. Mažesniems parūpinkite smėlio, akmenukų, šakelių, lapų ir duokite užduotį sukurti iš šių priemonių kokį nors piešinį, surūšiuoti pagal dydį, spalvą ar kitus požymius.

Žaidimai ir dekoracijos iš gamtos priemonių

Žaidimai ir dekoracijos iš gamtos priemonių.

Net iš vejos galima padaryti žaidimą – prieš vakarėlį nupjaukite dalį vejos ne ištisai, o tam tikrais raštais, kad būtų kaip labirintas ir vaikai galėtų bėgioti tais nušienautais takeliais.

Labirintas vejoje

Labirintas vejoje, kurį galima lengvai padaryti prieš pat vakarėlio pradžią.

Būsimiems gurmanams įrenkite laikiną virtuvėlę lauke ir aprūpinkite savo sodo gėrybėmis, tegul kuria patiekalus ir vaišina jais jūsų svečius – nuotaika visiems bus garantuota.

Save

Save

Save

Save

Rekomendacijos iš Emedelynas.lt

Left Menu Icon
Krepšelis