Aistė Jasaitytė-Čeburiak ir Žygis Stakėnas kursuose

Visada džiaugiamės, kai “Geltono karučio” kursų dalyviai pasakoja savo įspūdžius. Aistė Jasaitytė-Čeburiak ir Žygis Stakėnas lankė kursų programą “Mano sodo dizainas” dar spalio mėnesį, tačiau visai neseniai papasakojo savo atsiliepimus, kuriuos 2014 vasario 13 d. publikavo Manonamai.lt. Straipsnį cituojame žemiau, o jų puslapyje skaitykite čia. Įkvepiantys pasakojimai!

APLINKOS KŪRIMAS – GALIMYBĖ PABĖGTI NUO STRESO

Dauguma lietuvių turi savo sklypą, kurį nori puoselėti. Tačiau tam, kad tai darytų savarankiškai kartais pritrūksta žinių arba įvykdomos klaidos, kurių taisymui reikia laiko.

Tam pritaria ir Aistė Jasaitytė. „Esu paveldėjusi 4 hektarų žemės sklypą iš savo prosenelių. Tiesa, pusę iš jų sudaro pelkės. Tad dabar turiu svajonę prikelti šį plotą, sodybą ir tai padaryti savo rankomis. Šie „Geltono karučio“ kursai atsirado pačiu laiku, nes net nežinojau nuo ko pradėti. Juk pradedant tvarkyti sklypą reikia turėti viziją, jį suprojektuoti pagal saulės tekėjimą, o padarytos klaidos gali visą procesą labai sulėtinti“, – savo svajonę atskleidžia psichologė.

Jos nuomone, visuomet galima samdyti profesionaAiste Jasaitytelą, tačiau darbas su gamta yra savotiška terapija, malonus ir prasmingas laiko praleidimo būdas. Kaip ir kuriant namų interjerą, taip ir kuriant savo sodybos aplinką, viską norisi daryti pamažu, dėlioti palaipsniui – augalai padeda kurti harmoniją, tačiau dėl pretenzingo Lietuvos klimato reikia ir daugiau žinių, kad jie džiugintų ne tik pavasarį, vasarą, bet ir kaip juos išsaugoti žiemą.

„Kadangi maža daug laiko leidau kaime, man tai yra artima ir įdomu. Noriu savo rankomis prižiūrėti sodybą ir jos aplinką, sukurti savo rojaus sodą. Juk tai galimybė pailsėti nuo nuolatinio bėgimo, streso. Džiaugiuosi, kad tuo pradėjau domėtis, kai dar buvau nespėjusi nieko padaryti, nes laukiausi dukrelės“, – pasakoja A. Jasaitytė.

ŽYGIS STAKĖNAS: KIEKVIENAS GALI TURĖTI SAVO SVAJONIŲ SODĄ

Kartu su Aiste kursuose dalyvavęs Žygis Stakėnas juokėsi, kad kai kursuose buvo įvardytos pradedančiųjų sodininkų klaidos, suprato, jog jas jau yra padaręs. „Manau, kad kiekvienas gali sukurti savo svajonių sodą. Sode Rastinėnuose praleidau visą gyvenimą ir ten kuriu savo erdvę. Tiesą sakant, lysvių mažėja, vis daugiau atsiranda vietų, kurias apželdinu veja. Tačiau norisi eksperimentuoti su avokadais, mangais, kurti saleles, tvarkyti įvairiausius sodo kampelius“, – dalinasi Žygis.

Jis džiaugiasi, kad nereikia visko pradėti nuo nulio kaip Aistei ir su nekantrumu laukia tuoj prasidėsiančio pavasario: „Jau dabar planuoju keisti gyvatvorę, sutvarkyti sklypą. Daug reikia padaryti, nes mano sklypo dydis 12 arų. Juk kuo mažesnė erdvė, tuo labiau reikia viską apgalvoti.“

Žygis su Aiste pripažįsta, jog iki tol buvo visai žali – nežinojo nei augalų pavadinimų, nei kaip išmatuoti sklypą žingsniais, o ką jau bekalbėti apie sodybų stilius. Tad dabar belieka teorines žinias įgyvendinti praktiškai ir sukurti tokias erdves, kad į jas norėtųsi sugrįžti.

 Aiste Jasaityte Zygis Stakenas Lina Liubertaite

KITOKS POŽIŪRIS Į AUGALUS

„Mes propaguojame šiuolaikišką želdinimo kultūrą. Yra daug sodo priežiūros knygų, tačiau kai kurios iš jų tinka tik laikyti ant staliuko. Norime atsiriboti nuo atgyvenusių stereotipų. Dauguma nebenori kiekviename laisvame žemės plote matyti tik lysves. Atsiranda poreikis kurti šiuolaikišką aplinką, kuri atrodytų profesionaliai. To siekia vis didesnė žmonių dalis“, – pasakojo „Geltono karučio“ idėjos iniciatorė Lina Liubertaitė.

Kraštovaizdžio kūrimas, kapstymasis sode nėra atgyvena. Viskas priklauso nuo požiūrio. Lina kuria kursų programą pagal šiuolaikišką bangą, atėjusia iš Olandijos. Ji paremta tuo, kad svarbu ne tik parinkti augalai, bet ir jų forma, stilistika, struktūra. Taip pat svarbu tai, kad augalai turi būti prižiūrimi ir puoselėjami visus metus, ne tik vieną sezoną, kai jie žydi.

Pagrindinės kursų programos skirtos šiuolaikiškam žmogui, kuris turi sklypą ar terasą ir nori būti pajėgus pats susikurti gražią ir funkcionalią aplinką. Kursai apima įvairias temas nuo projektavimo, dizaino ir komponavimo iki augalų pasirinkimo, jų priežiūros ir sodo inžinerijos (takai, tvoros, laistymas, drenažas ir kt.).  

Rekomendacijos iš Emedelynas.lt

Left Menu Icon
Krepšelis