Apželdinimo kursai internetu: pristatome programas

Pagrindinė „Geltono karučio“ veikla – apželdinimo kursai. Juos organizuojame didžiuosiuose Lietuvos miestuose. Tačiau norintiems mokytis iš namų galime pasiūlyti išeitį – tai apželdinimo kursai internetu. Štai čia viską papasakojau apie juos:

Apželdinimo kursai internetu yra puiki alternatyva įprastiems kursams, norintiems susikurti savo svajonių aplinką neišeinant iš namų. Galite mokytis patogiu metu, galite kelis kartus perklausyti pamokas, galite išeiti visą kursą iškart, arba mokytis kasdien po 10 minučių. Susipažinkite su siūlomomis programomis:

„Spalvų derinimas kieme“

Tai video pamokos su daug gražių augalų derinių įkvėpimui. Šiame kurse sužinosite, kaip kurti spalviškai harmoningą želdyną, panaudojant spalvų rato principą.

Spalvu derinimas kieme padės "suvaldyti" spalvas kieme
Spalvu derinimas kieme padės “suvaldyti” spalvas kieme

Kontrastinį ar niuansinį derinį? Ieškoti spalvų pagal namo stogą ar derinti prie tvoros? O rudeniškai rusvą irgi įtraukti į savo spalvų paletę? Šalti ar šilti atspalviai? O kodėl raudoni žiedai nesižiūri, ir ką daryti su pretenzinga purpurine?
Į visus klausimus atsakome šiose video pamokose, kur teoriją, daug praktiškų pavyzdžių ir gražių augalų derinių pristato kraštovaizdžio architektė Lina Puodžiūtė Ragauskienė.

Kursų kaina 19 Eur. Tai video pamokos, kurias galima išklausyti patogiu metu. Jos papildytos testais, kurie skirti žinioms pasitikrinti. Išsamiau susipažinti su kursu galite čia (spausti čia).

“Naujos perspektyvos: daugiamečių augalų dizainas ir priežiūra, remiantis jų augimviete”

Džiaugiamės galėdami pristatyti dr.Cassian Schmidt pranešimą apie daugiamečių augalų strategijas, reikalaujančias itin mažai priežiūros.

C.Schmidt yra pasaulinio garso specialistas, kurio darbus seka netgi pats Piet Oudolf bei kiti visame pasaulyje žymūs kraštovaizdžio architektai. Jo moksliniai tyrimai apie daugiamečius augalus ir jų strategijas kardinaliai keičia mūsuose nusistovėjusį požiūrį į daugiamečius augalus, kaip juos reikia parinkti, sodinti ir kaip prižiūrėti. Kai kuriais atvejais Cassian Schmidt požiūris yra tikrai revoliucinis, tačiau kai kuriais – atrodo, jis pasako elementarias tiesas. Autoriaus pranešime gausu tikslių skaičiavimų, lentelių, kuriuos verta panagrinėti atidžiau. Šio pranešimo video įrašas tai leidžia padaryti – galite bet kada sustabdyti ir patyrinėti atidžiau.

Cassian Schmidt apželdinimo kursai internetu
Cassian Schmidt pranešime – gausu naudingų skaičiavimų ir nuostabių idėjų

Pranešimas “Naujos perspektyvos: daugiamečių augalų dizainas ir priežiūra, remiantis jų augimviete” buvo pristatytas „Geltono karučio“ organizuojamoje konferencijoje „Garden style 2019“. Šį pranešimą dabar galite išklausyti anglų kalba (29 Eur, spausti čia) arba įgarsintą lietuviškai (39 Eur, spausti čia).

„Mano sodo dizainas“

Mano sodo dizainas – tai apželdinimo kursai internetu norintiems susiplanuoti pertvarką savo sklype. Kursai skirti Jums, jeigu turite nedidelį sklypą ir norite susikurti šiuolaikišką dizainą jame. Kursų metu kraštovaizdžio architektė paprastais žodžiais pristato dizaino kūrimo eigą ir duoda patarimų, o jūs, atlikdami užduotis su savo sklypo brėžiniu, kuriate savąjį svajonių kiemą.

Mano sodo dizainas nuotoliniai kursaiodo dizainas nuotoliniai kursai
Mano sodo dizainas nuotoliniai kursai skirti sukurti savo svajonių sklypą

Kursą išklausyti internetu galima netgi trimis būdais, pasirinkite, kas jums patogiau:

  1. Video pamokos (69 Eur). Tai video pamokos, kuriose kraštovaizdžio architektė Lina Puodžiūtė Ragauskienė pristato visą sklypo dizaino kūrimo eigą ir duoda užduotis savarankiškam darbui su savo sklypo brėžiniu. Jeigu jas kruopščiai atliksite, kurso pabaigoje turėsite savo naujojo dizaino eskizą.
  2. Video pamokos ir konsultacija (89 Eur). Jeigu ne taip pasitikite savo jėgomis, kviečiame įsigyti kursą kartu su konsultacija.  Išklausote video pamokas patogiu laiku ir tempu, atlikdami užduotis sukuriate savo naujojo dizaino eskizą, ir sutariame laiką 30 min asmeninei konsultacijai internetu, kur su specialiste aptarsite savo eskizą. Video pamokas dėsto Lina Puodžiūtė Ragauskienė. Asmeninę konsultaciją nuotoliniu būdu veda želdynų dizainerė Vaiva Marozienė. Jos metu pasitikrinsite savo idėjas, specialistė patars ką reikia koreguoti, aptarsite problemines vietas.
  3. Tiesioginė mokymų transliacija (89 Eur). Jei abejojate ar pavyks dirbti savarankiškai, galite jungtis prie kursų, kuriuose lektorė galės atsakyti į kylančius klausimus dar eskizo kūrimo stadijoje. Tiesioginiai mokymai vyksta per 3 vakarus, susibūrus 5-8 dalyvių grupei, naudojant ZOOM platformą. Tiesioginės transliacijos metu viskas yra taip, kaip ir gyvuose kursuose: ekrane matote lektorę, matote dėstomą medžiagą, galite paklausti ir net parodyti grupei savo brėžinį. Užduotys su sklypo brėžiniu duodamos kaip namų darbai, kurie vėliau aptariami tiesioginės transliacijos metu. Veda kraštovaizdžio architektė Vaiva Vaitkutė Eidimtienė.

„Šiuolaikinis daržas“

Šiose video pamokose pateikiamos bazinės auginimo žinios: kas yra sėkla, kas yra augalų priežiūra, koks dirvožemis yra gyvybingas, kaip tą gyvybingumą pagerinti, kam reikalingos pakeltos lysvės, kaip išsirinkti šiltnamį, kodėl svarbi sėjomaina ir kuo skiriasi auginimo sąlygos pomidorams ir agurkams.

Susistemintos bazinės žinios apie daržininkavimą

Ši bazė – tai tarsi sodininko abėcėlė, kurią žinant daržininkavimas bus efektyvesnis. Lektorė moksliškai, susistemintai ir remiantis sukaupta patirtimi išdėsto visą kurso medžiagą.

Kaina 39 Eur. Išklausius kursą, laukia tiesioginė klausimų-atsakymų sesija su lektore, tad nepamirškite užsirašyti kylančių klausimų. Dėsto sodininkystės ekspertė Ingė Auželienė. Susipažinti su kurso programa ir užsiregistruoti galite čia (spauskite čia).

„Natūralistinis gėlynas“

Kursuose „Natūralistinis gėlynas“ sužinosite šiuolaikinio augalų dizaino principus ir kursite savo asmeninį gėlyną.

Kad galėtumėt sukurti kerintį gėlyną, kuris „dirba pats už save“, reikia turėti praktikos su augalais ir tam tikrų dizaino žinių. Tačiau niekas negimė mokėdamas! Kursuose „Natūralistinis gėlynas“ papasakosime, kaip įvertinti augalus, parodysime daug pavyzdžių, kad būtų lengviau išsirinkti, ir išmokysime susikurti augalų derinius savajam gėlynui.

Išklausę šį kursą turėsite augalų sąrašą savam gėlynui
Išklausę šį kursą turėsite augalų sąrašą savam gėlynui

Kurso kaina 89 Eur. Į tai įeina video pamokos su užduotimis – atlikę užduotis, turėsite savo naujojo gėlyno augalų derinį. Po kurso jums bus suteikta prieiga prie specialios Facebook grupės, kurioje galėsite įkelti savo sukurtą derinį, kad lektorė galėtų pakomentuoti, o bendraminčiai prisidėtų su pasiūlymais. Dėsto želdynų dizainerė Vaiva Marozienė.

Šis kursas kol kas nepaskelbtas, startuosime jau netrukus.

„Augalų komponavimo dirbtuvės“

Tai praktinės dizaino dibtuvės, kuriose mokomės klasikinių augalų dizaino dėsnių ir netgi juos išsibandome kurdami augalų grupes. Šių dirbtuvių tikslas – išmokti susikurti harmoningą derinį iš medžių, krūmų, daugiamečių gėlių ir varpinių augalų ir išmokti apskaičiuoti, kiek augalų reikės tam tikram plotui apsodinti.

Ne taip paprasta šį kursą perkelti į internetą. Tačiau šį seminarą pasistengsime artimiausiu metu perkelti į virtualią erdvę, kad galėtumėt mokytis jums patogiu metu ir patogioje vietoje.

Dekoratyviniai augalai gali būti puikiai suderinti net jei visai neturi žiedų. Nuotr. aut. L.Liubertaitė
Išmoksite klasikinių augalų derinimo dizaino dėsnių

Apželdinimo kursai internetu nenutrūksta ir vėliau

Išklausius bet kurią kursų programą, dalyvis gauna pažymėjimą (kai kuriuose kursuose tam reikia išlaikyti testą) ir būtinai – kvietimą prisijungti prie uždaros Facebook grupės, kurioje renkasi tik tie, kas baigė „Geltono karučio“ kursus. Ten galime bendrauti toliau, dalintis patirtimi ir užduoti kylančių klausimų – taip savosios aplinkos kūrimas tampa dar lengvesnis ir įdomesnis.

Kviečiame prisijungti ir savo svajonių sklypą sukurti nieko nelaukiant.

Peržiūrėti visas kursų programas ir užsiregistruoti galite – spauskite čia.

Prenumeruokite „Geltono karučio“ naujienlaiškius ir gausite sezoninių patarimų, dizaino idėjų ir garantuotai - įkvėpimo.

Palaukite...

Ačiū.

Rekomendacijos iš Emedelynas.lt