“Garden Style 2017” – įkvepiantis renginys apie naujausias tendencijas

Šiemet organizuojame jau trečiąją aplinkos dizaino konferenciją “Garden Style” – kviečiam dalyvauti šioje grožio fiestoje, išgirsti įkvepiančių pranešimų apie aplinkos kūrimą, pamatyti įdomių augalų ir sužinoti praktinių patarimų, kuriuos tuoj pat galėsite pritaikyti savo kieme.

Šių metų konferencijos tema – 
“Įkvėpta gamtos. Natūralistinis dizainas”. 

Spauskite čia pasižiūrėti oficialią “Garden Style” konferencijos svetainę:

Įkvėpta gamtos. Natūralistinis dizainas

“Garden Style” konferencijos svetainė – spauskite čia.

Konferencijoje “Garden Style 2017” sulauksime ypatingo svečio – dr. Noel Kingsbury iš D.Britanijos, kuris yra knygų bestselerių apie šiuolaikišką aplinkos kūrimą autorius ir ilgametis olando Piet Oudolf bendradarbis. Kartu jie išvystė ir išpopuliarinio natūralistinio apželdinimo, dar vadinamo “Olandiška banga”, stilių ir koncepciją ne tik Europoje, bet ir visame pasaulyje. Pagaliau Noel Kingsbury bus Lietuvoje!
Išgirskite iš pirmų lūpų, kas yra natūralistinis apželdinimas, kaip jį adaptavo ir interpretavo įvairių šalių dizaineriai, kaip jį galima taikyti čia, Lietuvoje, bet kuriame kieme. 

Pranešėjai iš Lietuvos bei Latvijos papasakos, kokius augalus dabar stengiasi išvesti selekcininkai ir kaip išsirinkti sau tinkamus, kaip sutvarkyti aplinką prie miško, bet nesugadinti to, ką jau turime, kaip kovoti su kenkėjais natūraliomis priemonėmis. Be to, specialistai pasidalins jau įgyta praktika, kaip sekėsi mūsų klimato sąlygomis kurti natūralistinį dizainą, su kokiais iššūkiais susidūrė, kas pasiteisino, ir ką rekomenduotų išbandyti jums.

Programoje:
EDVINAS MISIUKEVIČIUS, selekcininkas (LT): „Augalai laukinėje gamtoje ir natūralistinio stiliaus augalai – ar dedam lygybės ženklą?“
dr.NOEL KINGSBURY, autorius, sodo dizaineris, ekologoas (D.Britanija): „Gamta ir Naujasis augalų dizainas“
INGĖ AUŽELIENĖ, sodo dizainerė (LT) „Sodyba prie miško: kaip pagražinti, bet nesugadinti”
ANSIS BIRZNIEKS, sodo dizaineris (LV) „5 sėkmės elementai, kad kiemas būtų įspūdingas“
dr. JANIS RUKŠANIS (LV) „Kai susijungia aistra egzotiškoms kelionėms ir svogūniniams augalams“
dr. SKAIDRA KORDUŠIENĖ (LT) „Kova su kenkėjais natūraliais būdais ir ekologiškomis priemonėmis“

Per ilgąją pertrauką – nedidelė smagi paroda: sodo priemonės, įrankiai ir dekoras stilingam sodui, augalai, meno instaliacijos, kūrybinės dirbtuvės.

Aplinkos dizaino konferencija “Garden Style 2017” vyks rugpjūčio 26 d., šeštadienį, Litexpo parodų rūmuose Vilniuje.
Pagrindinis konferencijos rėmėjas – “Gardena”.

Po konferencijos kitomis dienomis vyks praktiniai mokymai nedidelėse grupėse su Noel Kingsbury:

Seminarai su Noel Kingsbury

Informacija apie seminarus – spauskite čia.

„The Rabbit’s Eye View“
„Iš triušio perspektyvos“
Praktiniai seminarai – tai unikalūs Noel Kingsbury mokymai apie tai, kaip sukurti sėkmingus augalų derinius ir numatyti, kaip jie atrodys po kelių metų.

Šie vienos dienos praktiniai mokymai paskatins Jus stebėti, kaip keičiasi augimas skirtingais metų laikais, kaip augalai konkuruoja tarpusavyje – tam, kad galėtumėte numatyti, kiek ilgaamžiai jie bus, ir galėtumėt nuspręsti, kaip parinkti jiems geriausią vietą.
Mokymuose gausu ne tik teorijos, bet ir praktikos – Noel Kingsbury pakvies Jus pasilenkti ir pamatyti augalus “triušio akių lygyje”. Išmoksite įvertinti daugiamečius augalus atlikdami paprastus stebėjimus ir išmoksite padaryti išvadas dėl augalo ilgaamžiškumo, plėtimosi agresyvumo ir greičio, savaiminio sėjimosi lygio, konkuravimo su kitais augalais. N. Kingsbury parodys, kaip galima susieti ekologiją ir natūralias augalo buveines su tuo, kaip panaudoti tą augalą sode.
Remiantis augalo prigimtimi, suprasite, kaip kurti šiuolaikišką natūralistinį dizainą. Kuo geriau suderinti augalai, tuo ilgiau vaizdas bus gražus, tuo mažiau priežiūros ir korekcijų reikės metams bėgant, tuo mažiau pinigų išleisite priežiūrai ir atnaujinimams.

Vyks vienas toks seminaras Latvijoje, ir 3 seminarai Vilniuje, pasirinkite tinkamą:
rugpjūčio 27 d. (su vertimu į liet.k., mėgėjams) 165 Eur 
rugpjūčio 28 d. (su vertimu į liet.k., specialistams) 165 Eur 
rugpjūčio 29 d. (anglų k., specialistams) 149 Eur.

Registracija atidaryta, kol yra vietų.

Detali informacija ir registracija – spauskite čia: oficiali “Garden Style” svetainė

Ši mokymų programa jau išdėstyta dešimtyje pasaulio šalių ir sulaukė didelio pasisekimo tarp mėgėjų ir tarp profesionalų. Paprastai suvokiama metodika ir dizaino dėsnių interpretavimas pasitelkiant praktines užduotis – tai du kertiniai dalykai, dėl kurių šis seminaras yra unikalus.
Mokymai vyks nedidelėmis grupėmis, vietų skaičius ribotas. Pernai vyko vieneri tokio tipo mokymai po konferencijos, bilietai buvo išpirkti per dvi savaites. Todėl kviečiu nelaukti, jei norėtumėt dalyvauti.

Ankstesnių konferencijų “Garden Style” įspūdžiai:

Straipsnis apie tai, kas buvo pasakojama 2016 m. konferencijoje: “Konferencija “Garden Style” nustebino kvepiančiais lektorių pranešimais

Video su 2016-ųjų konferencijos pagrindinio pranešėjo James McGrath interviu: žiūrėti Youtube kanale.

Rekomendacijos iš Emedelynas.lt