Geltono karučio klubas: įkurta augalų entuziastų bendruomenė

Pagaliau įkurtas “Geltono karučio klubas”! Kviečiu ir jus prisijungti! Tai nuolatiniai neformalūs augalų entuziastų susitikimai.

Tai ne apželdinimo kursai, tai ne mokymai, kur viskas apgalvota ir suorganizuota.

“Geltono karučio klubas” – tai bendruomenė, kur visi gali pasidalinti savo patirtimi, visi gali užduoti klausimų, visi gali surengti ekskursiją ar pakviesti į savo sodybą pasigrožėti bijūnais.

Kaip prisijungti – spauskite čia.

Ką veikia klubo nariai:

 • Organizuoja ir dalyvauja ekskursijose sau aktualiomis temomis (sodai, augalai)
 • Organizuoja ir dalyvauja įvairiose edukacijose
 • Rengia išvykas vieni pas kitus į svečius
 • Dalinasi patarimais, naudingais kontaktais ir aktualia informacija
 • Jei nori, skolina savo sodo knygas paskaityti kitiems
 • Dalinasi pertekliniais augalais
 • Organizuoja ir dalyvauja talkose (medžių sodinimas ir genėjimas, augalų sodinimas ir pan.)
 • Dalyvauja diskusijose uždaroje Facebook grupėje
 • Rengia gyvus ir virtualius klubo renginius bei susitikimus
 • Gauna prieigą prie uždaros Facebook grupės
 • Gauna naujų pažinčių – gal nenutuokėte, kad kaimynystėje gyvena taip pat išprotėjęs dėl augalų žmogus?!

Jeigu jaučiate norą bendrauti su žmonėmis, kuriems rūpi kraštovaizdis, tendencijos, kiemo idėjos, augalų auginimo niuansai, daržo reikalai – lauksime jūsų šiame klube.

Priimame ir profesionalus, ir visai neturinčius patirties. Priimame ir baigusius “Geltono karučio” kursus, ir niekada juose nebuvusius.

Klubai Lietuvoje pagal miestus

Galime ir daugiau veiklų sugalvoti – tai priklauso tik nuo jūsų iniciatyvos. O jos tikrai reikės! Jau turime grupę žmonių, kurie apsiėmė koordinuoti veiklas Vilniuje, Kauno entuziastai jau susitarė dėl išvykstamosios vaismedžių genėjimo edukacijos, o Panevėžys nutarė, kad pirmajame susitikime viena klubo narė pristatys pavasarines gėles, o kita papasakos savo patirtį apie pergoles, kurias neseniai pasistatė (čia nuotrauka iš Panevėžio susitikimo – linkėjimai!).

"Geltono karučio klubas" Panevėžyje jau suplanavo pirmąsias veiklas
“Geltono karučio klubas” Panevėžyje jau suplanavo pirmąsias veiklas

Kviečiame ir iš kitų miestų prisidėti, kurti savo vietines bendraminčių grupes – padėsime išjudinti ledus, jeigu tik yra noro ir iniciatyvos. Klaipėda, Šiauliai, Alytus ir kiti miestai – a-ūūū ar yra ten sodininkų, kurie nori parodyti iniciatyvą ir suburti bendraminčius?

Kas organizuoja klubo veiklas

Aš, Lina Liubertaitė, “Geltono karučio” įkūrėja, atlieku tik kibirkšties vaidmenį – o ugnį kūrensime visi kartu! Čia nieko nėra ant lėkštutės padėto: visi kartu kursime šį klubą, kartu galvosime apie jo veiklas, kartu organizuosime susitikimus, siūlysime pokalbių temas.

Tik taip galime suburti stiprią augalų entuziastų bendruomenę, kurioje būtų malonu leisti laiką ir kalbėtis apie augalus.

"Geltono karučio klubas" kartu apžiūri sodybos augalus
“Geltono karučio klubas” kartu apžiūri augalus sodyboje Vilniaus rajone.

“Geltono karučio klubas”: taisyklės

Svarbiausi dalykai trumpai:

 1. Nariu galite tapti užpildę anketą ir sumokėję stojamąjį mokestį, kuris kartu yra mokestis už pirmuosius narystės metus (30 Eur, detaliau skaitykite žemiau).
 2. Bendravimas su visos Lietuvos klubo nariais vyksta uždaroje Facebook grupėje.
 3. Klubo nariai gali organizuoti susitikimus savo mieste, bet jeigu domina tema ir netingite važiuoti, galite prisijungti prie bet kurio miesto susitikimo.
 4. Bendravimas turi būtų pagarbus ir draugiškas – tiek gyvai, tiek internete. Žodžiu, žmogiškai ir paprastai!

Kaip prisijungti prie klubo veiklos

 • Užpildyti anketą: ANKETA YRA ČIA
 • Apmokėti 30 Eur (rekvizitus rasite užpildę anketą)
 • Palaukti patvirtinimo laiško
 • Prisijungti prie uždaros Facebook grupės (nuoroda bus patvirtinimo laiške)
 • Viskas!
"Geltono karučio klubas" sodyboje pas klubo narę Justę
“Geltono karučio klubas” sodyboje pas klubo narę Justę Širvintų rajone.

Dažniausi klausimai

Kiek kainuoja narystė? 30 Eur. Tai yra stojamasis mokestis ir kartu mokestis už pirmuosius metus iki 2025 sausio 31 d.

Kam reikalingas stojamasis ir narystės mokestis? Jis yra kaip simbolinis barjeras, kad į klubo susitikimus neateitų kažkas “iš gatvės”, o tik tie, kam tikrai rūpi. Mokestis mokamas į specialiai klubui atidarytą MB “Geltonas karutis” sąskaitą (PVM sąskaitos faktūros išrašomos). Į šį mokestį įeina 21 proc. PVM, apmokėjimas už buhalterijos paslaugas ir administraciniai kaštai.

Ar dar reikės kažkur mokėti papildomai? Stengiamės, kad susitikimai vyktų kuo paprasčiau, iš savo resursų: tose patalpose, kurias turime, ir su tomis vaišėmis, ką norime atsinešti. Bet kai kurie susitikimai gali būti mokami, pavyzdžiui, už įėjimą į botanikos sodą, už kavą jei užsisakysite kavinėje, už edukaciją, pravedamą specialisto, ar pan.

Kiek laiko galioja narystė? Narystė galioja iki sausio 31 d. Vadinasi, anksčiau įstojusiems nariams prasitęsti narystę galima bet kada iki sausio pabaigos (nepratęsus vėliau bet kada galima įstoti į klubą kaip naujiems nariams). Nauji nariai, įstojantys dabar, turės galiojančią narystę iki 2025 m. sausio 31 d.

Ar ši narystė man bus naudinga, jei neturiu savo sklypo? Tikrai taip! “Geltono karučio klubas:” – tai vieta tobulėti, augti ir mokytis siekiantiems augalų entuziastams nepriklausomai nuo to, ar jie turi kelis hektarus jau brandaus sodo, ar nedidelį balkoną su trupučiu žalumos.

Esu iš X miesto. Ar galiu jungtis prie klubo? Žinoma! Klubo nariai visada turi galimybę bendrauti virtualiai, o gyvi susitikimai vyksta net keliuose Lietuvos miestuose (jau vyko susitikimai Vilniuje, Kaune, Panevėžyje, Klaipėdoje, Alytuje ir kitur).

Sumokėjus už narystę negavau elektroninio laiško su patvirtinimu ir prisijungimais. Ką daryti? Palaukite kelias dienas (gal dar nespėjome). Patikrinkite kitus elektroninio pašto katalogus – kartais laiškai nukeliauja į reklamos katalogą ar šiukšliadėžę. Jeigu taip nutinka, parašykite mums – atsiųsime instrukciją kuri padės perkelti laiškus į pagrindinę el. pašto dėžutę.

Ar galiu į susitikimus važiuoti su savo šeimos nariais? Klubo tikslas – vienyti augalų entuziastus, kad tarpusavyje galėtume diskutuoti susijusiomis temomis giliau. Tuo ir žavi klubo idėja! Todėl susitikimuose kviečiame dalyvauti tik klubo narius. Be to, dažnu atveju tenka riboti dalyvių skaičių, ypač jei susitikimai vyksta patalpose arba privačiose sodybose.

Kur galėčiau kreiptis, jei turiu papildomų klausimų? Jei turite su naryste susijusių klausimų, susisiekite su mumis el.paštu klubas@geltonaskarutis.lt ir pasistengsime padėti kaip galima greičiau (ačiū Gintarei, kuri apsiėmė valdyti šitą pašto dėžutę)

Ką daryti jeigu noriu nutraukti savo narystę? Norint nutraukti narystę, prašome apie tai informuoti el.paštu klubas@geltonaskarutis.lt likus 10 dienų iki kito narystės mokėjimo.

Turiu laiko ir norėčiau prie klubo veiklos prisidėti aktyviau, kaip tai padaryti? Parašykite įstojimo anketoje (bus toks klausimas, kuo galite prisidėti) arba tiesiog siųskite mums laišką. O prisidėjimo tikrai reikia ir reikės! Tuo pačiu pasinaudoisu proga padėkoti Indrei, kuri padėjo aprašyti “Geltono karučio klubo” veiklas ir surašė šiuos dažniausiai kylančius klausimus.

“Geltono karučio klubas” startuoja!

Prisijunkite ir tapkite nuostabios bendruomenės dalimi.

Lina Liubertaitė,

“Geltono karučio” įkūrėja

Rekomendacijos iš Emedelynas.lt

Left Menu Icon
Krepšelis