Ieškome savanorių: kuriamas įspūdingas MO muziejaus sodas

Kviečiame tapti išskirtinio apželdinimo projekto dalimi – prisidėti prie augalų sodinimo MO muziejaus sode. Jeigu myli augalus, nebijai sodinimo darbų ir nori patekti į įdomaus projekto kūrimo procesą – užpildyk anketą paspaudus čia arba šio straipsnio apačioje.

Kas yra MO muziejus

Šių metų spalio 18 dieną duris atvers MO muziejus, kurį jo steigėjai Viktoras ir Danguolė Butkai vadina dovana Lietuvai. Šiuo metu buvusio „Lietuvos“ kino teatro vietoje statomas būsimo muziejaus pastatas, kurį suprojektuoti pakviestas pasaulyje vienas garsiausių JAV architektų – Daniel Libeskind.

Pastatas atrodo tikrai išskirtinai – ir aš ten buvau, savo akim regėjau. Menas šiame muziejuje įgaus naujas formas, susipažinti su kūriniais galima bus ir įvairiuose renginiuose, ir pristatymuose, ir netradiciniuose susitikimuose su menininkais. Naujojo muziejaus branduoliu taps viena didžiausių Lietuvoje privati meno kolekcija, kurią sudaro jau beveik 5000 kūrinių. Jau jaučiu, kokia energija pulsuos šiame naujame traukos centre.

MO muziejus pasižymi išskirtine architektūra. Trijų lygių terasa skrodžia visą pastatą ir lyg kultūriniai vartai jungia Senamiestį ir Naujamiestį. Nuotr. L.Liubertaitė

MO muziejus pasižymi išskirtine architektūra. Trijų lygių terasa skrodžia visą pastatą ir lyg kultūriniai vartai jungia Senamiestį ir Naujamiestį. Nuotr. L.Liubertaitė

MO muziejaus sodas

Muziejaus pastatas užima tik 50% sklypo teritorijos, todėl šalia pastato atsirado erdvė želdynams ir lietuvių autorių skulptūroms – tai galimybė patirti meną gamtos apsuptyje.

Mo muziejus augalai

Augalų grupės, savo forma atkartosiančios įstrižas pastato linijas, net nebandys užgožti skulptūrų įstabumo. Meistriškai parinkti daugiamečiai augalai pasižymės ne ryškiais žiedais, o įvairiais žaliais atspalviais, skirtinga lapų tekstūra, subtiliais šviesiais žiedais. Želdynus kūrė Rasa Laurinavičienė, kuri jau ne vienerius metus puoselėja natūralistinio sodo idėjas. Rasa mokėsi pas bene pasaulyje žymiausią natūralistinio stiliaus želdynų kūrėją olandų dizainerį Piet Oudolf, išgarsėjusį Niujorko High Line ir kitais projektais Jungtinėse Amerikos Valstijose.

Mo muziejus augalai

Įstriži želdynų blokai turi dominuojančius augalus, todėl vienu metų laiku įdomiau prieiti prie vieno, kitu metu atsiskleidžia gražiau kitas. Atrodys, kad kiekviena skulptūra turi tarsi jos zonai priklausančius augalus. Įdomu prieiti, apeiti aplink, stabtelti, pasigrožėti, tada ir prisėsti.

Jaukias sėdėjimo erdves Mo sode sukūrė Do Architects. Galima atsipalaiduoti ant ilgo suolo prie vinvyčio vijokliais apaugusio senamiesčio mūro. Galima pakilti į nedidelę kalvelę sodo gale, iš kurios atsiveria visai kita perspektyva. Apie tokį žiūrėjimo kampą net nepagalvotum, matydamas sodą nuo Pylimo gatvės. Sode erdvė panaudojama taip, kad smagu ją tyrinėti ir vaikštant aplink skulptūras, ir atsisėdus vis kitoje vietoje.

Diskusija prieš pradedant. Iš kairės Vaiva Marozienė, Rasa Laurinavičienė ir architektas Domantas Lukšėnas (2018 m. balandis). Nuotr. aut. L.Liubertaitė

Diskusija prieš pradedant. Iš kairės Vaiva Marozienė, Rasa Laurinavičienė ir architektas Domantas Lukšėnas (2018 m. balandis). Nuotr. aut. L.Liubertaitė

MO muziejus kuriamas visų ir visiems

MO muziejus kuriamas ne kaip vienpusis projektas, kur vieni sukūrė, o kiti atėjo pasižiūrėti. MO muziejaus idėja yra suburti bendruomenę ir puoselėti meno idėjas kartu, kur kiekvienas žmogus, didelis ar mažas, gali įdėti savo indėlį.

Todėl MO muziejaus įkūrėjai savanorystei skiria ypač daug dėmesio: “Siekiame sukurti savanorių bendruomenę, kurią sudarytų įvairaus amžiaus ir išsilavinimo žmonės. Manome, kad daugiausiai galime išmokti vieni iš kitų – dirbdami drauge ir dalydamiesi patirtimi. Savanoriai – MO komandos dalis ir jų veikla yra ypatingai svarbi muziejui. MO savanoris – tai žMOgus, kuris yra motyvuotas ir, pažindamas muziejų „iš vidaus“, padeda jam gyvuoti ir augti.
Savanoriai dalyvaus didelėje ir reikšmingoje dalyje MO muziejaus veiklų, ir galės įgyti naujų įgūdžių, atksleisti turimą patirtį ir puikiai praleisti laiką.”

Apželdinimą MO muziejaus sodui kuria ir įgyvendina želdynų dizainerė Rasa Laurinavičienė, Vaiva Marozienė su savo komanda, modernūs apželdinimo kursai “Geltonas karutis” ir savanoriai. Kviečiame prisijungti!

Savanorystė MO muziejaus sode:

Ieškome savanorių, kurie mielai prisidėtų prie sodinimo darbų. Pirmasis sodinimo etapas – birželio 2 ir 3 dienomis. Kiti sodinimo etapai – birželį ir liepą. Būtų puiku, jei norėtumėt dalyvauti visuose sodinimo etapuose, tačiau užpildykite ir tokiu atveju, jeigu norite prisidėti tik kažkuriomis konkrečiomis dienomis.

Savanoriai gaus:

  • patirtį išskirtiniame apželdinimo projekte;
  • apmokymus, kurie leis suprasti, kodėl pasirinkti tam tikri augalai ir kaip planuojamas jų tolesnis augimas;
  • gerą komandą – su savanoriais dirbs specialistai ir padės visais iškilusiais klausimais;
  • puikią darbinę atmosferą ir įdomias pažintis;
  • maitinimą ir visas priemones, kurių reikės darbams.

Iš savanorių tikimės:

  • noro, entuziazmo ir nebijoti darbų;
  • punktualumo ir atsakomybės;
  • ir žinoma, geros nuotaikos 😉

Kviečiame ir tuos, kurie patyrę ir nori dalyvauti įdomiame projekte, ir tuos, kurie pradedantieji ir tiesiog nori įgyti praktinių žinių.

Savanorių atranka pirmajam etapui jau vyksta, susisieksime su atrinktais savanoriais. Tačiau atranka tuo nesibaigia – kviečiame užpildyti anketą, jei norėtumėt prisijungti prie tolesnių sodinimo darbų šį birželį arba liepą – užpildykite paspaudus čia arba žemiau:

Sekite MO muziejaus sodo įkūrimo eigą ir gaukite kitų idėjų, kurios gali būti puikus įkvėpimas jūsų aplinkai kurti – prenumerukite naujienlaiškį:

Prenumeruokite „Geltono karučio“ naujienlaiškius ir gausite sezoninių patarimų, dizaino idėjų ir garantuotai - įkvėpimo.

Palaukite...

Ačiū.

Left Menu Icon
Krepšelis