Ką žada „Garden Style 2021“ — įkvepianti aplinkos dizaino konferencija

Septintoji aplinkos dizaino konferencija „Garden Style 2021“ bus įkvėpimas ir perversmas vienu metu — kaip tik dabar, kai labiausiai reikia naujų idėjų. Vis pasigirsta kalbų, kad per pandemiją visi puolė gražintis kiemus, tačiau rudeniop svarbiausi darbai jau padaryti, inercija sulėtėjo, mėgėjų fantazija išsisėmė, o profesionalams taip pat norėtųsi šviežio oro gūsio. 

Ši konferencija yra didelis įvykis visiems augalų mylėtojams, tik kartą metuose — sužinokite, ko laukti šiemet.

Garden Style cov

Garden Style 2021“ konferencijos tema

Šių metų konferencijos tema — „Čia gimsta idėjos“. Viską įmanoma padaryti, bet kartais trūksta tos idėjos, už kurios būtų galima užsikabinti. Juk naują efektą gali sukurti netikėtas spalvų derinys, viena lentelė, prikalta kitoje vietoje, staigus tako vingis ar gigantiškas vazonas.

Tada apleistos vietos mieste gali tapti traukos objektais, paprastas daržas gali tapti meno kūriniu, o kelios gėlės gali iš esmės pakeisti gėlyno charakterį.

Kraštovaizdžio profesionalai konferencijos metu dalinsis idėjomis tiek miesto apželdinimui, tiek privačiam mėgėjo kiemui bei namams. 

Konferencijos metu gausite gatavų idėjų, kurias tik eik ir daryk. Duosime ir tokių, kur išsižiosite iš nuostabos ir negalėsite patikėti, kokie drąsūs būna kūrėjai. Štai kokių ypatingų svečių šiemet sulauksime:

Martin Rein-Cano

Pagrindinis šių metų „Garden Style 2021“ pranešėjas — Martin Rein-Cano. Pasaulyje pripažintas kraštovaizdžio architektas garsėja provokuojančiais projektais ir yra susižėręs daugelį tarptautinių apdovanojimų ir premijų. Martin Rein-Cano griauna stereotipus. Jis kitaip nupaišo linijas vaikų žaidimų aikštelėje, kad vaikai nežinotų, kaip žaisti ir pradėtų bendrauti bei tartis. Jis suprojektuoja milžinišką duobę Kinijoje ir sako, kad jeigu gerai įsiklausysi, išgirsi, ką žmonės kalba kitoje gaublio pusėje. Jo projektai stebina, šokiruoja, verčia sustoti, pagalvoti, bendrauti.

Ar tam reikalingi įspūdingi biudžetai? Nebūtinai. Reikalingos idėjos! Daugiau apie Martin Rein-Cano galite paskaityti čia.

Gal nesusiję su tema, bet šiaip įdomus faktas — jo proseneliai kilę iš Ignalinos rajono, pats man pasakojo.

Ilze Rukšane

Kraštovaizdžio architektė iš Latvijos Ilze Rukšane turi talento įkvėpti naujos gyvybės ten, kur niekada nepagalvotum. Ji seną ligoninės pastatą užliejo kopų smėliu ir saulėgrąžomis, o miesto centre buvusį piktžolyną pavertė madingu miesto daržu, kur vasarą švenčiami sodo vakarėliai.

Ilzė yra gavusi ne vieną apdovanojimą už savo darbus Latvijoje, ji žinoma ir Lietuvoje, nes dalyvavo „Garden Style“ konferencijoje 2016-aisiais ir vėliau buvo kviečiama į įvairius kraštovaizdžio architektūros konkursus kaip komisijos narė.

Ilze Rukšane konferencijos metu pasidalins, kaip gimsta idėjos, kurios keičia visuomenės elgesį. Laukite įkvepiančio jos pranešimo.

Laura Popkytė-Fukumoto

Kraštovaizdžio architektė Laura Popkytė-Fukumoto, baigusi studijas, išvyko į Japoniją pasisemti praktinių japoniško sodo kūrimo žinių. Ši veikla ją taip įtraukė, kad per pastaruosius 12 metų Japonijoje ji praleido net apie 5 metus. Būdama ten, Laura iš arti stebėjo, kaip dirba jos mokytojas, japoniškų sodų kūrimo meistras. Pati prisidėjo prie kelis šimtmečius skaičiuojančių autentiškų sodų restauravimo ir naujų sodų formavimo darbų. Visa tai leido intuityviai pajusti, kas yra japoniškas sodas, ir prikaupti žinių pasidalinimui, kaip tokį sodą įsirengti patiems.

Gytis Lietvaitis

Kraštovaizdžio inžinierius, apželdinimo specialistas Gytis Lietvaitis yra įsitikinęs, kad savo soduose turime daug gėlių, medžių, bet dažnai yra pritrūkstama kažkokio akcento, kokio nors žmogaus rankomis sukurto elemento. Juk sodas tuo ir skiriasi nuo gamtos, kad aplinką kuriame mes. Todėl jo nuomone, kiemo dekoravimas yra puikus dalykas, o šiuolaikinėje sodyboje tai — nebūtinai rūpintojėlis ar koplytstulpis. Gytis naujas formas ir tūrius maišo su ryškiomis spalvomis, žalias erdves pildo gėlių žiedais. Į sodo kūrimą inžinierius žiūri kaip į žaidimą — nebijodamas nei klaidų, nei peržaidimų. Sužinosite, kaip gimsta jo spalvotos idėjos.

Beje, viena iš įdomių jo idėjų — dekoravimui panaudoti medinius obeliskus. Apie tai rašėme anksčiau, spauskite skaityti arba žiūrėkite video:

Tadas Cvilikas

Konferencijoje „Garden Style 2021“ išgirsime ir Tadą Cviliką, medelyno „Tado ūkis“ įkūrėją, augintoją. Tadas papasakos apie dekoratyviai atrodančius naudinguosius augalus. Juk valgomi augalai gali būti pati gražiausia puošmena kieme – sužinosite, kurie iš jų pavasarį apsipila ypatingais žiedais, kurios veislės pasižymi ryškiai nusidažančiais lapais rudenį, kuriuos galima genėti įmantriausiomis formomis, kurie gali nokinti vaisius stilinguose vazonuose ir nepražūti ten per žiemą. 

Tautvydas Gurskas

Ar vaikų žaidimų aikštelės yra kuriamos vaikams? Kraštovaizdžio projektų vadovas Tautvydas Gurskas laikosi griežtos nuomonės — negadinkite vaikų kūrybos ir vaizduotės, pirkdami paruoštus žaislus. Pasinerkite į vaikų pasaulį, įsiklausykite į juos ir neįvedinėkite savų taisyklių. Žaidimų aikštelę galima įrengti iš pačių paprasčiausių, visiems pasiekiamų priemonių. Tautvydas Gurskas konferencijoje pasidalins nestandartinių vaikų žaidimų aikštelių idėjomis ir iliustruos juos konkrečiais pavyzdžiais iš Kauno Valdorfo darželio bei kitų projektų.

Dr. Ingė Auželienė

Su dr. Inge Auželiene nusikelsime į tarpukario Lietuvą. Kas galėtų patikėti, kad apželdinimo kultūra net ir tuomet buvo aukšto lygio! Leidiniai diktavo ne tik tai, kaip mergelėms prižiūrėti savo rūtų darželius, bet ir tai, kaip formuoti medžius ant špalerų. Žmonės ir tada ieškojo įmantrių idėjų, kaip sukurti aplinką kitaip, naujai. Šis pranešimas jus nustebins, šiek tiek prajuokins ir neabejotinai praplės akiratį. O gal ir pasisemsite idėjų iš tarpukario Lietuvos lobynų. 

Kol laukiate konferencijos, pasiklausykite pokalbio su I.Auželiene „Žinių radijo“ įrašo, kur kalbėjomės apie tarpukaryje madingus augalus.

Oresta Dvarvytytė

Konferencijoje neaplenksime ir kambarinių augalų dizaino temos. Tie patys kambariniai augalai gali atrodyti kardinaliai kitaip, jei pakeičiame vazoną, jei pakeliame jį aukštyn, jei sukuriame kompoziciją iš augalų. Džiunglės ar dykuma? Kaimas ar Marokas? Ar gali tas pats augalas atstovauti skirtingos stilistikos idėjas? Į visus šiuos klausimus atsakys kambarinių augalų ekspertė Oresta Dvarvytytė. Pranešime pamatysite įdomių kambarinių augalų derinių ir sužinosite, kuo vadovautis, kai norite sukurti kažką unikalaus patys. 

Keletas idėjų pradžiai — video su Oresta apie kambarinius augalus, kurie toleruoja gyvenimą tamsiame kambaryje.

Kaip vyks konferencija ir visi susiję renginiai

Kviečiame dalyvauti ir internetu, ir gyvai. Konferencija bus prieinama visiems ir iš visur: ji bus transliuojama tiesiogiai. Po konferencijos kviečiame susitikti vakarėlyje gyvai, o kitą dieną — mokykimės kartu su Martin Rein-Cano dizaino gudrybių: taip pat gyvai.

Apie viską iš eilės.

KONFERENCIJA

2021 m. rugsėjo 25 d., šeštadienis, 10:00-16:00 val.

Konferencija vyks tiesiogiai internetu, bet jei negalite prisijungti — nenusiminkite — su tuo pačiu bilietu, kurį įsigyti galite jau dabar, matysite ir vaizdo įrašą. Galėsite peržiūrėti konferencijos medžiagą bet kada per 3 mėnesius. Galėsite ir sustabdyti įrašą, atsukti atgal ir perklausyti patikusias vietas dar kartą. 

Tiesioginės transliacijos metu per pertraukas vyks augalų protmūšis — smagi veikla su rėmėjų įsteigtais prizais — būtinai prisijunkite! 

Konferencijos bilietus galite įsigyti čia. Bilieto kaina — 59 Eur, BET kuo anksčiau jį įsigysite, tuo pigesnis jis bus. Tad suskubkite pasinaudoti išankstinės kainos pasiūlymais. Pirkdami bilietą ne tik dalyvausite „Garden Style 2021“ konferencijoje, bet dar ir dovanų gausite. Jums tikrai nepasirodė — įsigydami bilietą į konferenciją, gaunate net 4 dovanas:

  • Mūsų informacinio partnerio Delfi Plius 1 mėn. prenumeratą,
  • Seminaro su dr. Cassian Schmidt „Daugiamečių augalų strategijos“ vaizdo įrašą su vertimu į lietuvių kalbą (vertė 39 Eur, prieiga 6 mėn.),
  • Šios konferencijos vaizdo įrašą (prieiga 3 mėn.),
  • Nuolaidą augalams iš naujos augalų prekybos platformos emedelynas.lt — su pristatymu į namus (10 proc.).

Ir dar! „Geltono karučio“ naujienlaiškio prenumeratoriai gauna 15 proc. nuolaidą konferencijos bilietams. Tad jeigu dar neprenumeruojate — dabar puiki proga tai padaryti — nuolaidos kodą gausite iškart, kai tik užsiprenumeruosite čia: 

Prenumeruokite „Geltono karučio“ naujienlaiškius ir gausite sezoninių patarimų, dizaino idėjų ir garantuotai - įkvėpimo.

Palaukite...

Ačiū.

SUSITIKIMŲ VAKARAS

2021 m. rugsėjo 25 d., šeštadienis, 18:00-21:00 val.

Nors konferencija vyksta internetu, gyvo bendravimo niekas nepakeis — kviečiame į neformalų vakarą Vilniuje, kad po ilgo laiko vėl susitiktume, o kas nepažįstami — susipažintume.

Vakaro metu bus apdovanoti nuotraukų konkurso „Mano kiemo idėjos“ laimėtojai. Kaip dalyvauti konkurse, spauskite skaityti čia.

Susitikimo vakaro bilietas kainuoja 49 Eur, bet ir čia rasite išankstinių kainų bei galėsite pritaikyti „Geltono karučio“ nuolaidos kodą.

Daugiau — spauskite čia: „Garden Style“ susitikimų vakaras

DIZAINO SEMINARAS SU MARTIN REIN-CANO

2021 m. rugsėjo 26 d., sekmadienis, 10:00-11:30 val., tiesiogiai internetu.

Tema: „Istorija ir ateitis mano kieme“ (anglų kalba)

Tai dizaino seminaras, kuriame mokoma ieškoti įdomių idėjų sklypui suplanuoti.

Kraštovaizdžio architektas Martin Rein-Cano pristatys sodų kūrimo strategijas, kurios būdingos tam tikroms istorinėms epochoms (renesansui, barokui, romantiniam ir kt.). Tada pateiks pavyzdžių, kaip galima tas strategijas pritaikyti kuriant šiuolaikišką sklypo dizainą. Martinas visada aktyviai kviečia įsitraukti dalyvius, todėl seminaro metu bus pateiktos užduotys diskusijoms, kviesime dalyvius siūlyti savo idėjas, aptarsime jas visi kartu.

Martin Rein-Cano. Nuotr. Topotek1
Martin Rein-Cano. Nuotr. Topotek1

Mokymų tikslas — pritaikyti istorinėmis vadinamas sodų kūrimo strategijas kuriant dizainą šiandien. Pamatysite, kaip skirtingai gali atrodyti tas pats sklypas! Puikus idėjų šaltinis.

Mokymai skirti:

  • kraštovaizdžio architektams, kuriantiems stambius projektus,
  • želdynų dizaineriams, dirbantiems su privačiais kraštovaizdžio projektais,
  • kraštovaizdžio srities studentams,
  • entuziastams, kurie ieško naujų idėjų savo kiemui.

Dizaino seminaro kaina 49 Eur. Nepamirškite pritaikyti „Geltono karučio“ nuolaidos kodo.

Detali informacija ir registracija — spauskite čia: Dizaino seminaras su Martin Rein-Cano. Kadangi tai ne vienpusis seminaras, o aktyvūs mokymai su diskusijomis ir aptarimais, dalyvių skaičius ribotas — bilietai parduodami tol, kol yra vietų.

Pirmenybė tiems, kas buvo užsiregistravę į dizaino dirbtuves, kurios turėjo vykti gyvai (kadangi Martin negali atvykti į Lietuvą, jos perkeltos į internetinį formatą).

Seminaras vyks anglų kalba. Po tiesioginės transliacijos bus galima įsigyti seminaro įrašą su vertimu į lietuvių kalbą. Jis bus paskelbtas per kelias savaites po seminaro. Jeigu norėsite įrašo, parašykite čia: info@geltonaskarutis.lt 

Iki pasimatymo konferencijoje „Garden Style 2021“

Sužinokite, kokias gudrybes naudoja profesionalai. Atrakinkite savo potencialą — pamatysite, kad gebate kurti, pajusite, koks malonumas regzti naujus planus savo kiemui, su pasimėgavimu leisite laiką kieme su šeima ar draugais. Susitikime „Garden Style 2021“ — virtualiai ir gyvai. Daugiau informacijos www.gardenstyle.lt

TAIP PAT SKAITYKITE:

Garden Style“ konferencija: susipažinkite su Martin Rein-Cano“

„Įdomu: lietuviškas tradicinis gėlynas anksčiau atlikdavo socialinių tinklų vaidmenį“

Prenumeruokite „Geltono karučio“ naujienlaiškius ir gausite sezoninių patarimų, dizaino idėjų ir garantuotai - įkvėpimo.

Palaukite...

Ačiū.

Left Menu Icon
Krepšelis