Kaip apželdinti terasą: 3 nestandartinės idėjos

Kaip apželdinti terasą, jeigu surfinijos ir pelargonijos jau nusibodo? Tikrai nereikia apsiriboti vienmetėmis gėlėmis ir įprastais plastikiniais vazonais. Pažiūrėkit, kokių netikėtų sprendimų terasoms ir praktinių patarimų pasiūlėme drauge su Živile Juknevičiene iš įmonės Atrast.lt:

Žemiau aprašytos trys konkrečios idėjos, kaip apželdinti terasą šiuolaikiškai ir įdomiai:

1) Kokius netradicinius augalus rinktis;

2) Kuo pakeisti nuobodžius plastikinius vazonus;

3) Kaip sukurti ypatingą kampelį, kad Jūsų terasa taptų ypač madinga.

Taip pat rasite praktišką instrukciją, kaip nestandartinius augalus pasodinti į nestandartinius vazonus.

1 IDĖJA, KAIP APŽELDINTI TERASĄ: NETIKĖTI AUGALAI VAZONUOSE

Įprastai terasose matome vienmetes žydinčias gėles, tokias kaip surfinijos, pelargonijos ir pan. Jos ryškios ir vasariškos, bet kartais juk norisi ko nors kitaip, įdomiau. Tokiu atveju, rekomenduoju išbandyti daugiamečius augalus.

Juk vazonuose galima auginti beveik viską: nuo vėjyje šnarančių varpinių augalų iki vaiskrūmių ir vaismedžių! Derindami valgomus ir nevalgomus augalus, žaisdami jų aukščiais ir faktūromis, galite sukurti neįtikėtinai įspūdingų kompozicijų.

Štai Živilės vazonuose auga skirtingų aukščių valgomi augalai:

  • Uoginė obelis + braškės;
  • Slyvalapė obelis + žemaūgiai pomidorai ir bazilikai.

Obelys užauga gana aukštos, todėl labai tinka turintiems erdvesnes terasas, sukuria vertikalumo efektą. Žemesni augalai suteikia apimties ir žalumos. Tokie vazonai nuostabiai atrodo nuo pavasario iki rudens: iš pradžių džiugina kvapnūs obelų žiedai, vėliau prisirpsta raudonos braškės, noksta pomidoriukai, o rudeniop galite raškyti sultingus obuoliukus. Tikra pasaka!

Kaip apželdinti terasą: rinkitės didelius ir netradicinius vazonus, kurie suteiks erdvei charakterio ir stiliaus. Nuotr. L. Liubertaitė
Kaip apželdinti terasą: rinkitės didelius ir netradicinius vazonus, kurie suteiks erdvei charakterio ir stiliaus. Nuotr. L. Liubertaitė

Vazonuose taip pat gali augti serbentų krūmai, avietės, dekoratyviniai česnakai, spanguolės (joms vazoną užpildykite rūgščia žeme) ir daug kitokių augalų, tad drąsiai eksperimentuokite.

2 IDĖJA: NESTANDARTINIAI VAZONAI

Patikėkit, stilingi vazonai – pusė paslapties, kaip apželdinti terasą įdomiai ir šiuolaikiškai. Šiandien tikrai galima rasti įvairiausių dydžių, formų ir medžiagų vazonų, kurie gali tapti stilingais terasos akcentais.

Pavyzdžiui, rūdinto metalo vazonai iš karto suteikia modernumo prieskonį, yra ilgaamžiai ir patvarūs. Iš Atrast.lt juos galite užsisakyti įvairaus dydžio, skersmens ir formos, natūraliai rūdintus arba dažytus – tokius, kokie geriausiai tinka jūsų aplinkoje.

Valgomi augalai nestandartiniuose vazonuose - modernu ir skanu. Nuotr. L. Liubertaitė
Valgomi augalai nestandartiniuose vazonuose – modernu ir skanu. Nuotr. L. Liubertaitė

Patarimas: naudokite skirtingo dydžio ir formos, bet tokios pačios spalvos ir medžiagos vazonus. Taip garantuotai sukursite harmoningą aplinkos vaizdą. Nuobodu tikrai nebus, nes bet kada galėsite keisti vazonuose esančių augalų derinius, kitaip grupuoti pačius vazonus, pernešti juos į kitą vietą ir pan.

KAIP SODINTI Į DIDELIUS VAZONUS

Kai jau išsirinkote augalus ir vazonus – metas sodinti. Mes su Živile nusprendėm pasodinti aviečių. Joms parinkome didelį kvadratinį rūdinto metalo vazoną. Jo dugne yra skylutės vandens pertekliui ištekėti, o vidinės sienelės dengtos plono putplasčio sluoksniu, apsaugančiu augalo šaknis nuo perkaitimo ar peršalimo. Todėl papildomai nereikia naudoti jokio plastikinio vazono.

Avietės tikrai gerai jausis erdviame rūdinto metalo vazone. Nuotr. L. Liubertaitė
Avietės tikrai gerai jausis erdviame rūdinto metalo vazone. Nuotr. L. Liubertaitė

Didelį vazoną Živilė užpildė taip:

  • Į apačią dosniai pribėrė keramzito granulių – jos tarnaus kaip drenažo sluoksnis, neleis drėgmei kauptis apačioje ir pūdyti šaknų;
  • Tuomet pripylė kompostinės žemės ir gausiai papildė ją agroperlito granulėmis. Šios baltos granulės purina žemę, padeda orui lengviau pasiekti augalo šaknis (plačiau apie perlitą galite paskaityti čia);
  • Ant viršaus dar užbėrė keramzito ir viską gerai išmaišė.

Paruoštame substrate Živilė padarė duobutes ir vieną šalia kito pasodino du aviečių sodinukus. Tuomet augalus dosniai sulaistė. Štai ir viskas. Netikėta, įdomi ir tikrai šiuolaikiška terasos puošmena baigta!

Paprasta avietė dideliame rūdinto metalo vazone – stilingas terasos akcentas. Nuotr. L. Liubertaitė
Paprasta avietė dideliame rūdinto metalo vazone – stilingas terasos akcentas. Nuotr. L. Liubertaitė

Dar daugiau idėjų ir praktinių žinių, kaip apželdinti terasą, rasite koncentruotame video seminare „Šiuolaikiškų vazonų kūrimas“. Jame – specialistės patarimai ir gudrybės, kaip pasirinkti geriausiai jūsų aplinkai tinkančius vazonus, kaip derinti daugiamečius augalus ir kaip juos pasodinti. 

3 IDĖJA: EKSPERIMENTINIS KAMPELIS

Kas tai? Tai terasos vieta, kurioje gali laisvai skleistis jūsų fantazija. Čia viskas gali būti ne pagal taisykles, o tik taip, kaip Jums norisi, įdomu ir smagu. Pavyzdžiui, kaip ši žalia sienelė, apsodinta braškėmis:

Netradicinėms idėjoms – nestandartinės konstrukcijos. Rūdinto metalo sienelė. Nuotr. L. Liubertaitė
Netradicinėms idėjoms – nestandartinės konstrukcijos. Rūdinto metalo sienelė. Nuotr. L. Liubertaitė

Joje galite susodinti ne tik braškes ar žemuoges, bet ir žydinčias gėles, prieskonines žoleles (pvz., bazilikus, raudonėlius) ar viską kartu.

Taip pat labai įspūdingai gali atrodyti augalais apsodintos įvairios uždaros vandens sistemos (fontanėliai, kriokliukai, šaltinėliai), treliažai, pergolės, paukščių girdyklos ir pan. Daug idėjų galite pamatyti čia.

Geriausia tai, kad tokia terasos vieta yra skirta eksperimentams, vadinasi, atleistinos visos klaidos. Tad pasileiskit plaukus ir nerkit į kūrybą!

Ačiū Živilei už idėjas, kaip apželdinti terasą, naudojant rūdinto metalo dirbinius. Visada drąsiai reklamuoju ir rekomenduoju kokybiškus ir unikalius Atrast.lt gaminius, nes neabejoju, kad jie gali papuošti bet kurį kiemą ar terasą.

TAIP PAT SKAITYKITE:

„Rūdintas metalas kieme: įkvepiantys panaudojimo pavyzdžiai“

„Mano terasos įrengimas: nebrangu, bet labai jauku“

SUSIJĘ KURSAI:

„Šiuolaikiškų vazonų kūrimas“ – trumpas ir koncentruotas nuotolinis seminaras, kuriame išmoksite kurti įdomias ir šiuolaikiškas vazonines kompozicijas savo balkonui ar terasai.

Prenumeruokite „Geltono karučio“ naujienlaiškius ir gausite sezoninių patarimų, dizaino idėjų ir garantuotai - įkvėpimo.

Palaukite...

Ačiū.

Rekomendacijos iš Emedelynas.lt

Left Menu Icon
Krepšelis