Kursuose „Vaismedžių genėjimas“ išmoksite genėti obelis ir kitus vaismedžius, kad pasiektumėt ir gero derliaus, ir gražaus vaizdo. Kursai vyks gyvai, išklausysite teoriją, matysite gyvai demonstruojamą vaizdinę medžiagą, praktinę dalį atliksite savo sklype su savo vaismedžiais, o antros dienos užsiėmimo metu aptarsite visą procesą ir rezultatus.
Dėsto: Vaiva Marozienė
Lygis: pradedančiųjų
Trukmė: 8 val.
Artimiausi kursai:
Planuojami 2024 m. kovo mėnesį.
Jei netinka artimiausio kurso datos ar norėdami el. paštu gauti pranešimą apie artėjantį kursą, spauskite žemiau esantį mygtuką “Pranešti apie kitas kursų datas” ir informuosime, kai bus paskelbta nauja data.
Kursai „Vaismedžių genėjimas“ Jums bus naudingi, jeigu:
- Auginate jaunus vaismedžius ir norite išmokti juos teisingai formuoti;
- Turite seną vaismedžių sodą ir norite tvarkyti patys;
- Neseniai seną sodą atnaujino specialistas, bet norite toliau kasmet patys prižiūrėti;
- Niekada negenėjote ir norite išmokti tai daryti;
- O gal kaip tik – kartais genite, bet nesate tikri, ar tai darote teisingai?

Vaismedžių genėjimas yra kaip higiena, kurią būtina daryti, jei auginate nors vieną obelį savo kieme. Mokate ravėti daržą, nupjauti žolę? Turite mokėti ir apgenėti savo obelis.
Tačiau iš knygų sunku to išmokti. Atrodo, dėsniai paprasti ir aiškūs, bet kai prieini prie obels su sekatoriumi rankoje, nebežinai, nuo ko pradėti.
Štai čia mes ir padėsime: papasakosim principus, kartu bandysim ir aptarsim. Išmoksite sutvarkyti ir jaunus, ir itin senus vaismedžius.

Pirmieji genėjimo klausimai iškyla tik nusipirkus sodinukus. Atsakysime į juos. Nuotr. L.Liubertaitė
Kaip vyks kursai „Vaismedžių genėjimas“:
1 KURSŲ DALIS (1 diena) – teorinė
1. Nuo ko pradėti, kai turite jauną medelį: kaip formuoti lają, kokias šakeles palikti, kokius atstumus tarp jų išlaikyti.
2. Jauno vaismedžio kasmetinė priežiūra (ką daryti ir kuriuo metų laiku).
3. Kaip atskirti, ar medis dar auga, ar jau pasiekė savo aukštį ir tik storėja.
4. Seno vaismedžio atjauninimas: pereisime pagrindinius etapus ir aptarsime dažniausias klaidas.
5. Kaip genėti dėl geresnio derliaus. Vaisiniai ir lapiniai pumpurai.
6. Kaip genėti dėl gražesnio vaizdo. Lajos siaurinimas – tiems atvejams, kai turime mažai vietos išsiplėsti. Graži ir tvarkingai atrodanti laja – kai norisi subtilaus dizaino.
7. Kaip atlikti teisingą pjūvį.
8. Kas svarbu pasirenkant įrankius ir priemones.
2 KURSŲ DALIS (1 diena) – teorinė dalis ir praktiniai medžių genėjimo pavyzdžiai
Šioje mokymų dalyje įtvirtinsite teorines žinias, mokysitės įvertinti kiekvieną medį, nusistatyti tikslus, suvokti kaip išsidėsto šakos, kurias reikia patrumpinti arba pašalinti. Lektorė turės vaizdinės medžiagos ir paskaitos metu gyvai pademonstruos genėjimą. O po šios dalies – vadovaudamiesi šiomis žiniomis, iki antros kursų dienos nugenėsite savo pasirinktus medžius (kaip tik bus tam skirtas savaitgalis).
3 KURSŲ DALIS (2 diena) – praktinio darbo aptarimas
Trečioje kursų dalyje (po savaitgalio) pristatysite savo praktinio darbo rezultatus – aptarsite nufotografuotus nugenėtus medžius, lektorė išsakys konkrečias pastabas ir duos patarimų.
Kursų pabaigoje – apibendrinsime patirtis, akcentuosime svarbiausius dalykus ir atsakysime į visus kilusius klausimus.
Kursus „Vaismedžių genėjimas“ veda:
Vaiva Marozienė – ekologė, želdynų dizainerė. Sukaupusi ilgametę patirtį, ji nesutinka su vadovėliniais lozungais, kurie sako, kad vaismedį genime arba dėl grožio, arba dėl derliaus. Vaiva sako, kad galima viską suderinti, ir ji Jus išmokys, kaip tai padaryti.

Kursus “Vaismedžių genėjimas” veda Vaiva Marozienė.
Vaiva sako, kad apgenėti, nupjauti, išrauti… galime bet kokį medį. Tačiau yra medžių, kurie mėgsta žmogaus prisilietimą, o yra tokių, kurie – ne. Ir yra medžių, kuriuos privalu formuoti ir prižiūrėti, kad turėtume tai, dėl ko juos sodinome, arba kuriuos gavome „palikimu“. Tai garbaus amžiaus obelys, kurios dažniausiai ir visai nepelnytai tiesiog nupjaunamos. Juk jas galima prisijaukinti, suformuoti, atjauninti ir sulaukti kokybiškų vaisių.
Kaip sako Vaiva, galima iš „senos bobos“ „jauną moteriškę“ ir dar produktyvesnę padaryti! 🙂
PRAKTINĖ INFORMACIJA
Užsiregistravę gausite patvirtinimą, o kelias dienas prieš kursus – detalią informaciją el. paštu, kur atvykti, kaip vyks kursai.
Pertraukėlės su kava arba kvapnia arbata – įskaičiuota! Visos reikalingos priemonės bus vietoje.
Pažymėjimai dalyviams išduodami.
ARTIMIAUSI KURSAI „VAISMEDŽIŲ GENĖJIMAS“
Planuojami 2024 m. kovo mėn. Adresas: Vytenio g. 14, Vilnius.
Jei norite būti informuoti apie naujai paskelbtas šio kurso datas, spauskite mygtuką žemiau “Pranešti apie kitas kursų datas” ir prasidėjus registracijai atsiųsime jums laišką el.paštu.
DOVANŲ KUPONAI: galite įsigyti dovanų kuponą šiam seminarui (daugiau apie tai). Jeigu jūs gavote „Geltono karučio“ dovanų kuponą, parašykite ar paskambinkite mums užsiregistruoti.
Žiūrėti kitas kursų programas – spauskite čia.
Vaismedžių genėjimas – būtinas dalykas, norint, kad vaismedžiai būtų ir sveiki, ir derliaus duotų gero, ir gražiai atrodytų. Nuotr. L.Liubertaitė