Nendrių naikinimas: tvarkome apžėlusią ežero pakrantę

Atvykus į sodybą norisi džiaugtis smėlėta pakrante, tačiau ir vėl tenka nusivilti – viskas apaugę nendrėmis? Išeitis – nendrių naikinimas. Yra keli būdai, kaip tai padaryti.

Šiame video pamatysite, kaip išpjauti nendres dalgiu bei sužinosite dar du būdus, kurie būna naudojami (bet ar abu rekomenduojami?). Taigi visas nendrių pjovimo procesas ir paaiškinimai čia:

NENDRIŲ NAIKINIMAS

Nendrių naikinimas jas išpjaunant dalgiu – tai natūraliausias ir paprasčiausias būdas, kurį gali taikyti bet kuris sodybos šeimininkas. Trumpai aptarkime visą procesą:

  1. KAIP PASIRUOŠTI? 

Labai gerai, jeigu turite bridkelnes ar kokį panašų drabužį, kad nesušlaptumėte, o jeigu vanduo šiltas – tai tuomet jokių problemų, galite bristi ir be specialios aprangos. Tačiau būtinai apsiaukite batus kietu padu. Tokia avalynė apsaugos jūsų kojas, nes dugnas su nupjautomis nendrėmis gali būti labai aštrus. Ir pats svarbiausias šiame procese – dalgis. Taip pasiruošę galite bristi į ežerą. 

2. KAIP PJAUTI?

Labai svarbu nupjauti nendres taip, kad pjūvis būtų ne virš vandens, o po vandeniu. Nendrės stiebas yra tuščiaviduris (porėtas, akytas), todėl kai ten patenka vandens, jis užpildo visą augalo sistemą. Nendrė su laiku žūsta arba bent jau tikrai patiria daug žalos. Jeigu nendrėmis apaugęs plotas yra toli nuo kranto arba nendrės auga giliai, galima pjauti stovint už valties, tačiau būkite itin atsargūs.

3. KAIP DAŽNAI PJAUTI?

Norint išnaikinti, nendres reikia pjauti kiekvienais metais, ir po kokių penkerių metų jau būsite sustabdę plitimą. kasmet ūgliai ataugs vis silpnesni, jų bus mažiau. Pirmąkart pjaudami jausite, kad senų nendrių stiebai yra kieti, tačiau jau antrą kartą pjaudami pastebėsite, kad šviežiai ataugusius ūglius pjauti vis lengviau ir greičiau. 

4. AR EFEKTYVU?

Mūsų atveju šis būdas tikrai pasitvirtino, taigi galime teigti, kad tai efektyvu ir pigu. Rekomenduojame šį darbą atlikti kiekvienas metais ir galėsite džiaugtis švaria bei gražia pakrante. 

Nendrių ir kitų nepageidaujamų pakrantės augalų naikinimas gali būti atliekamas dar dviem būdais. Jeigu norite sužinoti mūsų nuomonę, žiūrėkite visą video reportažą, kur papasakojau išsamiau.

Taip pat skaitykite:

“Gražiausi augalai sodybai prie tvenkinio, ežero ar upės” 

“Įsigijote ar paveldėjote sodyba? Dažniausios naujų šeimininkų klaidos” 

“Nusibodo dirbti kieme? Ką daryti, kad priežiūros reikėtų mažiau” 

Konferencija “Garden Style 2017” jau rugpjučio 26 d. Litexpo parodų rūmuose, Vilniuje. Įkvepiantys pranešimai apie aplinkos kūrimą ir žymių dizainerių, selekcininkų, apželdinimo profesionalų pasidalinimas patirtimi – didelis įvykis visiems augalų mylėtojams, tik kartą metuose.

Rekomendacijos iš Emedelynas.lt

Left Menu Icon
Krepšelis