Oro augalai: ar reikia prižiūrėti, ar vien grynu oru sotūs?

Kas tie stebuklingi oro augalai, kaip juos auginti ir laistyti, ar pavyks juos padauginti? Greičiausiai, esate girdėję posakį – oru sotus nebūsi. Apie viską mums sutiko papasakoti studijos Orchidejos.lt vadovė Skaistė Pranaitė. Spauskite žiūrėti šį video, arba skaitykite žemiau:

KAS TIE ORO AUGALAI?

Tilandsijos (lot. Tilandsia) – toks yra tikrasis oro augalų pavadinimas.

Kodėl oro augalai? Ogi todėl, kad šiems augalams žemė yra nereikalinga, kadangi jie neturi šaknų, kuriomis galėtų iš dirvos pasisavinti maisto medžiagas. Gamtoje oro augalai auga, prisitvirtinę prie medžių kamienų ar žievės. Apvertę augalą, pamatysime nedideles šakneles – tačiau jos skirtos tik tam, kad augalas prisitvirtintų prie atramos. 

Oro augalai: šiuolaikiškas interjero puošybos akcentas. Nuotr.aut. L.Liubertaitė
Oro augalai: šiuolaikiškas interjero puošybos akcentas. Nuotr.aut. L.Liubertaitė

KAIP PRIŽIŪRIMI ORO AUGALAI?

Kadangi maitinančių šaknų oro tilandsijos neturi, visas maistines medžiagas jos gauna per lapus. Tačiau nėra taip, kad joms visiškai nieko nereikia – kaip ir kitiems augalams, jiems būtinas vanduo

Įdomu, kaip kuriamos kompozicijos iš kambarinių augalą? Skaitykite čia.

Kaip prižiūrėti kambarinius augalus žiemą? Keletas mūsų rekomendacijų.

LAISTYMAS

Kadangi auginant šiuos augalus, vanduo yra gyvybiškai svarbus, būtina atkreipti dėmesį į du dalykus:

  • Oro augalai vandenį gali pasisavinti dviem būdais – purškiant arba trumpam panardinant visą augalą į vandenį ;
  • Šie augalai labai jautrūs vandens kokybei.
Kadangi oro augalai šaknų neturi, jų panaudojimo galimybės itin didelės. Nuotr.aut. L.Liubertaitė
Kadangi oro augalams nereikia substrato, jų panaudojimo galimybės itin didelės. Nuotr.aut. L.Liubertaitė

Jei tilandsijas drėkiname purkšdami, geriausia tai daryti maždaug kartą per savaitę. Taip galima drėkinti tiek pavienį augalą, tiek ir didesnę kompoziciją.

Tačiau geriausiai šie augalai jaučiasi, kai kartkartėmis jie yra tiesiog įmerkiami į vandenį. Palaikius apie 10 minučių, augalas išimamas, nuo jo nukratomas vandens perteklius. Viskas – oro augalas gali keliauti į savo nuolatinę vietą.

Svarbu – jei tilandsijos bus laistomos kalkingu vandeniu iš čiaupo, lapų poros gali užsikimšti nuo kalkių, ir augalas žus. Geriausia tinka minkštas lietaus ar distiliuotas vanduo.

AR ORO AUGALAI PASIDAUGINS NAMŲ SĄLYGOMIS?

Taip, jei tilandsijai augimo sąlygos patinka ir jai netrūks drėgmės, galima tikėtis, kad augalas pražys. Įdomu tai, kad augalas žydi tik vieną vienintelį kartą, tačiau po to ima formuotis “vaikučiai”.

Tiesa, namų sąlygomis šiems augalams neretai trūksta gryno oro, gaivaus vėjo ir lietaus, tad jei yra galimybė, vasarą gerai juos perkelti pagyventi lauke, pavėsingoje vietoje. Tilandsijos atkunta, paauga – žiūrėk, neužilgo jau ir atsiranda ‚vaikučių‘.

ORO AUGALAI INTERJERE: KAIP PANAUDOTI?

Oro augalai puikiai jaučiasi štai tokiuos stiklo burbuluose. Nuotr.aut. L.Liubertaitė
Oro augalai puikiai jaučiasi štai tokiuos stiklo burbuluose. Norint palaistyti, išimkite, panardinkite į vandenį, ir nuvarvinę vėl grąžinkite į burbulą. Nuotr.aut. L.Liubertaitė

Kadangi oro augalai yra labai nereiklūs, ir jiems nereikalingas dirvožemis, jų panaudojimo galimybės interjere yra itin plačios. Ne vieną pavyzdį matome ir video – juos galima laikyti įvairiose talpose, vazonuose, įdomiuose medžio ar akmens dariniuose.

Įspūdingai atrodo, apgyvendinti stikliniuose, permatomuose burbuluose – pavieniui ar kompozicijose. Na, o turint jų daugiau, šie augalai puikiai atrodys ir išradingose proginėse kompozicijose:

Oro augalai puikiai tiks proginėms kompozicijoms. Nuotr.aut. R.Laurinavičienė
Tilandsijos puikiai tinka ir proginėms kompozicijoms. Nuotr.aut. R.Laurinavičienė

Tikimės, šis video įkvėpė ir jus pabandyti užsiauginti bent vieną tokį nuostabų oro augalą savo namuose. Pasižiūrėkite video mūsų Youtube kanale – rasite daug gražių idėjų, kaip puošti savo namų aplinką oro augalais!

Nepraleiskite naujausių idėjų bei registracijos į kursus pradžios – prenumeruokite nemokamą naujienlaiškį!

Rekomendacijos iš Emedelynas.lt

Left Menu Icon
Krepšelis