Paprikos persodinimas – atsargus būdas nepažeidžiant šaknų

Ar paprikos persodinimas įmanomas nepažeidžiant jos šaknų? Tai tikrai svarbu, nes paprikos nemėgsta persodinimo ir sunkiai pakelia bet kokį šaknų sujudinimą. Bet jeigu jūsų paprikos daigelis jau toks, kad nebetelpa į vazoną, o į lauką perkelti dar per anksti, yra būdas, kaip galima persodinti itin atsargiai. Spauskite žiūrėti:

Jeigu nutiko taip, kad paprikos persodinimas yra neišvengiamas, paskaitykite, kaip tą padaryti, kad augalo šaknys būtų nepažeistos.

Kodėl paprikos persodinimas toks svarbus

Persodinimo metu šaknys sujudinamos, to galimos pasekmės:

 • daigas skursta ir žūsta – čia blogiausia, kas gali atsitikti, bet bent jau aiški baigtis;
 • daigas kuriam laikui sustoja augti, kol adaptuojasi – tai gali užtrukti porą savaičių, todėl derliaus laikas būna tiek laiko vėlyvesnis;
 • jeigu daigas peraugęs, persodintas sustoja augti, greitai subręsta ir bando iš paskutiniųjų kažką išspausti – tada paprikos kerelis lieka žemas, vaisių subrandina nedaug, arba išvis nesubrandina.

Vieno persodinimo neišvengsime – tai daigo perkėlimo iš vazonėlio į nuolatinę augimo vietą. Bet kitų galime išvengti, todėl:

 • Nepikuokite – sėkite sėklą iš karto į didelį vazonėlį ir nejudinkite, kol neperkelsite augalo į nuolatinę augimo vietą.
 • Kad būtų užtikrinčiau, į vazoną galite sėti ne vieną, o dvi sėklytes – vėliau nukirpkite silpnesnį daigelį ir palikite tik stipresnį. Kaip sėti paprikas kviečiu paskaityti čia.

Bet jei jau taip atsitiko, kad pasėjote mažame indelyje ir matote, kad augalui trūksta erdvės, tuomet jį persodinti į didesnį galima saugiai, toliau pateikiu tokį atsargų būdą.

Paprikos persodinimas nepazeidziant saknu
Jei būtina papriką persodinti – darykime tai atsargiai, nepažeidžiant šaknų. Nuotr. L.Liubertaitė

Persodinimui reikalingos priemonės

Pasiruoškite reikiamas priemones:

 • Universalų substratą, galima jį sumaišyti su agroperlitu;
 • Daigus;
 • Papildomą tuščią vazonėlį, kuris būtų tokio paties dydžio kaip ir tie, kuriuose dabar auga daigai;
 • Gerokai didesnius vazonėlius su skylėmis dugne, skirtus persodinimui;
 • Šaukštą;
 • Kambario temperatūros vandens laistymui;
 • Laikraštį (tinka ir popierinis rankšluostis ar tualetinis popierius).

Prieš pradedant daigai turi būti palaistyti.

Pasiruošimas paprikų persodinimui
Pasiruošimas paprikų persodinimui. Nuotr. L.Liubertaitė

Saugus paprikos persodinimas

1. Į didesnį vazonėlį įklokite laikraštį ar kitokį popierių, kad žemės neiškristų pro skyles.

2. Įkraukite nedidelį sluoksnelį žemių ant dugno. Su tuščiu vazonėliu pasimatuokite, kokio storio tas sluoksnis turi būti, nes taip matysite, kokiame aukštyje atsidurs daigas.

Paprikos persodinimas
Naudojant indelį pamatuojama, kokio dydžio duobelė reikalinga. Nuotr. L.Liubertaitė

3. Įstatę tuščią vazonėlį į didesnįjį, užpildykite tarpą tarp jų: su paprastu šaukštu dėkite žemių, spustelkite jas kad neliktų tarpų (stipriai trombuoti tikrai nereikia), sulaistykite. Vėl dėkite žemių, spustelkite, sulaistykite – ir taip tol, kol tarpą tarp vazonų pripildysite substrato iki viršaus.

4. Atsargiai sukamuoju judesiu ištraukite tuščią vazonėlį. Didžiajame vazone žemės turi nesukristi – turite matyti aiškią buvusio vazonėlio formą.

5. Tuomet kitas atsargus žingsnis: sukamuoju judesiu iš vazonėlio išimti paprikos daigelį. Geriausia vazonėlį apversti, paspausti jo šonus ir švelniai traukti daigelį. Stenkitės, kad žemės nenubyrėtų, o kaip tik išliktų buvusio vazonėlio formos – juk čia ir visa gudrybė!

Paprikos išėmimas iš indelio
Pasinaudokite patarimais ir išimkite daigą teisingai. Nuotr. L.Liubertaitė

6. Ištrauktą daigą kartu su žemėmis įstatykite į vazone paruoštą duobę. Turi labai gražiai tikti, bet natūralu, kad lieka mažų tarpelių.

Paprikos daigas įstatytas atsargiai
Svarbu, kad paprikos šaknys kuo mažiau būtų judinamos. Nuotr. L.Liubertaitė

7. Užberkite nedidelį sluoksnį substrato ant viršaus ir gerai paliekite, kad likę oro tarpai prisipildytų žemių.

Paprikos persodinimas
Paprikos persodinimas baigtas. Nuotr. L.Liubertaitė

Viskas, paprikos persodinimas padarytas. Auginkite toliau ir, laikui atėjus, atsargiai persodinkite į nuolatinę auginimo vietą. O kitais metais jau žinosite, kad sėti paprikas verta iškart į didesnį vazonėlį, ir tada gal pavyks išvengti šio tarpinio persodinimo. Sėkmės!

Taip pat skaitykite:

“Kaip sėti paprikas, naudojant sėklas iš šviežios paprikos”

“Pomidorų sodinimas šiltnamyje: kaip aš tą darau”

KURSAI INTERNETU:

“Šiuolaikinis daržas” – video pamokos jums patogiu metu ir tiesioginė klausimų-atsakymų sesija su lektore po to. Daugiau čia.

Prenumeruokite „Geltono karučio“ naujienlaiškius ir gausite sezoninių patarimų, dizaino idėjų ir garantuotai - įkvėpimo.

Palaukite...

Ačiū.

Rekomendacijos iš Emedelynas.lt

Left Menu Icon
Krepšelis