Kaip sėti paprikas naudojant sėklas iš šviežios paprikos

Kaip sėti paprikas, procesas vienodas ir sėkloms iš pakelio, ir sėkloms, iškrapštytoms iš šviežios parduotuvinės paprikos. Viskas labai paprasta, pasižiūrėkite, smulkiai parodžiau, kaip ką daryti: 

Kad nereikėtų eksperimentuoti su skoniu, nusipirkite pačias skaniausias ir labiausiai jums patinkančias paprikas parduotuvėje ir užsiauginkite jų derlių savo šiltnamyje dar šiemet. Tačiau kol kas paprikos sėjamos į daigyklas ir auginamos ant palangės. Toliau pateiksiu etapus, kaip sėti paprikas.

Daržovių auginimo subtilybių galite išmokti iš ekspertės — kviečiame į kursus „Šiuolaikinis daržas“. Tai nuotoliniai išsamūs mokymai norintiems auginti augalus ne iš nuojautos, o remiantis mokslu paremtomis žiniomis ir patyrusių sodininkų sukaupta praktika.

Kaip sėti paprikas: pasiruošimas ir sėjimas

Visų pirma, reikalingas indas su nareliais ir apatiniu indu, į kurį pro narelių skylutes išbėgs vandens perteklius.

paprikos daigykla
Pasirenkama tokia paprikos daigykla. Nuotr. L. Liubertaitės

Narelius užpildau durpių substratu (renkuosi skirtą daigams, jo smulkesnė tekstūra). 
Paimu skaniausią papriką ir iš jos išpjaunu sėklas. Būtent tokios paprikos sėklos yra labai daigios, kadangi jos jau išbrinkusios ir pasiruošusios augti.

Kaip sėti paprikas; sėklų išpjovimas iš šviežios paprikos
Kaip sėti paprikas; sėklų išpjovimas iš šviežios paprikos. Nuotr. L. Liubertaitės

Į kiekvieną narelį sėju po kelias sėklas. Sumuštinių pagaliuku įspaudžiu po dvi paprikos sėklytes į 1 cm gylį. Šį medinį pagaliuką naudojau ir sėdama pomidorus, galite pasižiūrėti video, kuriame parodžiau tris būdus, kaip sėti pomidorus, spauskite čia.

Kadangi paprikos nemėgsta persodinimo, tad kai sudygs daigeliai, kiekviename narelyje paliksiu patį stipriausią ir gražiausią daigą, o išstypusį ir silpnesnį – pašalinsiu. Atėjus laiku su susiformavusiu šaknynu paprikas perkelsiu į šiltnamį. Galima naudoti ir gerokai didesnius vazonėlius, kad paprikos daigai kuo ilgiau augtų nejudinant šaknų.

Eksperimentas: šviežios sėklos ar sėklos iš pakuotės

Kad būtų įdomiau, palyginimui į šešis narelius pasėsiu paprikų sėklas iš pakuotės. Pakuotėje šios sėklos yra sudžiūvusios, bet jos geros ir kokybiškos. Pasižiūrėsime, kurios paprikos, pasėtos iš šviežios paprikos ar iš pakuotės, išdygs anksčiau, ir jeigu išdygs, kurios bus stipresnės.

Parduotuvinė paprika
Parduotuvinė paprika, kurios sėklytės dalyvauja eksperimente. Nuotr. L.Liubertaitės

Kaip ir bet kurias sėklas – purkšdama palaistau ką tik pasėtas sėklytes ir uždengiu dangčiu. Jis nebūtinai turi būti specialus – tiktų ir paprasta plėvelė. Mums svarbu sukurti šiltnamio efektą. Kasdien tą dagtį ar plėvelę nuimkite pusvalandukui, kad prasivėdintų. Saulės kol kas nereikia, tad statau indą į šiltą vietą.

Kai išlįs pirmieji daigeliai, reikia nuimti dangtį ir, kad daigai gautų kuo daugiau saulės, pastatyti ant pietinės palangės. 

Kaip paprikos augs toliau?

Kai išaugs daigeliai, silpnesnįjį su žirklėmis nukirpkite, kad viename vazonėlyje liktų po vieną daigą. Kadangi paprikos nemėgsta šaknų judinimo, tai be reikalo daigų neatskyrinėjame, neardome.

Kai matysime pirmuosius tikruosius lapelius (vadinasi, bus iš viso 4 lapeliai), jau galėsime persodinti daigą į didesnį vazonėlį, o dar vėliau – ir perkelti į nuolatinę auginimo vietą.

Kaip atsargiai persodinti paprikų daigus, instrukcija čia.

TAIP PAT SKAITYKITE:

Nors paprikas užsiauginti labai lengva, tačiau norint gauti jų derlių ne per vėlai, reikia žinoti keletą gudrybių. Apie tai skaitykite „Paprikų auginimas: ką daryti, kad spėtų sunokti“

Ką dar auginame šiltnamyje? – „Kaip sėti morkas šiltnamyje, kad morkų derlių gautume kuo anksčiau“

Rekomendacijos iš Emedelynas.lt

Left Menu Icon
Krepšelis