Sodybos idėjos: kaip išnaudoti gražius sodybos vaizdus

Štai sodybos idėjos turintiems gražių vaizdų – pasinaudokite dizaino gudrybėmis kurdami savo sodybą ir gražius vaizdus dar labiau paryškindami.

Sodybos idėjos – priešingai nei manėte

Jei jūsų akyse – ežero pakrantė, upės vingis, atviri toliai, paprastai stengiamasi tokį vaizdą maksimaliai atverti. Tačiau kad sustiprintumėt įspūdį, kartais verta.. šiek tiek užsidaryti!

Jei atviras visas vaizdas, žvilgsnis laksto ir nesifokusuoja. O jei vaizdas įrėmintas, pavyzdžiui, medžiai ar krūmai iš šonų, o vienoje vietoje proskyna, tokiu atveju žvilgsnį sukoncentruojame ten, pačioje gražiausioje vietoje. Taip tarsi sukuriame gyvą paveikslą.
sodybos idejos 5
Palyginkite su šiuo atveju, kur atvirą ežero pakrantę įrėmina medžiai: dabar nei uždengta, nei atidaryta. nekyla klausimų, kur žiūrėti ir ką matyti. Taip sąmoningai kuriami gyvi paveikslai.

Tinka gražioms, bet vėjuotoms vietoms

Įrėmintas vaizdas gali būti gera išeitis tiems, kurių vėjuota sodyba. Ar ne sutapimas, kad tokios vietos dažnai būna ant kalno: atsiveria platūs toliai, tačiau kiaurai košia vėjai…
sodybos idejos 4
Pasodinkite augalų, kurie užstos vėjus, ir palikite tik vieną tarpą toje vietoje, iš kurios atsiveria gražiausias vaizdas. Taip sukursite augalų barjerą nuo vėjo, bet kartu išsaugosite savo sodybos unikalumą.

Įrėminimo palyginimas

Palyginkite su Vilniaus senamiesčio vaizdu nuotraukoje – taip ir kviečia užeiti.
sodybos idejos 3
Žvilgsnis kreipiamas į konkrečią namo vietą, atrodo romantiškai, intriguojančiai, norisi nueiti. Jei nebūtų vartų, būtų gražus namas ir tiek, nėra ko eiti arčiau. Kai atsiranda rėmai, sukuriate intrigą, sukeliate smalsumą – jūsų sodyba tampa įdomesnė, vertingesnė.

Pastatykite suoliuką ten, iš kur gražiausias vaizdas

Jei visas vaizdas atviras kaip ant delno, niekur nereikia eiti, stovi žiūri ir tiek. Nuobodu.
O jei vaizdas sukoncentruotas proskynoje, galima žiūrėti iš toli, bet juk taip kviečia prieiti ir arčiau! Štai toje proskynoje pastatykite suoliuką. Ilgiems romantiškiems vakarams.
sodybos idejos 2
Nuotraukoje žemiau – net ne ežeras ar upė, o tiesiog laukinė rudeniška pieva. Bet pro tamsius krūmus ji atrodo tarsi ypatinga, švytinti. Štai dar vienas šio dizaino dėsnio pavyzdys.
sodybos idejos

DAUGIAU IDĖJŲ JŪSŲ SODYBAI:

Skaitykite „9 sodybų kiemo idėjos, kaip atsinaujinti nešvaistant pinigų

Peržiūrėkite visus straipsnius, susijusius su sodybos planavimu ir tvarkymu – skaityti čia.

Apsilankykite mūsų kursuose „Sodybos apželdinimas“ – skaityti programą ir atsiliepimus čia.

Prenumeruokite „Geltono karučio“ naujienlaiškius ir gausite sezoninių patarimų, dizaino idėjų ir garantuotai - įkvėpimo.

Palaukite...

Ačiū.

Rekomendacijos iš Emedelynas.lt

Left Menu Icon
Krepšelis