Stilingas šiltnamis Vilniaus rajone – užsimanysite ir jūs tokio!

Stilingas šiltnamis gali būti pašvęstas poilsiui, o ne pomidorų lysvėms. Būtent tokį aplankiau šią vasarą: atrodo kaip iš žurnalo viršelio, o iš tikrųjų tai paprastas šiltnamis Vilniaus rajone, kuriamas fantazijos ir skonio nestokojančių šeimininkų. Pasižiūrėkite:

Dažnas pasvajoja, kaip būtų smagu savo šiltnamyje pastatyti krėslą, pakabinti lemputes, gerti kavą – ir taip pratęsti šiltąjį sezoną. Tačiau yra niuansų, kaip visada. Juos mums pristatė šio gražaus šiltnamio šeimininkas Gytis Lietvaitis – kraštovaizdžio inžinierius (dizko.lt), mūsų organizuojamų
kursų „Mano balkono dizainas“ lektorius.

Stilingas šiltnamis Jūsų sklype – tai ko gi reikia:

1. Pavėsis

Stilingam šiltnamiui reikalingas pavėsis – tuo jis skiriasi nuo įprasto šiltnamio, skirto daržovėms auginti. Jeigu šiltnamis bus saulėtoje vietoje, jame bus tiesiog per karšta vasarą leisti laiką. Tai esminis dalykas prieš nusprendžiant keisti šiltnamio paskirtį.

Gyčio šiltnamis įsikūręs pavėsyje – kai jis buvo statomas, tikriausiai šalia augantys medeliai buvo maži, tačiau jie dabar taip užaugę, kad daržovėms apšvietimo jau per mažai. Būtent todėl Gyčio šiltnamyje auga tik keli pomidorai ir pipiriukai, o didžioji dalis daržovių savo vietą rado ne šiame šiltnamyje, bet darže.

Stilingas šiltnamis vertas žurnalo viršelio
Stilingas šiltnamis vertas žurnalo viršelio. Nuotr. L.Liubertaitė

2. Šiltnamio dydis

Kad stilingas šiltnamis būtų patogus naudoti, jis turėtų būti bent 2,5 – 3 m pločio, o ilgis jau nebe toks svarbus. Toks plotis reikalingas, kad jame tilptų stalas ir krėslai ar sofa. O jau visoms detalėms, sukuriančioms jaukumą, įkurdinti vietos daug nereikės. Gyčio šiltnamio plotas apie 15 kv.m.

3. Elektra ir apšvietimas

Šis stilingas šiltnamis ypatingas dar ir tuo, kad jame išvedžiota elektra – tada galima pakabinti šviestuvą. Jis iškart suteikia jaukumo. Jeigu šiltnamyje neturite galimybės įsivesti elektros, parduotuvėse paieškokite šviestuvų su elementais. Galima rasti tikrai žavingų! Kadangi toks šiltnamis būna pavėsyje, tai saulės energija maitinami elementai netiks, nes jie šviečia patys, bet neapšviečia šalia esančių objektų. Kad būtų jaukiau ilgais rudens vakarais, šviestuvai su elementais pravers labiau.

Elektra ir šviestuvas būtini, kad stilingas šiltnamis būtų naudojamas ilgiau
Elektra ir šviestuvas padės pratęsti šiltąjį sezoną šiltnamyje. Nuotr. L.Liubertaitė

4. Grindys

Nepamirškite grindų – jos yra jūsų nematomas sąjungininkas. Kad šiltnamis nestokotų jaukumo, kad būtų švariau, grindis įrengti būtina. Gytis, darydamas transformaciją iš šiltnamio daržovėms į šiltnamį žmonėms, praplėtė išgrįstą plotą, palikdamas žemes tik šonuose. Tam jis panaudojo keramines plyteles. Ant praplėsto grindinio atsirado vietos krėslui, suoleliui, veidrodžiui ir augalams vazonuose. Nebūtina pirkti naujos dangos, sako Gytis. Jei tik turite plytelių, atlikusių nuo statybų, panaudokite jas. Taip pat puikiai tiktų medinės grindys, terasinės lentos.

5. Tekstilė

Gytis siūlo praplėsti savo suvokimo ribas ir naudoti daiktus, kurie tarsi nepritaikyti laukui. Patieskite kilimėlį šiltnamyje. Baltą? Taip, galima ir baltą. Kai Gyčio žmona interjero dizainerė pasiūlė tokį kilimėlį į šiltnamį, jis ir pats nustebo. Tačiau jei galime tokį pakloti prie įėjimo į namą, tai kodėl negalime šiltnamyje? Ir juokiamės, kad kilimėlis tikrai gerai sutaria su skalbykle, nes karts nuo karto ten apsilanko ir vėl grįžta į šiltnamį.

Pinti baldai su pagalvelėmis
Pinti baldai su pagalvėlėmis, o ant grindų puikuojasi kilimas. Nuotr. L.Liubertaitė

6. Baldai

Gytis savo šiltnamio jaukumui pasirinko pintus baldus. IKEA kėdutės tarnauja kaip staleliai – tai paprastas ir nebrangus sprendimas. Natūralu, kad šiltnamyje būna gana drėgna, todėl jame gali atsirasti pelėsio ar žalsvų apnašų – tai natūralus neišvengiamas dalykas. Įvertinkite tai iš anksto – nepirkite itin brangių baldų, kad nereikėtų nusivilti sugadinus. Naudokite tokius, kuriuos galėtumėt nuvalyti, arba tiesiog nekreipkite dėmesio, jei tai nekenkia sveikatai.

Kedute naudojama kaip stalelis
Juk visai nebūtina pirkti brangaus stalelio. Nuotr. L.Liubertaitė

7. Jaukios detalės

Ypatingą funkciją atlieka veidrodis. Jis vizualiai praplečia erdvę – naudojamas tas pats principas, kaip ir kuriant interjerą mažuose kambariuose. Erdvė padidėja, o ir pats veidrodis atrodo labai įdomiai. Kadangi jis atsuktas į plačiai išsikerojusą monsterą, augalų toje vietoje atrodo dvigubai daugiau.

Veidrodis suteikia erdves pojuti
Veidrodis suteikia erdves pojūtį ir šiltnamį daro tik dar įdomesniu. Nuotr. L.Liubertaitė

Jaukumo suteikia tokie dekoro elementai, kurie „galioja“ ir namuose:

• įvairių spalvų ir tekstūrų vazonai,
• stiklinis terariumas su augalu,
• pamerkta gėlių puokštė,
• žvakidės,
• pakabinami žibintai,
• pagalvėlės ir kiti tekstilės gaminiai,
• knygos,
• meno dirbiniai ir suvenyrai.

Pamerktos geles suteikia jaukumo_stilingas šiltnamis
Pamerktos gėlės ir kiti augalai papildo erdvę. Nuotr. L.Liubertaitė
Jaukios detalės_stilingas šiltnamis
Knygos, suvenyrai, visi kiti mieli ir stilingi daiktai kuria jaukumą. Nuotr. L.Liubertaitė

Gyčio šiltnamyje stovi ir obeliskas – tai jo rankų darbas, stilinga sodo dekoracija. Apie Gyčio kuriamus obeliskus ir jų pritaikymą žiūrėkite čia. Vėliau šis obeliskas bus panaudotas kaip lentynų sistema įvairiems daiktams pasidėti.

Obeliskas bus panaudotas kaip lentyna
Gyčio šiltnamis puikuojasi ir Gyčio gamintu obelisku, kuris dar bus tobulinamas. Nuotr. L.Liubertaitė

8. Augalai šiltnamyje

Ar gali būti stilingas šiltnamis be augalų? Tikrai ne. Gytis jame augina įvairius augalus:

  • Valgomi augalai: pomidorai, paprikos, žemuogės, bazilikai. Dėl pavėsio pomidorai ir paprikos noksta lėtai, tad gero derliaus jie čia net nesitiki.
  • Kambarinių gėlių vasaros stovykla – jos tikrai puikiai čia jaučiasi, nes gauna šiek tiek natūralaus laisvo oro gūsių, o lengvas pušų pavėsis neleidžia lapams nudegti.
  • Lauko augalai: Gytis yra pasodinęs keletą sumedėjusių lauko augalų šio šiltnamio šone, kad galėtų juos stebėti augančius tokiose sąlygose. Kol kas šis eksperimentas nepasiteisino, tad lieka tolimesniems stebėjimams.
Lauko augalai glaudžiasi krašte. stilingas šiltnamis nėra skirtas augalams
Paprastai šiltnamyje auginami augalai čia glaudžiasi kraštelyje. Nuotr. L.Liubertaitė

Stiklinis ar polikarbonatinis šiltnamis?

Gytis siūlo rinktis stiklinį šiltnamį, o ne polikarbonatinį, nes:

  • Stilingas šiltnamis – tai poilsio oazė, todėl labai svarbu, kad būdami jame galėtumėte stebėti savo aplinką. Stiklas – skaidrus, vizualiai gražesnis;
  • Stiklinis šiltnamis paprastai yra tvirtesnės konstrukcijos negu polikarbonatinis.

Gyčio šiltnamio lubos yra iš matinio stiklo, jis šiek tiek sumažina šilumos ir šviesos skverbimąsi į šiltnamį, kas šiltuoju sezonu yra labai svarbu. Tai nereiškia, kad negalite poilsio oazės susikurti polikarbonatiniame šiltnamyje – tereikia idėjos, fantazijos ir gerų rankų.

Matines lubos
Matinės stiklinės lubos sulaiko šilumą ir šviesą. Nuotr. L.Liuberaitė

Bet kuriuo atveju svarbu užtikrinti vėdinimą, kad būtų patogu ir jauku leisti laiką viduje. Stoglangiai labai pagerina oro cirkuliaciją.

KURSAI IR SEMINARAI:

Mano balkono dizainas” – kursai pradedantiesiems apie balkono, terasos ar sodo ant stogo įrengimą. Gytis pristatys dizaino temas, padės suplanuoti erdvę, pasirinkti funkcionalius baldus, sudėlioti akcentus su spalvomis, medžiagomis, apšvietimu, o Vaiva Marozienė pristatys augalų dalį ir išmokys pasirinkti ir tinkamai prižiūrėti.

TAIP PAT SKAITYKITE:

“Augalai pavėsyje: 9 variantai tamsiam kiemo kampeliui”

“Šiltnamį rinktis rudenį: 5 patarimai iš praktikos”

Prenumeruokite „Geltono karučio“ naujienlaiškius ir gausite sezoninių patarimų, dizaino idėjų ir garantuotai - įkvėpimo.

Palaukite...

Ačiū.

Rekomendacijos iš Emedelynas.lt

Left Menu Icon
Krepšelis