Velykinis vainikas – smagus ritualas žvakių šviesoje

Na gerai, gal ir ne žvakių šviesoje.

Bet žvakių ten tikrai buvo. Kaip kitaip galėtume nudažyti tokius tobulai lietuviškus margučius? Tikro vaško kvapas, tyliai skimbčiojantys kiaušinių lukštai, liečiami karštais smeigtukais, susikaupimas, pratrūkstantis juokas, ir pirštai, subadyti kadagiais. Kuo ne rimtas moteriškas ritualas? 🙂

Susirinkome vieną gražų vakarą su dailininke ir tiesiog užburiančia moterimi Nomeda Marčėnaite, su žavinga floriste Gražina ir dar keliomis puikiai nusiteikusiomis damomis, kad sustotume nuo bėgimo ir leistume vieną vakarą pabūti sau, čia ir dabar. Siūlau ir jums tą patį. Tobula terapija susikaupimui ir pasidalinimui prieš šventes.

Velykinis vainikas Geltonas karutis

Velykinis vainikas

Kiaušinius tikriausiai marginsite paskutinį vakarą prieš šventes, o vainiką tikrai galite pasigaminti ir anksčiau.

VELYKINIS VAINIKAS: KAIP JĮ PASIGAMINTI?

Pradėti nuo elastingų šakų, pavyzdžiui, karklo, arba kitokių, ką pavyks tokiu metu gauti. Jas susukti į gražų ratą ir sutvirtinti. Tam reikalui patogu naudoti floristinę vielutę.

Velykinis vainikas Geltonas karutis

Vainiko pynimas

Labai gražiai atrodo mėlynių šakelės, jas tiesiog dalinam ir užkišam už pasigaminto lanko šakų arba už vielutės. Nebijokit drąsiai nukarpyti per daug atsikišusius mėlynojų galus.

Tada su karštais klijais toliau tvirtinam ką turim žalio. Ačiū Gražinai, kad mums parūpino kadagio šakelių (oi kentėjo mūsų pirščiukai, bet mes nepasidavėm pusiaukelėj 🙂 ir buksmedžio šakelių (formuojami buksmedžiai labai gražūs, kodėl gi jų nepaformuoti būtent dabar). Smulkūs, bet tankūs buksmedžio lapeliai puikiai papildė žaliąją dalį. Šakeles tvirtinom karštais klijais. Labai patogus reikalas.

Velykinis vainikas Geltonas karutis

Kaip pasigaminti vainiką

Laikas grožiui. Na merginos, traukit iš skrynios visokius gėlynus ir žolynus, kuriuos turit susidžiovinusios.

JŪS KĄ, NETURITE?

Štai jums užduotis kitiems metams. Mums aišku pasisekė, nes Gražina turėjo įvairiausių įdomybių, kurias galėjome panaudoti savo kūrybiškiems vainikams. Ir nereikia kažko ypatingo – paprastai išdžiūvę erškėtrožių lapeliai, netaisyklingi, kai kurie kreivi, tokie natūralūs ir gražūs iki tobulumo. O ką jau kalbėti apie aguonas arba vilnotąją notrą, kuri ir kovo mėnesį, pasirodo, kaip švelniausias kailiukas.

Velykinis vainikas Geltonas karutis

Velykinis vainikas

Velykinis vainikas Geltonas karutis

Velykinis vainikas

Kiekvienas vainikas unikalus ir nenuspėjamas. Štai manasis.

Velykinis vainikas Geltonas karutis

Velykinis vainikas

Klausiate, dar buvo kalba apie vašku gražinamus margučius?

Velykinis vainikas Geltonas karutis

Velykinis vainikas ir margučiai

Velykinis vainikas, vašku marginti kiaušiniai, nuotaika dešimt balų, tegyvuoja menas, tegyvuoja tokie magiški meno ritualai! Tobulas pasiruošimas šventėms, gal ir Jus įkvėps?

 

Rekomendacijos iš Emedelynas.lt

Left Menu Icon
Krepšelis