Dideli vazonai: kuo užpildyti jų tūrį?

Atėjus žydėjimo metui, žvilgsnį patraukia dideli vazonai, apsodinti originaliausiomis augalų kompozicijomis. Užsinorėjau ir aš tokių. Tačiau kai prieš akis turėjau milžiniško dydžio vazonus, kilo natūralus klausimas: ar visą jų tūrį reikia užpildyti žemėmis?

Būna aukštų vazonų, kurių viduje yra ertmių atskyrimas. Tada apatinė dalis lieka tuščia, o viršutinę užpildome žemėmis. Tačiau mano pasirikti vazonai buvo tušti per visą jų tūrį. Gal dalį jo galima užpildyti kažuo kitu?

Apie tai šiandien ir kalbame. Šiame video – 3 būdai, kuo galima užpildyti vazonus, su privalumais ir trūkumais:

Apibendrinu video reportažą ir siūlau jums šiuos didelių vazonų užpildymo būdus:

1.DIDELI VAZONAI SU AKMENIMIS

Kas gali būti geriau už galimybę panaudoti paprastas, natūralias priemones, kurios lengvai prieinamos ir dar nemokamos? Taigi prisirenkame lauko akmenų – žinoma, nepersitempkite nuo svorio!

Reikia turėti galvoje, kad šis būdas tinkamas, jeigu neplanuojate keisti vazonų vietos, nes dideli vazonai, pakrauti akmenų, bus tikrai sunkūs.

Dideli vazonai ir jų užpildymo būdai. Nuotr.aut. L.Liubertaitė
Dideli vazonai ir jų užpildymo būdai. Nuotr.aut. L.Liubertaitė

Nemažas svoris turi ir pliusą. Galite būti beveik tikri, kad niekas jų nepavogs ir ryte nubudus dideli vazonai su augalais stovės kaip stovėję, ypač jeigu juos laikote neaptvertoje teritorijoje. Būkime biedni, bet teisingi, juk visko pasitaiko…

Kiek akmenų dėti?

Viskas priklauso nuo vazono aukščio ir ką auginsite.

• Tarkime, jeigu vazonas aukštas, o sodinate vienmetes gėles, beveik visą vazono tūrį galima užpildyti akmenimis, o vietos žemei palikti tik tiek, kiek reikia augalams.

• Kitas variantas, jeigu į vazoną norite sodinti krūmą, pavyzdžiui, kokią lepią hortenziją. Tuomet akmenų ant vazono dugno dėkite nedaug, o visą likusį tūrį maksimaliai užpildkite žemėmis. Beje, jeigu norite daugiau sužinoti apie hortenzijų veisles ir jų pasirinkimą, spauskite šią nuorodą.

2. Dideli vazonai – lengvi vazonai

Šį variantą rekomenduoju, jeigu:

  1. sezono metu norėsite pernešti vazoną iš vienos vietos į kitą;
  2. vazoną ketinate laikyti balkone (saugumo sumetimais, dėl konstrukcijų, kurios turi atlaikyti balkono svorį ir dar šiuos didelius vazonus su augalais).

Šiais dviem atvejais toks būdas ypač patogus, nes nors ir dideli, vazonai bus pakankamai lengvi.

Taigi, ko mums prireiks?

  • Pirmiausia susirandame senų vienkartinių vazonėlių, kurie jau kuris laikas guli rūsyje ar sandėliuke ir „jaučiasi“ nereikalingi. Jeigu turite vazonėlių, likusių nuo orchidėjų auginimo, jie puikiai tiks, nes turi daug skylių dugne, o mums svarbu vandens laidumas.
  • Užpildykite vazonėliais dalį vazonų tūrio. Geriausia juos apversti, kad laistomas vanduo ne užsistovėtų, o lengvai nubėgtų žemyn. Galite juos traiškyti, plėšyti, kuo daugiau skylių ir įplyšimų, tuo lengviau nubėgs vanduo.
  • Jeigu norite, kad žemės nesusimaišytų su vazonėliais, galima tarp jų dėti plėvelę. Tekstilinė agroplėvelė šiuo atveju būtų geriausias pasirinkimas. Ji sulaiko vieną sluoksnį nuo kito, juos atskiria, tačiau vanduo kuo geriausiai nuteka žemyn.

Kai jau viską turime pasiruošę, pilame substratą, kuris bus reikalingas augalo sodinimui. Viskas išties paprasta!

3. Dideli vazonai – daug žemių 

Pasirinkus šį būdą, dideli vazonai, iš širdies, kaip sakant, užpildomi žeme. Nieko nenusukam, o visą tūrį užpildom žemėmis.

Žinoma, prieš tai patį dugną reikia padengti drenažo sluoksniu. Aš, pavyzdžiui, naudoju keramzito granules. 

Dideli vazonai: pasiruošimas sodinimui. Nuotr.aut. L.Liubertaitė
Dideli vazonai: pasiruošimas sodinimui. Dešinėje vazono dugnas užpildytas keramzito granulėmis. Kairėje – ant granulių jau užpiltas substratas. Nuotr.aut. L.Liubertaitė

Šį būdą rinkitės, jeigu turite kokybiškos, specialiai balkoninėms gėlėms skirtos žemės. Galima ir daržo žemę gerai permaišyti su durpe, kad ji būtų kuo laidesnė.

Šis variantas ypač patiks augalams, kadangi vazonas didelis, žemės daug, ir drėgmė išsilaiko ilgai, ir šaknims vietos apstu. Tokios sąlygos, panašiausios į gamtojes esančias ir palankiausios pačiam augalui. Todėl jeigu tik turite galimybę, net vienmetėms gėlėms visą didelį vazoną užpildykite žeme.

Kuo daugiau žemių vazone, tuo rečiau reikia laistyti. Maži vazonai su mažai žemės perdžiūna labai greitai, todėl juos tenka laistyti dažniau. Dideli vazonai laistomi rečiau, vienu kartu sunaudojant daugiau vandens.

Prenumeruokite „Geltono karučio“ naujienlaiškius ir gausite sezoninių patarimų, dizaino idėjų ir garantuotai - įkvėpimo.

Palaukite...

Ačiū.

Taip pat skaitykite:

Jeigu sukate galvą, kaip sukurti originalią kompoziciją iš augalų į vazoną ar lovelį, taip pat skaitykite: “Gėlių sodinimas į lovelį – video instrukcija!”

Nestandartiniai augalai – bijūnai vazone. Skaitykite “Kaip sodinti bijūnus į vazoną – idėja balkonui

Prenumeruokite „Geltono karučio“ naujienlaiškius ir gausite sezoninių patarimų, dizaino idėjų ir garantuotai - įkvėpimo.

Palaukite...

Ačiū.

Rekomendacijos iš Emedelynas.lt

Left Menu Icon
Krepšelis