Gėlių sodinimas į lovelį – video instrukcija!

Gėlių sodinimas į lovelį arba į vazoną – paprastas dalykas. Bet jeigu neturite laiko ar noro, galite paprašyti, kad tai atliktų medelyno ar prekyvietės darbuotojai.
O jeigu nusprendėte gėlių sodinimu užsiimti patys, tai pasižiūrėkite, kaip sodinti balkonines gėles į vazoną ar lovelį – ką ir kaip daryti, pasakoja apželdinimo kursų „Mano sodo dizainas“ lektorė Lina Puodžiūtė.

Žiūrėkite video su pilna eiga, o apačioje rasite infografiką, kokias žemes sluoksniuoti:

Šiame video sodinome gumbines begonijas ir gležnųjį meldelį (ar žinote, kas čia toks?), tačiau jūs galite rinktis bet kokias kitas jums patinkančias gėles.

Gėlių sodinimas į lovelį: detali instrukcija

O čia pateikiame instrukciją, kad gėlių sodinimas būtų smagi pramoga:

 1. Pasiruošiame nurūgštintų durpių ir komposto mišinį, į kurį sodinsime gėles. Imame lygiomis dalimis ir sumaišome. Atidedame į šoną.
 2. Į pasirinktą lovelį arba vazoną beriame keramzito granules, tiek, kad uždengtų dugną.
 3. Ant keramzito granulių beriame nedidelį komposto (ne pasigaminto mišinio, o tik komposto!) sluoksnį.
 4. Tam, kad Jūsų gėlėms nieko netrūktų, reikia pasirūpinti trąšomis. Rekomenduojame naudoti ilgo veikimo trąšas, kurios lėtai tirpdamos maitina šaknis. Tokios trąšos išlieka veiksmingos apie 6 mėnesius. Taigi tolygiai paberiame jų ant komposto sluoksnio ir švelniai įmaišome.
 5. Šis žingsnis svarbus tiems, kas planuojate atostogauti (o vasara dar tik prasideda!) arba gėlių kompozicija bus laikoma labai saulėtoje vietoje, tokiu atveju naudojame įgėrio granules. Jos išbrinksta ir neleidžia augalams išdžiūti ilgesnį laiką. Beriame įgėrio granules ir įmaišome į žemę.
 6. Išsidėliojame savo kompoziciją, pažiūrime, kiek gėlių reikės, atsukame žiedus į tą pusę, iš kurios žiūrėsime.
 7. Jau galime sodinti! Ištraukiame augalus iš vazonėlio, papurename augalo šaknis, tai padės jam lengviau įsikabinti į dirvą ir pradėti augti.
 8. Atkreipkite dėmesį, jei sodinate augalus iš skirtingo dydžio vazonų. Kad augalai augtų vienodame aukštyje, reikės papildomai paberti žemių po tais, kurie prieš tai augo mažesniame vazonėlyje.
 9. Sodinimui naudojame pasigamintą nurūgštintų durpių ir komposto mišinį (žr. punktą nr. 1). Žemės reikia pilti bent per pirštą iki lovelio ar vazono krašto, kad ant viršaus dar tilptų drenažinis (keramzitinis) sluoksnis.
 10. Taigi paskutinis žingsnis – keramzito granulės (drenažinis sluoksnis). Jis nera būtinas, tačiau rekomenduojamas tam, kad lovelyje ar vazone geriau laikytųsi drėgmė ir nesusidarytų pluta.
 11. Darbas baigtas! Palaistykite savo gėlių kompoziciją ir džiaukitės sukurtu grožiu!

Vizualiai visas sluoksniavimas atrodytų taip:

Gėlių sodinimas į lovelį, infografikas. Aut. L.Liubertaitė
Gėlių sodinimas į lovelį, infografikas. Aut. L.Liubertaitė

Jei internete surastas geras idėjas fiksuojate Pinterest tinkle, išsisaugokite šį infografiką, kad turėtumėt po ranka, kai prireiks. Ši schema ne vienintelė, galima sluoksniuoti kitomis proporcijomis, galima trąšas išmaišyti visame vazono plote, galima pridėti agroperlito, vermikulito, galima papildyti biohumusu, ir t.t. Tačiau būtent čia vizualizavome vieną variantą, kurį matote video reportaže, kai L.Puodžiūtė sodino gėlių kompoziciją lovelyje.

PRIEMONIŲ GALITE ĮSIGYTI:

Organinis kompostas (30 l), nurūgštintos durpės (80 l), Osmocote ilgo poveikio gėlių trąšos (1,5 kg), įgėrio granulės. Belieka išsirinkti augalus, ir gėlių sodinimas į lovelį jau bus su gera pradžia.

O L.Puodžiūtės sukurtą gėlių kompoziciją galite pamatyti gyvai prie „Thierry“ kepyklėlės Vilniuje, Senamiestyje, Vilniaus g. 45.

Susijusios temos: 

“Kaip sodinti bijūnus į vazoną – idėja balkonui”  (straipsnis ir video)

Išmanus vazonas su vandens rezervuaru: kaip pasidaryti pačiam” (straipsnis su video instrukcija)

Daugiau idėjų stilingam balkonui ar terasai – peržiūrėkite visus straipsnius, susijusius su auginimu vazonuose.

Prenumeruokite „Geltono karučio“ naujienlaiškius ir gausite sezoninių patarimų, dizaino idėjų ir garantuotai - įkvėpimo.

Palaukite...

Ačiū.

Rekomendacijos iš Emedelynas.lt

Left Menu Icon
Krepšelis