Jau tiek neprotingų pirkinių padaryta, kad nebesinori susimauti daugiau. Lauko baldai yra ne pirmo būtinumo prekė, todėl dažnai patenka į tą neprotingų pirkinių sąrašą. Bet jei gerai pataikysit ir pavyks pasirinkti lauko baldus, gyvenimas jūsų balkone ar terasoje bus žymiai jaukesnis, malonesnis ir nekels rūpesčių dėl priežiūros. Į ką atkreipti dėmesį renkantis, paruošiau tokią trumpą atmintinę. O kad būtų įdomiau, tokią klaidų atmintinę:
1. Nepataikyta į stilių
Balkone daug lengvų konstrukcijų su stiklu, o jūs nusipirkot masyvų medinį krėslą? Interjeras industrinio stiliaus, o terasoje stalas medinis su raižiniais? Sodybos namą galėtumėt pavadinti širdžiai miela trobele, o pasirinkti lauko baldus nusprendėte su stikliniais paviršiais?
Stiliaus neatitikimas yra dažnai pasitaikanti klaida. Lauko baldai turi būti neatsiejama jūsų aplinkos dalis. Pagalvokite, koks stilius vyrauja interjere, kaip atrodo namas. Gali būti, kad jau turėsite užuominų, kurios pasufleruos, kokios stilistikos baldus rinktis.
Jų tikrai yra daugybė – pastarąjį pusvalandį praleidau elektroninėje parduotuvėje b-a.eu, kur mačiau daug įvairios stilistikos lauko baldų. Tokia paieška greitesnė negu tikroje parduotuvėje, nes lengviau rasti, kas vizualiai tinka, ir atmesti, kas netinka.
Štai mano būdas pasirinkti lauko baldus apgalvotai. Paprastai nusifotografuoju tą vietą, kurią planuoju, ir tada kompiuteryje galima vienu metu atsidaryti savo terasos nuotrauką kartu su baldų nuotrauką iš elektroninės parduotuvės. Jeigu netingite, atsispausdinkite abi, išsikirpkite baldus, ir sudėkite ant savo terasos ar balkono nuotraukos. Vaizdą įvertinsite geriau, o toks pasižaidimas bus smagus būdas pasitikrinti, ar pataikėte į stilių.
Kažką panašaus darysime naujuosiuose mūsų kursuose, kurie vyks jau nuo šio pavasario. Jei balkono, terasos ar sodo ant stogo dizainas yra jums aktuali tema, užsiprenumeruokite naujienlaiškį, kad gautumėt mūsų patarimus ir naujienas dėl kursų.
Pratęsiant apie stilių, nepamirškite ir lauko šviestuvų. Jie gali būti ta svarbiausia detalė, kuri suteiks balkonui ar terasai išskirtinumo. Raitytas ir primenantis atostogas Provanse, o gal industrinis su rūdinto metalo dalimis? Šviestuvą rinkitės charakteringą, tegul jis būtų jūsų stiliaus akcentas.
2. Nepataikyta su dydžiais
Nepirkite baldų „iš akies“. Išsimatuokite ir tą erdvę, kur statysite lauko baldus, ir įvertinkite naujųjų baldų išmatavimus.
Jei ši užduotis neatrodo paprasta ir lengva – tai normalu, ne visi juk turi erdvinį mąstymą ir kasdien kuria tūrinius brėžinius. Kaip pasilengvinti išmatavimų įvertintimą:
- Galite ieškoti interjero planavimo programėlių, kur galėsite išdėstyti pasirinktų išmatavimų baldus ir matyti, kiek jie užima erdvės. Svarbu: reikia turėti įgūdžių su tokiomis programėlėmis dirbti, ir reikės labai tikslių išmatavimų, nes nuo jų reikės pradėti. Tad galite užtrukti prie šios užduoties gerokai ilgiau, nei įsivaizduojate;
- Galite naudotis senoviniu popieriaus ir pieštuko būdu. Bet, žinokit, paprasta ir patikima. Nusibraižote terasą ar balkoną, o naujuosius baldus piešiate ant viršaus arba iškerpate juos iš popieriaus, kad galėtumėt pastumdyti. Tokiu būdu pasirinkti lauko baldus galėsite labiau pamatuotai.
Už kėdžių palikite vietos papildomai, kad sėdantis būtų kur atitraukti kėdę. Jeigu planuojate terasą, kuri yra atvira, tai ypač svarbu, nes atsitraukdami nuo stalo atgal, galite nuvirsti nuo terasos su visa kėde.
Papildomas patarimas, gal ir svarbiausias, kalbant apie dydžius: kuo mažesnė erdvė, tuo svarbesni baldai, kurie transformuojasi arba atlieka keletą funkcijų. Tai gultai su ratukais, atlenkiami staleliai, daiktadėžės, kurios kartu yra kaip suolelis.
Patogu, kai kėdės yra lengvos ir susineria vieną į kitą – be problemų perkelsite į kitą vietą arba sudėsite į vieną vietą sandėliavimui, kai nereikalingos.
Na o dabar žiemą lauko baldų dydis dar svarbesnis, jei juos įnešate į vidų. Gal koks viena procentas žmonių ir turi erdvų garažą, sandėlį ar kitą vietą, kur žiemai gali savo baldus susidėti. O dažniausiai tokios vietos nėra arba ji labai maža, todėl jau renkantis baldus reikia apie tai pagalvoti.
3. Neįvertinta būsima priežiūra
Nereikia ir pasakoti, tikrai kiekvienas, pirkdamas lauko baldus, pagalvosime apie tai, kaip juos prižiūrėti, kad tarnautų ilgai. Bet kodėl tai vis dar pasitaikanti dažniausia klaida? Ogi todėl, kad apakinti baldų grožio, sakome sau, kad tikrai prižiūrėsime, bet gyvenime paprastai turime daugiau įdomesnių dalykų ką veikti, ir todėl vėliau to nedarome. Pataikiau į dešimtuką? Todėl ne teoriškai, o iš tikrųjų pagalvokite, kiek svarbu jums estetika, kiek svarbu funkcionalumas, ir pasidarykite savo išvadas dar prieš įsigydami.
Trumpai apie pagrindines lauko baldų medžiagas:
- Mediniai lauko baldai: karts nuo karto reikia impregnuoti ar dengti aliejais (priežiūra gali skirtis, priklausomai nuo medienos rūšies); jei mediniai baldai yra dažyti, po kurio laiko suskilinės, todėl reikės atnaujinti; trūkumas – geriau nelaikyti saulėje ir lietuje; privalumas – natūralumas;
- Pinti lauko baldai: galioja tas pats kaip mediniams – atkreipkite dėmesį, iš kokios tiksliai medienos pagaminta, nuo to priklauso priežiūra; privalumas – lengvi;
- Metaliniai baldai: gali reikėti sutepti ar padengti specialiais aliejais, bet iš principo ilgaamžiai baldai; trūkumas – sunkūs; aliuminio baldai būna lengvesni;
- Plastikiniai lauko baldai: palaikykite švarius ir tiek – priežiūra itin paprasta; trūkumas – šaltyje gali būti trapūs; dar vienas privalumas – lengvi.
Iš dalies jūsų pasirinkimas priklausys nuo to, ar turite kur baldus padėti per žiemą. Įstiklintame balkone problemos nėra, nes ten galite laikyti lauko baldus nebijodami. Atviroje terasoje lauko baldų nepalikčiau, nes dėl aktyvios saulės, kritulių ir temperatūrinių pokyčių bet kuri medžiaga sensta greičiau. Išeitis – žiemai nunešti baldus į patalpą. Jei nėra kur padėti baldų per žiemą, tačiau turite bent mažytį stogelį, baldus galite sukelti vienus ant kitų ir per žiemą laikyti juos uždengtus.
Mano patarimas pabaigai: jeigu norite paprastesnės priežiūros ir išleisti mažiau pinigų, pirkite baldų komplektą. Visas komplektas kainuoja mažiau negu stalas, kėdės ar krėslai atskirai. O be to, priežiūra bus vienodo tipo visiems daiktams, nes visi bus pagaminti iš tos pačios medžiagos. Vienu kartu prieinate ir vienu būdu iškart visus baldus sutvarkote. O dažnu atveju ir susideda jie kompaktiškai, jei nuspręstumėt sandėliuoti ar uždengti visus žiemai.
Linkiu pasirinkti lauko baldus protingai!
Taip pat skaitykite:
“Lauko apšvietimas: ką reikia žinoti planuojant”
“Balkono įrengimas: dizainerės pristatė praktišką ir gražų pavyzdį”