Kad plikos terasinės lentos pavirstų jaukia terasa

Turbūt dauguma, turinčių nuosavą namą ar kotedžą, svajoja, kad terasa būtų jaukus namų pratęsimas lauke.

Tiesiog pastačius kelis lauko baldus, jaukumo vis dar trūksta– gal dekoro elementų, gal kažkokių detalių. Paprašiau Evelinos Aleliūnienės, interjero dizainerės, kad pasiūlytų keletą idėjų ir parodytų pavyzdžių. Evelina rašo tinklaraštį e-interjeras.lt ir kuria dizainus nuotoliniu būdu. Daviau jai savo terasos matmenis ir visišką laisvę, o ji pasiūlė konkrečių idėjų, kaip galima ją jaukiai apstatyti. Einam iš eilės (tolesnį tekstą rašė ir nuotraukas parinko Evelina), o galutinė vizija – straipsnio pabaigoje!

     1. APŠVIETIMAS

Tai vienas svarbiausių elementų vakare. Nėra nieko jaukiau nei švelni ir neįkyri šviesa, kuri sukuriama sieniniais šviestuvais ar lempučių girlianda. Nepamirškite, kad šviestuvai turi būti atsparūs drėgmei, tad patartina rinktis tokius, kurių apsaugos nuo drėgmės klasė yra bent jau IP60 (jeigu terasa atvira).

Žvakės žibintuose ar žvakidėse sukurs ypatingai romantišką nuotaiką, kai oras neskriaudžia lietumi ar dideliu vėju.

Žibintai terasai

Žibintai terasai. Nuotr. šaltinis: www.nordicmood.dk/produkt/lanterne-bars-mellem/

     2. AUGALAI TERASAI

Manau net ir įrodinėti neverta – augalai kuria jaukumą bet kokioje aplinkoje. Nesu augalų ekspertė, tad geriau pasikonsultuoti su specialistais ir rinktis tuos augalus, kurie nebijo vėjo ir kitų ne itin malonių lauko sąlygų.

Prireikus, galite augalus iš kambario laikinai atnešti į terasą. Tokiu atveju šeimos pietūs, giminės susibūrimas ar draugų vakarėlis įgaus jaukesnės atmosferos, o viskam pasibaigus įnešite augalus atgal.

Terasos augalai

Terasos augalai. Nuotr. iš elisabethheier.no/2016/08/sensommer-pa-terrassen/

Vazonai terasoje

Vazonai terasoje. Nuotr. iš capi-europe.com/en/product/tutch-planter-square/

Dirbtiniai augalai – geras būdas nesukti galvos dėl augalų priežiūros ir nuolat matyti žalumą. Tai priimtina ne visiems ir daliai žmonių kelia priešingus jausmus, nei jaukumas. Rinkitės pagal savo pojūčius.

     3. TEKSTILĖ

Pagalvėlės, staltiesės, pledukai, netgi lengvos užuolaidos – daiktai, kurie neabejotinai padės sukurti jaukumą. Nebūtina visko nuolat laikyti terasoje – turėkite tam skirtą vietą namuose ir prireikus išneškite laukan.

      4. DĖŽUTĖS, KREPŠELIAI

Kartais juos verta pastatyti vien dėl grožio. Nors, visada galite dėžutes ir krepšelius panaudoti pagal paskirtį – sudėti ten pledus, žurnalus ar kitus daiktus, kurie bus reikalingi terasoje.

     5. BALDAI

Su baldais situacija sudėtinga. Jeigu lauko baldai gražūs, greičiausiai jie bus mediniai ir greičiau susidėvės. Jeigu norisi itin patvarių – pirkite metalinius, plastikinius ar kitų, atsparių aplinkos poveikiui, baldus. Deja, jie neatrodo taip jaukiai, kaip mediniai, bet pasitelkus į pagalbą tekstilę, vaizdą galima pataisyti.
Taip pat nepamirškite pufų. Susirinkus svečiams, galima juos lengviau susodinti.

Jauki terasa

Jauki terasa. Nuotr. iš elisabethheier.no/2015/07/prosjekt-terrasse/

Terasos baldai

Terasos baldai. Nuotr.iš boligmagasinet.dk/boliger/strandhule-pa-42-kvadratmeter

Jeigu jūsų terasa nėra labai didelė, būtų klaida rinktis masyvius lauko baldus. Jie atrodys neproporcingai su visu namu, o ir vietos kažkam kitam neliks. Masyvūs baldai tinkamai itin erdvioms terasoms. Dažniausiai lietuvių namai nėra tokie dideli, tad siūlyčiau rinktis lengvesnius baldus.

Atvira terasa

Atvira terasa. Nuotr. iš elisabethheier.no/2015/07/prosjekt-terrasse/

6. STOGELIS AR ŠIRMA

Atvirą terasą visada galima dalinai uždengti nuo lietaus, vėjo ar kaimynų žvilgsnių.

Turint uždengtą stogą, galima pakabinti sūpynes, hamaką, supamą kėdę, augalų, šviestuvų ar lempučių girliandą. Skamba jaukiai? Taip ir yra!

 Jauki terasa baldai

Jauki terasa su uždengimais ir lemputėmis. Nuotr. iš freshideen.com/balkonmoebel/moderne-terrassengestaltung-bilder.html

Taip pat tai leidžia naudoti mažiau atsparius drėgmei baldus. Itin populiarus baldų sprendimas yra susimeistrauti juos patiems ir euro palečių, tad šiek tiek juos pridengus ir tinkamai impregnavus, ilgiau džiaugsitės gražia mediena.

Uždengus bent vieną terasos šoną medine sienele (ar kitaip), galima ją apželdinti augalais, prikabinti augalų, inkilėlių, lempučių ir sukurti ten jaukią poilsio zoną.

Euro paletės terasoje

Euro paletės terasoje. Nuotr. išwww.hrelooking.fr/decoration-terrasse-palette/

Terasos apšvietimas

Terasos apšvietimas. Nuotr. iš eigenhandig1.wordpress.com/2015/09/23/10-x-extra-lang-buiten-genieten/

     7. FUNKCIONALUMAS, PROPORCIJOS

Neperkraukite terasos. Grupuokite daiktus po kelis ir palikite vietos praėjimams. Pavyzdžiui, aš šią terasą grupavau į dvi didesnes dalis: valgymo zoną ir poilsio zoną. Taip pat sugrupavau augalus – grupelė ant laiptų ir šalia jų, kita grupelė – dalinai uždengia valgomojo zoną. Dėl bendro išbaigtumo – didesnis augalas poilsio zonos kampe.

Jauki terasa

Terasos išplanavimas, aut. E.Aleliūnienė.

Patiko? Išsisaugokite šį planą savo idėjų banke.

Dėkojam Evelinai iš e-interjeras.lt už įkvepiančius pasiūlymus. Jei ir jums reikėtų profesionalo žvilgsnio, kreipkitės į ją – kas įdomiausia, Evelina projektuoja nuotoliniu būdu, tad gali padėti bet kuriam, net ir toliausiai gyvenančiam.

O jei kaip tik dabar planuojate įsirengti terasą, jūsų terasinės lentos gali būti iš čia: ProDeck, pasižvalgykite.

Reikia sprendimų Jūsų kiemui?

Kviečiame į apželdinimo kursus “Mano sodo dizainas“, kuriuose per trumpą laiką išmoksite svarbiausių dizaino principų ir susiplanuosite realias pertvarkas savo sklype. Grupės nedidelės, ir kiekvienas dalyvis kursų metu kuria savo sklypo dizainą. Daugiau apie kursus čia.

Daugiau idėjų terasai:

Vynuogių auginimas: mitai ir tikrovė

Kaip sukurti gražią kompoziciją vazone su prieskoniniais augalais

Prenumeruokite „Geltono karučio“ naujienlaiškius ir gausite sezoninių patarimų, dizaino idėjų ir garantuotai - įkvėpimo.

Palaukite...

Ačiū.

Rekomendacijos iš Emedelynas.lt