Kapų tvarkymas: kaip pasirinkti puokštę

Gyvos gėlės ar dirbtinės, sausos puokštės ar vazonėliai su augalais – kai pirmosios šalnos jau pagąsdino, svarstome, kaip papuošti kapus Vėlinėms. Siūlom atsižvelgti ir į tai, kiek ilgai mūsų pasirinktas puošimo būdas išliks tikrai puošnus.

GYVOS GĖLĖS

Chrizantemos – populiariausios žydinčios gėlės, naudojamos kapaviečių puošybai. Ryškūs žiedai gali būti puiki detalė, jei prie nuosaikios, tamsios, spygliuočių aplinkos trūksta akcento. Chrizantemas galima pasodinti, įkasti kartu su vazonėliu arba tiesiog pastatyti. Jei vazonėlis žemas, jo gali ir visai nesimatyti. Chrizantemos taip pat naudojamos įvairiose kompozicijose su pušų ar eglių šakomis.

Trūkumas – rimtesnių šalnų poveikis. Nors į gyvas gėles visada smagiau žiūrėti, po kelių šaltų naktų chrizantemos pajuoduos, tad visą kompoziciją teks išmesti.

true or Scotch heather, or Calluna vulgaris
Viržiai, erikos – kita gyvų gėlių alternatyva. Nors kai kas pasigenda ryškumo, kapuose viržių subtilumas labai tinka. Jei kapinės įkurtos pušyne, šie rūgščią žemę mėgstantys augalai labai tinka. Viržiai gerai atrodo iki pavasario – nors jau nebedžiugina spalvomis, jie išlaiko savo struktūrą. Todėl iš jų galite net formuoti laikiną žemą gyvatvorę arba kryželį kapavietės centre.

DIRBTINĖS GĖLĖS

Dirbtinės gėlės gali būti panaudotos įvairioms kompozicijoms kurti. Privalumai – ryškios spalvos ir ilgas naudojimo laikas.

Tačiau šie privalumai gali pavirsti ir trūkumais. Su ryškiomis spalvomis turime elgtis atsargiai. Kapai yra rimties ir susikaupimo, o ne šventės, vieta. Todėl čia tinka subtilūs atspalviai, nerėkiančios spalvos, nuosaikūs sprendimai. Jei papuošėme viena ryškių spalvų puokšte, o vėliau atėję giminaičiai padėjo dar tris, tarpusavyje nederančias, jau turime chaosą. O jei ir kokybė pusėtina, plastikiniai neoninių spalvų žiedai atrodys pigiai ir visai ne vietoje.

dirbtines geles
Jei nusprendėte naudoti kompozicijas su dirbtinėmis gėlėmis, pasirinkite geros kokybės, natūraliai atrodančių, kuklių spalvų puokštes.

Ilgas naudojimo laikas – puokštės nesuyra, pavasarį jas turėsite išmesti į konteinerį.

DŽIOVINTOS GĖLĖS

Įvairios kompozicijos kuriamos ir iš natūralių medžiagų: sudžiovintų gėlių, spygliuočių šakų, samanų. Gali būti naudojamos laukinės gėlės arba specialiai užaugintos (šlamučiai, sausiukai, kermėkai, zundos, bandreniai, dekoratyvinių žolių šluotelės ir varpos, hortenzijų žiedai). Žiedai gali būti dažyti, bet ir natūralūs išlaiko savo spalvą iki pavasario.

Privalumas – tai natūralios puokštės, kurios organiškai įsikomponuoja į aplinką, nesutrikdo pusiausvyros. Spygliuočių šakos paprastai būna įsmeigtos į specialią floristinę kempinę, jos gerai išsilaiko gryname ore, spygliai nenukrenta – priešingai nei kalėdinės eglutės, laikomos šiltuose namuose.

vainikelis kapu tvarkymas
Dažniausiai kuriamos didelės ir mažos sausos puokštės, vainikėliai (per vidurį įstatoma žvakė), rečiau – kryželiai.

Trūkumas: puokštės su natūraliomis džiovintomis gėlėmis reikalauja daugiau išmanymo ir visų metų pasiruošimo, palyginti su dirbtinėmis gėlėmis, todėl jos rečiau sutinkamos prekybos vietose.

PUOŠIMAS SPYGLIUOČIŲ ŠAKOMIS

Kapus galima papuošti panaudojant eglių, pušų, tujų šakas. Galite sugalvoti įvairiausių nestandartinių papuošimų, prisitaikydami prie kapavietės aplinkos. Šakas sudėkite simetriškai abiejuose šonuose, susukite jas ratu, o per vidurį padėkite žvakę – štai ir greitas sprendimas.

Šakų nedraskykite miške, o atsivežkite iš savo sodo ar sodybos: atsargiai iškirpkite senesnę mažiau matomą šaką, panaudokite jei genėjote.

Privalumas: spygliuočių šakomis galite pridengti tuos daugiamečius augalus, kurie jau nukirpti arba po pirmųjų šalnų atrodo neestetiškai, pvz. melsvės, bijūnai ir kiti.

Šis straipsnis taip pat publikuotas Manonamai.lt 2014 10 24.

Rekomendacijos iš Emedelynas.lt

Left Menu Icon
Krepšelis