Probiotinės trąšos: kaip naudoti šiltnamyje pavasarį

Kas yra probiotinės trąšos? Šiame video paaiškinau savais žodžiais, kas tai yra, ir parodžiau 2 būdus, kaip įterpti probiotines trąšas į dirvą šiltnamyje:

O dabar pabandau trumpai apžvelgti:

Probiotinės trąšos – kas tai?

Probiotinės trąšos – tai trąšos, kurių pagrindą sudaro tam tikra organinio komposto rūšis – sapropelis. Jos išgaunamos ne kompostuojant organines atliekas komposto dėžėje, bet kasant dumblą iš ežerų dugno. Kitaip tariant, šis “kompostas” – tai per tūkstančius metų susisluoksniavęs ir gerai perpuvęs šakų, lapų, nendrių, netgi ir žuvų bei mikroorganizmų sluoksnis.

Jis paruošiamas pagal specialias technologijas, išdžiovinamas, ir štai turime natūralias, ekologiškas trąšas. Probiotinių trąšų sudėtyje yra huminių rūgščių, vitaminų bei bakterijų kompleksų. Dėl sapropelio poveikio, visi augalams reikalingi elementai atiduodami augalui palaipsniui, o ne viskas vienu metu.

Palyginti su įprastu kompostu, kurį galime pasigaminti darže kraunant organines atliekas, probiotinės trąšos neturės piktžolių sėklų ir sode vyraujančių ligų užkratų. 

Taigi bandau apibendrinti – probiotinės trąšos yra ne cheminis preparatas ir ne mineralinės trąšos, o organinis mišinys, kuris gerina dirvos struktūrą ir didina jos derlingumą. 

Probiotinių trąšų naudojimas šiltnamyje

Dėl savo organinių savybių probiotinės trąšos yra idealus produktas šiltnamiams, kur dėl intensyvaus naudojimo dirvožemis yra itin alinamas. Tad nepatingėkime kasmet įterpti probiotinių trąšų dirvos pagerinimui – ir galėsime ilgai džiaugtis puikiausiomis daržovėmis.

Šitas šiltnamis turi viską: čia ir probiotinės trąšos, ir vaizdas į ežerą :) Nuotr. L.Liubertaitė
Šitas šiltnamis turi viską: čia ir probiotinės trąšos, ir vaizdas į ežerą 🙂 Nuotr. L.Liubertaitė

Probiotines trąšas šiltnamyje galima įterpti 2 būdais:

  1. Tuo atveju, kai sėjame daržovių sėklas į dirvą, probiotines trąšas permaišome su esamu substratu. Tiesiog išberiame jų nedidelį kiekį dirvos paviršiuje, ir perkasame ar supurename grėbliuku;
  2. Sodinant daržoves daigais (video pamatysite, kaip sodinome pomidorus), iškasame duobutę, įmaišome gerą saują ar kelias probiotinių trąšų, ir tuomet jau sodiname daigus. Svarbu atminti – prieš sodinant augalą, probiotines trąšas reikia gerai permaišyti su esamu dirvožemiu.

Kaip tą daryti, galite pasižiūrėti video reportaže aukščiau, kur parodžiau abu būdus. Vienu atveju sėjau ridikėlius ir salotas, kitu atveju – sodinau pomidorą.

Video pamatysite gražuolį stiklinį “Gardenio” šiltnamį (tiksliau, net du, nes jie stovi vienas priešais kitą) ir „Nord Organics” probiotines trąšas – naudojau būtent šitas, galite pasižiūrėti. Ačiū jiems, kad iniciavo šį video ir kad tokią fainą vietą filmavimui surado – dar nesu mačiusi šiltnamių su tokiu įspūdingu vaizdu ir su tokiomis mielomis detalėmis šiltnamio viduje!

Daugiau sodo ir daržo gudrybių:

“Kaip sėti salotas, kad jos džiugintų kuo ilgiau” – spauskite čia (kartu yra ir video)

“Sėjomaina: kaip paprastai ją taikyti savo darže” – spauskite skaityti.

“Gražus daržas: gurmaniškos “SPA Vilnius Anykščiai” idėjos” – spauskite žiūrėti dar vieną gražaus šiltnamio pavyzdį.

Susiję apželdinimo kursai:

Apsilankykite mūsų kursuose „Modernus daržas ir sodas“ – skaityti programą ir atsiliepimus čia.

Daugiau idėjų nemokamai – į el.paštą:

Prenumeruokite „Geltono karučio“ naujienlaiškius ir gausite sezoninių patarimų, dizaino idėjų ir garantuotai - įkvėpimo.

Palaukite...

Ačiū.

Rekomendacijos iš Emedelynas.lt

Left Menu Icon
Krepšelis