Gražus daržas: gurmaniškos „SPA VILNIUS Anykščiai“ idėjos

Šį kartą pakalbėkime apie idėjas – visai paprastas ir tokias, kurioms įgyvendinti tereikia apsidairyti aplink bei pamatyti įprastus daiktus kita akimi. Gražus daržas – tai nebūtinai didelės išlaidos ir sudėtingi sprendimai. Pasisemkime įkvėpimo iš tokių žmonių, kurie sugeba ne tik sukurti daržą iš nederlingos žemės, bet ir jame užauginamomis gėrybėmis aprūpinti aukštos klasės restoraną, o be viso to, tą daržą sutvarkyti taip, kad galima juo ir pasigrožėti. Pamatykime, kaip galima visai šalia išpuoselėtos aplinkos esantį mišką sutvarkyti taip, kad gali jį rodyti kitiems kaip pavyzdį ir sakyti: „Štai kas yra aukso viduriukas!“. Toks miškas nėra visiškai steriliai išvalytas ar išskustas, bet ir neapžėlęs, neapleistas, jame sugebėta atrasti ir išlaikyti tą tobulą balansą. Tokia aplinka teikia grožį, malonumą ir dar kai ką… O kas tai, galite pamatyti gyvai video reportaže:

Svečiavomės viešbučio ir sveikatingumo centro „SPA VILNIUS Anykščiai“ darže. SPA ir daržas, neįprasta, ar ne? Ir ne bet koks, o gražus daržas, o kur dar įkvėpianti jo idėja. Tik paklausykite – maistas aukštos klasės restorane teikiamas iš visai šalia esančio daržo. Ir tas daržas ne bet koks, o labai gražus. Daugiau apie šią idėja, apie tai, ar sunku tokį daržą prižiūrėti, mums papasakojo šio daržo įkūrėja ir puoselėtoja Eugenija. 

KAS AUGA PRESTIŽINIO VIEŠBUČIO DARŽE

Pasak Eugenijos, šis gražus daržas gimė iš poreikio, kad restoranas turėtų šviežius prieskonius, truputėlį uogų čia besisvečiuojantiems vaikams, kad jie pamatytų, jog tos žolelės ne parduotuvėje auga. Tokia buvo pirminė idėja, kuri vėliau išaugo, o daržas prasiplėtė ir taip čia pradėta auginti visko daugiau. Taigi šiame darže auginamos įvairiausios prieskoninės žolelės: mairūnai, pipirmėtės, bazilikai, čiobreliai, ananasinės mėtos, bananinės mėtos, raudonėliai ir dar daug kitų. Taip pat čia auga šilauogės, braškės, čili pipirai, agurkai, pomidorai.

Pirminė SPA VILNIUS Anykščiai idėja buvo prieskoninių žolelių auginimas, tačiau dabar jame auginama kur kas daugiau. O štai užaugintu derliumi galite pasimėgauti čia pat įsikūrusiame restorane. Nuotraukoje čili pipiras.
Pirminė SPA VILNIUS Anykščiai idėja buvo prieskoninių žolelių auginimas, tačiau dabar jame auginama visko kur kas daugiau. Užauginto derliaus galite paragauti čia pat įsikūrusiame restorane. O čia čili pipiras. Nuotr. L. Liubertaitė
Kvapniosios prieskoninės žolelės – daržo puošmena
Gražus daržas ir jo puošmena – kvapniosios prieskoninės žolelės. Nuotr. L. Liubertaitė
Kvapnieji bazilikai.
Kvapnieji bazilikai. Nuotr. L. Liubertaitė

Beje, po pasivaikščiojimo darže ir baseinų keliavome į restoraną, kuriame ragavome pomidorų karpačio. Skonis neišpasakytas, gaivu, sūru ir kartu – viskas atskirai ir viskas kartu. O nuostabiausia, kad patiekalą puošia šviežiai nuskintos žolelės, kurias tik ką matėme augančias darže. Net raudonėlio žiedai!

Pomidorų karpačio. Sunku nupasakoti skonį, rekomenduoju paragauti.
Pomidorų karpačio. Sunku nupasakoti skonį, tad rekomenduoju paragauti. Nuotr. L. Liubertaitė

POMIDORŲ RIŠIMO GUDRYBĖ

Pasidomėjome ir tuo, kas auga „SPA VILNIUS Anykščiai“ šiltnamyje. Čili pipirai, kokteiliniai pomidoriukai, geltoni, raudoni, mėsingai pomidorai, žali ir purpuriniai bazilikai – viskas gražiai sutvarkyta, gerai prižiūrima.

Šiltnamyje auginama ne viena pomidorų rūšis.
Šiltnamyje auginama ne viena pomidorų rūšis. Nuotr. L. Liubertaitė

Eugenija parodė, kad pomidorams rišti naudoja specialius segtukus, kurie nepažeidžia augalo, tačiau tvirtai prilaiko vis didėjantį ir augantį svorį. Dar ji parodė, kaip rišama atraminė virvė, kurios ilgį esant poreikiui galima reguliuoti atlaisvinant specialią kilpą. Pavyzdžiui, kai augalas krauna daug pomidorų, jo svoris didėja, tad virvę galima atleisti, o kai derlius nurenkamas, virvė ir vėl gali būti įtempiama. Juk taip paprasta ir praktiška (video galite konkrečiai pamatyti tiek segtukus, tiek virvės rišimą). Pasinaudokite šia idėja!

Pomidorams pritvirtinti naudojami specialūs segtukai ir atraminė virvė, kurią galima reguliuoti pagal poreikį.
Pomidorams pritvirtinti naudojami specialūs segtukai ir atraminė virvė, kurią galima reguliuoti pagal poreikį. Nuotr. L. Liubertaitė

KLASIKINIO STILIAUS DARŽAS

Šis daržas yra klasikinio stiliaus, o jį sukurti padeda tam tikros detalės. „SPA VILNIUS Anykščiai“ daržo struktūra yra aiški, geometrinė, o patį didžiausią efektą čia kuria originaliai panaudoti seni gėlynų vazonai. Galima sakyti, kad jie prikelti antram gyvenimui. Eugenija papasakojo, kad dabartinėje daržo zonoje anksčiau stovėjo poilsio namai, kurie buvo nugriauti, o štai vazos-gėlinės liko. Kadangi daržo teritorijoje yra nemažai šulinių, kurių dangčių negalima pašalinti, tai juos nuspręsta užstatyti tais paliktaisiais vazonais, kuriuose dabar auginamos įvairiausios žolelės. Daržo forma gimė iš tų pačių šulinių – aplink juos pradėtos formuoti apvalios lysvės. Tai yra puikus pavyzdys, kuris tik patvirtina, kad kartais tiek nedaug tereikia, kad paprastas daržas būtų nepaprastas. Atraskite ir jūs savajame darže paprastų, bet neįprastų sprendimų.

TOBULAS MIŠKO SUTVARKYMO BALANSAS

Gražus daržas dar ne viskas, kuo galima pasigrožėti atvykus į „SPA VILNIUS Anykščiai“. Vos už kelių metrų nuo daržo ir vaikų žaidimų aikštelės slepiasi nuostabiai sutvarkyto miško oazė.

Vos už kelių metrų atsiveria miško oazė
Vos už kelių metrų atsiveria miško oazė. Nuotr. L. Liubertaitė

Čia puikus pavyzdys, kaip galima gražiai sutvarkyti mišką, bet ne per daug steriliai, paliekant kai kuriuos natūraliai augančius miško augalus, tokius kaip žemuogės, pakalnutės, neužmirštuolės, paparčiai. Krūmynai buvo išvalyti, kad atsivertų gražus vaizdas, o ilgų lieknų pušų pavėsyje kai kurie gražūs miško augalai buvo padauginti.

Pro SPA VILNIUS Anykščiai langus atsiveria vaizdas į sutvarkytą mišką.
Neįtikėtinai puikus pavyzdys, kaip stiklas gali pratęsti miško vaizdą. Nuotr. L. Liubertaitė

Video reportaže geriausiai tas matosi – žodžiais čia sunku ir nupasakoti. Taigi pamiškė, kuri galėtų būti sutramdyta, pilnai išvalyta ir užsėta veja, čia yra sutvarkyta, bet nepraradusi savo natūralios paklotės ir visų miško smagumų – nuo žemuogių iki pakalnučių.

Miško pieva ir nuostabi jos augmenija
Miško pieva ir nuostabi jos augmenija. Nuotr. L. Liubertaitė
Prisirpusios žemuogės – ir akims paganyti, ir gomuriui palepinti
Prisirpusios žemuogės – ir akims paganyti, ir gomuriui palepinti. Nuotr. L. Liubertaitė
Ši pamiškė – tai puikus pavyzdys, kaip sutvarkyti mišką per daug neįsikišant į natūralius procesus.
Ši pamiškė – tai puikus pavyzdys, kaip sutvarkyti mišką per daug neįsikišant į natūralius jame vykstančius procesus. Nuotr. L. Liubertaitė 

DOVANA SIELAI

Įdomiausia tai, kad šis miško kampelis yra neužmirštas, o puikiausiai išnaudotas – takelis, einantis tarp paparčių ir melsvių, veda į medinį Šilo SPA procedūrų namelį.

Takelis, vedantis į miškę įkurtą Šilo SPA procedūrų namelį.
Takelis, vedantis į miške įkurtą Šilo SPA procedūrų namelį. Nuotr. L. Liubertaitė 

Jame susijungia visi pojūčiai: masažo prisilietimai, susimaišę pušų ir medienos kvapai, girdisi pušyno ošimas. Nebūčiau to patyrusi, negalėčiau to atpasakoti. Nuostabi patirtis sielai ir kūnui – be miestų triukšmo, plastikų, sintetikų ir dirbtinumo. Tikra atgaiva ir dovana sau.

Mėgaujiesi masažu ir girdi pušų ošimą, ar gali būti geresnis poilsis tiek kūnui, tiek sielai?
Mėgaujiesi masažu ir girdi pušų ošimą, ar gali būti geresnis poilsis tiek kūnui, tiek sielai? Nuotr. L. Liubertaitė

O malonią dovaną ir jums „SPA VILNIUS Anykščiai“ pasiūlė. Jei norėsis poilsio sau, brangiam žmogui, o gal ir visai šeimai, pasinaudokite nuolaida, kurią jie man pažadėjo – rezervuokite kambarius su 10 proc. nuolaida, panaudoję kodą Geltonas karutis. Praktiškai iki Kalėdų galite tai padaryti – iki 2017 m. gruodžio 22 d. Pasidovanokite malonumą sau ir savo šeimai.

Linkiu rasti akimirką sau ir pasimėgauti poilsiu
Linkiu rasti akimirką sau ir pasimėgauti poilsiu!

Taip pat skaitykite:

“5 praktiški patarimai, kaip padaryti gražų daržą”

“Pakeltos lysvės: esminiai dalykai, ką reikia žinoti”

Rekomendacijos iš Emedelynas.lt

Left Menu Icon
Krepšelis