“Resta 2018”: kas įdomaus šeimai, kuriai statybos jau praeitis

Į parodą „Resta 2018“ ėjom kasmet, kai planavome statyti namą, kai statėme, kai įrenginėjome. Bet paskui pradedi matyti, kad stendai tarsi tie patys, statybinių blokelių kainos jau neaktualios, šildymas seniai įrengtas. Tad atkreipiau dėmesį į tuos dalykus, kurie aktualūs jau vėliau, kai šeima įsikūrusi arba kai norisi tiesiog atsinaujinti. Pasižiūrėkite, kokios naujovės patraukė akį šiųmetėje parodoje.

Šiuolaikines tendencijas atitinkantys augalai

Paroda „Resta 2018“ garsėja statybų ir remonto prekėmis, tačiau aplinkai skirtų dalykėlių tikrai rasite ir čia. Man, kaip apželdinimo kursų organizatorei, priklauso pradėti nuo augalų, tad taip ir padariau.

Žinoma, sodinukų zonoje radau nemažai spygliuočių geltonais spygliais, kurie sunkiai įsipaišo į vyraujančias aplinkos dizaino tendencijas. Tačiau malonu buvo matyti prekiaujančių madingais natūralistinio stiliaus augalais. Melvenės, viksvos, šluotsmilgės, liatriai – daugelio daugiamečių žolinių augalų dar tik pirmi švieži daigeliai išlindę.

 Resta 2018 Resta 2018 Resta 2018

Kas yra natūralistinis stilius, galite daugiau pasiskaityti (ir dar video pažiūrėti) čia, kur atsakome į 10 dažniausiai kylančių klausimų.

Parodoje naudokitės proga paklausinėti augintojų, kurie patys ir prekiauja čia, ir sužinokite apie augalus daugiau. Mano patarimas: nesižavėkite šiandieniniu grožiu, nes žiedai, kuriuos matote, greičiausiai žydės tik dabar, pavasarį. Dar ankstyvas metas, tad visas grožio potencialas paslėptas šaknyse ir užkoduotas veislės pavadinime – nesidrovėkite klausti.

Lentos terasoms ir kitiems statiniams

Rąstinės pavėsinės jau eina į užmarštį, ir dabar naujai statomi namai neįsivaizduojami be terasos. Su stogu ar be jo, terasa tampa svarbiausiu kiemo akcentu. O čia parodoje visa galybė pasirinkimų. Medinės lentos – natūralu ir gražu. Medžio ir plastiko kompozitas – šiuolaikiška (nebent plastikas nepatinka).

Medžio ir plastiko kompozito lentos parodoje "Resta 2018". Nuotr. aut. L.Liubertaitė

Medžio ir plastiko kompozito lentos parodoje “Resta 2018”. Nuotr. aut. L.Liubertaitė

Tačiau labiausiai šįkart norėjau akcentuoti tai, kad visos šis dangos eksponuojamos lauke. Ir kai pirmąją parodos dieną prapliupo lietus, šios medžiagos parodė daugiau nei reikia. Kai kurios dangos išties yra slidžios, o jūs turite galimybę tai pajusti savo kojomis. Tad pasiimkite skėtį ir keliaukite visų medžiagų savybių nagrinėti.

Sportas ir pramogos kieme

Prieš 20 metų daug sklypo vietos buvo skiriama daržams, vėliau vejai ir, būkim atviri, žiūrėjimui į gražius augalus. Dabar vien dekoratyvinės funkcijos nebepakanka. Išlindę iš biurų ir grįžę namo, norime kuo daugiau būti gryname ore, todėl čia atsiranda įmantrios kepsninės, grįžta į madą lauko virtuvės, atsiranda vieta sportui. Įdomu buvo parodoje pamatyti nestandartinių sporto įrenginių, kurie neįprasti lauke. Kad ir stalo futbolas: sunkus ir stabilus stalas, atsparus lauko sąlygoms.

Lauko stalo fotbolas. paprašiau pardavėjų, kad sužaistų partiją vardan geros nuotraukos. Ačiū jiems!

Lauko stalo fotbolas. paprašiau pardavėjų, kad sužaistų partiją vardan geros nuotraukos. Ačiū jiems!

Jis suvalgys jūsų laisvalaikį ir net nepajusite, kiek laiko praleisite gryname ore. Nuostabus dalykas savam kiemui. Vagys jo tikrai nepavogs, nes stalas sveria itin daug.

Kitas variantas – stalo tenisas. Urbanistinio stiliaus stalas, kuris turi ratukus, tad sezonui pasibaigus lengvai perstumsite į garažą.

Lauko stalo tenisas, tobula šiltiems vasareos vakarams po darbo. Kainuoja apie 600 Eur. Nuotr. L.Liubertaitė

Lauko stalo tenisas, tobula šiltiems vasareos vakarams po darbo. Kainuoja apie 600 Eur. Nuotr. L.Liubertaitė

O kadangi lietaus nebijo, galėtumėt visą vasarą rengti turnyrus su draugais savo kieme.

Dviračių gerbėjams

Dviračius turi praktiškai kiekviena šeima, gyvenanti nuosavame name ar kotedže. Didžiausia problema: o kurgi juos padėti? Jeigu turite tam vietą po stogu (pavyzdžiui, yra laisvos erdvės po automobilio stogine), galite pritvirtinti metalinius dviračių laikiklius prie trinkelių ar kitos dangos. Parodoje mačiau nuostabiai gražius laikiklius, kurių šonuose galima lazeriu išpjaustyti jūsų vardą ar šeimos herbą (fantazijos reikalas, galima ir taip, jeigu norite).

Laikiklis dviračiams, šitas variantas prabangus toks. Nuotr. L.Liubertaitė

Laikiklis dviračiams, šitas variantas prabangus toks. Nuotr. L.Liubertaitė

Buvo ir įprastų sandėliukų, kuriuos atsivežate, sumontuojate ir dviračiai gali keliauti ten. Buvo net speciali metalinė dėžė, kuri atidengiama su slenkančiu dangčiu, o joje tilptų du dviračiai (pasižiūrėkite nuotraukoje). Ji užima nedaug vietos, nes nereikia įeiti į vidų. Tačiau man atrodo nepatogu, kad norėdamas išimti antrąjį dviratį, turėtum patraukti pirmąjį. Tačiau gal jūs pamatysite privalumus tokios dėžės, ir ji ras savo vietą kažkurio šeimininko kieme.

Dėžė dviračiams užima mažai vietos, nes nereikia įeiti į vidų. Dėžė stendo gale, bet manau suprantate, kaip ji atrodo. Nuotr. aut. L.Liubertaitė

Dėžė dviračiams užima mažai vietos, nes nereikia įeiti į vidų. Dėžė stendo gale, bet manau suprantate, kaip ji atrodo. Nuotr. aut. L.Liubertaitė

Grįžtant prie lazeriu pjauto metalo, manau ateityje pamatysime įvairių estetiškų gaminių, kuriuose panaudota ši technologija. Kad ir malkų dėtuvės su išpjauta elegantiška eglute – ir gražu, ir patogu.

Malkų dėtuvė. dar buvo tokia rūdinto metalo spalvos, irgi labai graži. Nuotr. aut. L.Liubertaitė

Malkų dėtuvė. dar buvo tokia rūdinto metalo spalvos, irgi labai graži. Nuotr. aut. L.Liubertaitė

Išmanūs sprendimai kiemui

Automatinis laistymas, reguliuojamas lauko apšvietimas, stebėjimo kameros ir interaktyvios vartelių spynos – apie tai jau girdėjome, bet smagu, kad ir toliau viskas juda į priekį. Pritrūkdavau paprasto sprendimo terasai, kad vasarą stogas būtų, bet žiemą neužstotų namams saulės šviesos. Markizės tinka ne visais atvejais. O štai parodoje pamačiau įdomų sprendimą, kuris dar ir išmanus. Pergolės stogas, sudarytas iš tam tikru būdu sujungtų lentelių, gali „išvažiuoti“ ir padaryti stogą nuo saulės ar lietaus. O kai nereikia, lentelės pakreipiamos kampu ir suvažiuoja į atgal šoną tarsi žaliuzės.

Nuotoliniu būdu valdoma pergolė - prabangus žaisliukas, bet tikrai daug problemų mano terasoje išspręstų. Nuotr. L.Liubertaitė

Nuotoliniu būdu valdoma pergolė – prabangus žaisliukas, bet tikrai daug problemų mano terasoje išspręstų. Nuotraukoje stogas jau suskleistas. Nuotr. L.Liubertaitė

Be to, visa tai valdoma nuotoliniu būdu, per kompiuterį ar telefoną. Jeigu turite daugiau žaliuzių, viskas gali susijungti į vieną išmanią sistemą.

Galvojau, kad tokia išmani pergolė kartu su aliuminio kolonomis kainuos be proto daug, tačiau nepasakyčiau, kad kaina labai skyrėsi nuo kitų gamintojų, kurie siūlė geros kokybės stogus terasai.

Į  „Restą“ jau galima su baltais kedais

Arba su aukštakulniais, kaip norite. Viena iš maloniausių naujienų – „Litexpo“ pagaliau susitvarkė automobilių stovėjimo aikštelę. Kitoms renginių vietoms kultūringa aikštelė yra būtinybė, o štai čia ji kaip palaima.

Litexpo aikštelė - net pačiai keista, kad fotografuoju ją kaip kokį parodos "Resta 2018" atradimą. Nuotr.L.Liubertaitė

Litexpo aikštelė – net pačiai keista, kad fotografuoju ją kaip kokį parodos “Resta 2018” atradimą. Nuotr.L.Liubertaitė

Jau gal nebematysime Instagrame batų, įmynusių į purvus po Knygų mugės. Aikštelėje automobilių vietos atskirtos, visur sužymėtos rodyklės, vietos vairuotojams su negalia. Nežinau, kada paskutinį kartą su tokiu džiaugsmu atkreipiau dėmesį į automobilių aikštelę. Užsukit ir jūs į parodą, tik geriau ankstėliau, kad naujoje aikštelėje rastumėt vietą savo automobiliui.

Šis straipsnis buvo publikuotas ir LRytas.lt portale.

Attention: o jeigu būsite šį šeštadienį (28 dieną), 14 valandą parodoje 5.5 salėje vyks nemokamas “Geltono karučio” seminaras:

Resta 2018

Seminaro tema: “7 principai, kuo šiuolaikiškas kiemo apželdinimas skiriasi nuo tradicinio“.

Papasakosiu ir pavyzdžiais iliustruosiu. Užsukite pusvalandukui prasiblaškyti ir šį bei tą įdomaus sužinoti.

O kol dar skaitote:

Įdomiausi produktai iš parodos “Resta 2017” – pernai metų atradimai (su video)

Žydėjimo šventės 2018 ir sodinukų mugių kalendorius” – su visomis datomis ir nuorodomis, nuolat pildome.

Daugiau įkvepiančių idėjų – nemokamai:

Prenumeruokite „Geltono karučio“ naujienlaiškius ir gausite sezoninių patarimų, dizaino idėjų ir garantuotai - įkvėpimo.

Palaukite...

Ačiū.

 

Rekomendacijos iš Emedelynas.lt