Netikėti 4 rudeniniai augalų deriniai su įprastomis gėlėmis

Viržiai jau atsibodo ir ieškote naujų idėjų? Pasižiūrėkite, kokie rudeniniai augalų deriniai atrodo stilingai ir naujai, nors juose panaudoti visiems pažįstami augalai. Apsilankiau „Olisetos“ augalų prekybos aikštelėje ir sukūriau 4 derinius su variacijomis, kad pasidalinčiau rudenišku įkvėpimu.

Planuojate įsirengti naują gėlyną arba pertvarkyti senąjį? „Augalų komponavimo seminaras“ – tai internetiniai mokymai, po kurių viskas bus kur kas aiškiau: kokiais dizaino dėsniai vadovautis, kokia tvarka sodinti augalus, kaip juos suderinti pagal spalvas ir žydėjimą.

Futuristinis derinys industriniam stiliui

Ar esate kada matę pilkų viržių? Tiesą sakant, aš ir pati pro juos praėjau nesustodama, bet jeigu jiems rasite įdomią draugiją, jie gali atrodyti tarsi nužengę iš mokslinės fantastikos žurnalo viršelio.

Kad sukurčiau tokį efektą, sukomponavau pilkus viržius su dekoratyviniais kopūstais. Juos tikrai daugelis pažįstate – ir jie vėl sugrįžta į madą. Dekoratyviniai kopūstai yra labai sodrios, gilios spalvos, o su pilkais viržiais jie susijungia į harmoningą šaltą koloritą.

Rudeniniai augalų deriniai gali atrodyti neįprastai - be ramunėlių tipo žiedų. Nuotr. Lina Liubertaitė
Rudeniniai augalų deriniai gali atrodyti neįprastai – be ramunėlių tipo žiedų. Nuotr. Lina Liubertaitė

Jokių ten ramunėlės tipo gėlyčių – šis derinys tikrai futuristinis. Jį įsivaizduočiau prie modernaus namo antracito spalvos vazonuose arba tiesiog pasodintą prie terasos.

Jeigu norisi dar daugiau ekstravagancijos, šalto spektro spalvas galite dar labiau paryškinti, nuimdami dekoratyvinį kopūstą, o vietoj jo pridėdami sidabrinį kalocefalą. Tokia kompozicija išsilaikys net ir per žiemą, nes abu augalai nebijo šalnų ir savo struktūrą ir grožį išlaikys iki pavasario.

Šie deriniai atrodo per drąsūs ir norėtumėte kažko subtilesnio? Niekada nesuklysite derindami viržius su viržiais. Šie pilki viržiai turi vos matomus rausvus pumpurėlius, todėl komponuokite juos su ryškiau rožiniai žydinčiais viržiais ir pamatysite, kaip tas jų natūralus rausvumas dar labiau atsiskleidžia.

Solidus gilios raudonos derinys su uogomis

Nustebsite, kokią rudenišką kompoziciją galite sukurti su chizantemomis! Dar daugiau: šiam deriniui parinkau tokią sodrią raudoną spalvą, kad jau atrodytų tik kapams tokios ir tinka.

Bet gal laikas išsilaisvinti nuo stereotipų? Chrizantema visai neprivalo būti tik kapų augalas – derinkite ją su bruknuole (lot. Gaultheria procumbens) ir nustebsite, kaip puikiai atrodo kompozicija. Kadangi abiejų šių augalų spalvos panašios, bendras koloritas jas apjungia ir suteikia deriniui vientisumo. 

Solidžių spalvų derinys: chrizantemos, bruknuolės, viržiai. Nuotr. L.Liubertaitė
Solidžių spalvų derinys: chrizantemos, bruknuolės, viržiai. Nuotr. L.Liubertaitė

Bruknuolių galite įsigyti augalų prekybos aikštelėse dabar, rudenį, o jų ryškiai raudonos uogelės ir dekoratyvūs žali lapeliai laikosi praktiškai per visą žiemą. Tik neragaukite – bruknuolės yra dekoratyvinis augalas.

Pridėkite ir rudeniškų viržių. Visada tiks žali be žiedelių, bet dar geriau, jei viržių šakelės yra rausvos.

Solidžių spalvų derinys: chrizantemos, bruknuolės, viržiai. Nuotr. L.Liubertaitė
Solidžių spalvų derinys: chrizantemos, bruknuolės, viržiai. Nuotr. L.Liubertaitė

Na, o jeigu kompozicija jums nepatinka tik dėl chrizantemų, derinkite viržius tiesiog su bruknuolėmis – šie augalai vienas šalia kito visada atrodys puikiai. „Olisetoje“ galite ir gatavai susodintą tokį derinį įsigyti, nebereiks galvoti.

Vintažinis romantiškas derinus

Chrizantemos grįžta į floristikos dizainerių rankas ir tikrai tinka ne vien tik kapų dekorui. Tiesiog reikia pasirinkti tinkamą spalvą ir kitų augalų draugystę.

Pasižiūrėkite, kokią nostalgiškai subtilią kompoziciją sukūriau iš šviesios plytų spalvos chrizantemos ir ankstesnėje kompozicijoje panaudoto viržio.

Vintažinis subtilių spalvų derinys chrizantemos su viržiais. Nuotr. L.Liubertaitė
Vintažinis subtilių spalvų derinys chrizantemos su viržiais. Nuotr. L.Liubertaitė

Netikėta chrizantemos spalva ir rausvi viržių galiukai puikiai „susigroja“, todėl tokie pasteliniai rudeniniai augalų deriniai atrodo šiuolaikiškai ir stilingai.

Derinys su vienspalvėmis gėlėmis

O dabar atskleisiu paslaptį, ką daryti, kad jūsų rudeniniai augalų deriniai visuomet atrodytų harmoningai. Laikykitės auksinės taisyklės – kuo mažiau spalvų, tuo geriau atrodys kompozicija. Tegul derinyje vyrauja viena arba dvi spalvos, bet tik ne penkios ar septynios.

Į manoma suvaldyti ir daugiau spalvų, bet tam reikia žinoti dizaino dėsnius. Tam mes turime nebrangų online seminarą „Spalvų derinimas kieme“, kur nagrinėjame įvairių spalvų derinių kūrimo principus ir dalinamės augalų rekomendacijomis pagal įvairias spalvų paletes.

Paprasčiausia – naudoti tik vieną spalvą. Augalų prekybos aikštelėje pririnkau pačių įvairiausių augalų, bet visus juos vienija tas pats violetinis atspalvis. Dekoratyviniai kopūstai, tokio paties atspalvio smulkiažiedės ir stambiažiedės našlaitės, astrai – visus juos sudėjus į vieną vietą, toks derinys paprasčiausiai negali atrodyti blogai. Jūs šį dėsnį galite naudoti kurdami savas kompozicijas ir niekada nesuklysite.

Tą patį dėsnį naudojau kurdama augalų kompozicijas ir anksčiau, bet jeigu jums trūksta jose linksmumo, visada galite naudoti augalus, kurie yra panašaus kolorito, bet šiek tiek šviesesni ar tamsesni.

Šiame pavyzdyje dominuoja tik 2 spalvos: violetinė ir salotinė. Nuotr. Lina Liubertaitė
Šiame pavyzdyje dominuoja tik 2 spalvos: violetinė ir salotinė. Nuotr. Lina Liubertaitė

Pavyzdžiui, į vienspalvių gėlių kompoziciją įtraukite šviesesnės violetinės spalvos chrizantemų salotiniais viduriukais ir pamatysite, kaip derinys tampa įdomesnis.

Galite naudoti ir dvi spalvas – pavyzdžiui, violetinę kartu su ryškiai salotine. Svarbu nepadauginti ir neprimarginti.

Išeitis užsiėmusiems – gatavi rudeniniai augalų deriniai

Jeigu neturite laiko eksperimentams, visada galite įsigyti augalų mišinį, kuriame jau viskas suderinta, ir nesuklysti.

Spalvoti viržiai - čia skirtingos veislės, išaugintos kartu viename inde. Nuotr. L.Liubertaitė
Spalvoti viržiai – čia skirtingos veislės, išaugintos kartu viename inde. Nuotr. L.Liubertaitė

Pavyzdžiui, šis viržių derinys sukurtas iš Lietuvoje Olisevičiaus ūkyje užaugintų viržių ir jį jau gatavą galite įsigyti augalų prekybos aikštelėse Vilniuje, Kaune, Ukmergėje, Klaipėdoje ir Šiauliuose, čia rasite adresus (reklama).

Viržiai tinka praktiškai prie visų rudeniškų kompozicijų. Padėkite šiuos viržius prie vienspalvių gėlių ir pamatysite, kaip jie iškart suteikia joms atsvarą ir paverčia kompoziciją įdomesne.

Nebijokite eksperimentuoti ir kurti savų derinių. Vienus augalus iš kompozicijos išimkite ir keiskite kitais – juk augalų derinių kūrimas turi būti malonumas, o ne sunkus darbas.

Susiję kursai:

„Augalų komponavimo seminaras“ – kai reikia susistemintų žinių per trumpą laiką. Šiuose mokymuose pasakojame, kokiais dizaino dėsniais vadovautis, kad gėlynas atrodytų harmoningai. Daug praktiškų pavyzdžių ir rekomenduojamų augalų PDF sąrašas.

„Spalvų derinimas kieme“šis internetinis seminaras jums bus naudingas, jeigu norite susipažinti su spalvų derinimo principais, sužinoti apie spalvų ratą ir kaip pritaikyti jo dėsnius norint parinkti derančius augalus savo kiemui.

Taip pat skaitykite:

„Viržiai vazone su kitais augalais: 4 deriniai pagal spalvas“

„Viržių sodinimas į vazoną terasoje — paprasta instrukcija“

Rekomendacijos iš Emedelynas.lt

Left Menu Icon
Krepšelis