Sniego valymas be nugaros skausmo: mano atradimas

Sniego valymas šiemet aktualus kaip niekada: už galvų susiėmę rytus pradeda ne tik vairuotojai, kelininkai, bet ir namų savininkai. Tenka vaduoti kiemą nuo sniego, tačiau kaip tai padaryti greičiau, efektyviau ir tikėtis, kad kitą dieną apie tai neprimintų vargšė nugara? Štai mano patarimai.

Kodėl nebenaudojame druskos

Keliuose populiariausias kovos su ledu metodas – druskos barstymas. Bet mes druskos kieme nebenaudojame, nes jos liekanos būtinai atsiduria ant želdynams skirtų vietų. Net jeigu ten auga žoliniai augalai, kurių žiemą tik šaknys po sniuego sluoksniu pasislėpusios, ta druska niekur nedingsta. Augalai su druska kovoja itin sunkiai, todėl siekiant, kad pavasarį netektų lieti ašarų, kad jie neatsigavo po žiemos, patartina druskos nenaudoti. Užtenka ir automobilių, kurie tiek druskų į kiemą priveža. Jums tikrai nereikia dar daugiau.

Geriau itin slidžias vietas pabarstyti smėliu, o ledo ar labai sustumto purvo perteklių pašalinti ledo grandikliu.

sniego valymas ledo grandiklis
Tvirtinu lengvą aliuminio kotą savo ledo grandikliui. Stop kadras iš video įrašo.

Su visais šitais reikalais labai svarbus kotas. Taip, kiekvienas gramas skaitosi, o jūsų nugara tik padėkos jums už tai. Jei kotas yra medinis, tai jis bus sunkesnis, lyginant su pagamintu iš aliuminio.

O jei esate iš itin praktiškų žmonių kaip aš, tuomet rekomenduoju turėti universalų kotą. Pavyzdžiui, „Gardenos” aliumininis kotas tinka prie įvairių įrankių. Jį galima be vargo prisukti tiek prie ledo grandiklio, tiek prie kauptuko ar lapų grėblio. Stengiuosi laikytis minimalizmo ir pirkti mažiau daiktų, tai toks sprendimas absoliučiai atitinka mano požiūrį. Privalumas dar ir tas, kad reikia turėti mažiau vietos daiktams laikyti, o atitinkamai ir tvarkymosi būna mažiau.

Sniego valymas su kastuvu

Nesinori, kad po sniego valymo kitą dieną nebūtų įmanoma išlipti iš lovos. Nors sniegas atrodo toks purus ir lengvas, tačiau nereikėtų apsigauti: šlapias sniegas gali būti sunkesnis nei įsivaizdavote. Praktinis patarimas – rinkitės kaušo dydį pagal savo fizines galimybes: didesnis nebūtinai reiškia, kad darbas bus našesnis.

Jei jau nutiko taip, kad turite sniego kastuvą su gan nemenku kaušu, tuomet nesistenkite žūtbūt jį užpildyti pilnai. Tai nėra svorių kilnojimas ir nieko nereikia daryti per sukąstus dantis, kenčiant diskomfortą – galima pripildyti vos pusę kaušo.

Čia mano sniego kastuvas „Gardena” su metaliniu kraštu.

Patogiausia, jei kastuvo kaušas plastikinis, nes tada jis lengvas. Bet reikia žinoti dar šį tą. Jei kaušo apatinė dalis su metaliniu apvadu, tai net šiek tiek papluktu sniegu jis slys kaip peilis per sviestą. Jei norite nuvalyti sniegą nuo medinės terasos ar namo stogo, nepažeisdami paviršiaus, tuomet reikėtų kaušo, kuris yra gumuotas, kaip nuotraukoje:

Sniego valymas nuo jautrių paviršių neturėtų būti su metaliniais įrankiais. Čia – gumuotas kastuvo apvadas kaip tik tokiems reikalams.

Sniego valymas su stumtuvu – ir mano atradimas

Šiais metais mano nepakeičiamas pagalbininkas ir atradimas – sniego stumtuvas. Anksčiau esu ne vieną bandžiusi, bet būtent šis išgelbėjo nuo nugaros skausmo. Paaiškinsiu kodėl.

Stumtuvo kaušas sukurtas labai ergonomiškos formos. Su juo sniegas surenkamas, sustumiamas prie krūvos ir pasirinkus tinkamą kampą, sniegas tiesiog yra išverčiamas. Su juo galiu užvažiuoti net ant labai aukštos sniego krūvos, todėl nebereikia fiziškai pakelti stumtuvo su visu sniegu, kad išversčiau jį ant tos krūvos.

Iš pradžių surenku sniegą. Slysta per jį labai lengvai,
O tada palenkiu tam tiktu kampu ir tada laisvai užvažiuoju ant sniego krūvos jį išversti.

Man labai patiko, kad stumtuvas gerai laiko sniegą viduje kaušo ir lengvai slysta sniego paviršiumi, kai jau nebenoriu surinkinėti sniego. Šitaip galiu pasiėmusi daug sniego „nuvežti” jį gana tolimą atstumą iki išvertimo vietos. Gal man nesisekė su anksčiau bandytais stumtuvais, bet buvo įprasta, kad tik surinkusi sniego turiu iškart ji čia pat išversti, nes kitaip byra pro šonus ir toli nenuveši. Arba jeigu nebyra, tai tada sunku pilną su sniegu toli stumti. O dabar man šitas klausimas labai gražiai išsisprendė.

Jeigu įdomu, pasiskaitykite „Gardenos“ svetainėje, gal ten geriau matysis tie stumtuvai, bet stengiausi ir aš papasakot kuo išsamiau, kodėl man jie patiko. Tai reklama, bet nuoširdi ir patvirtinta praktikoje.

O kur tą sniegą dėti?

Pabaigai reikėtų nepamiršti, kad sniegas – puikus vandens šaltinis. Jei kieme turite polikarbonatinį ar plėvele dengtą šiltnamį, tai būtinai užtikrinkite, kad ir žiemą dirvožemis būtų pakankamai pagirdytas. Tam puikiai tiks šviežias sniegas, kurio galima primesti į šiltnamį kastuvu.

Neatidengiamą šiltnamį žiemą būtina drėkinti, kad dirvožemis pailsėtų ir būtų gyvybingas pavasarį. Negailėkite ir primeskite sniego į vidų.

Po sniego ir įvairių gerų dalykų šiltnamyje galima išsaugoti Pavyzdžiui, pas mus ten dar slepiasi petražolės – juk tai visžalis augalas! O užvakar pasiėmiau porus, kuriuos buvome prikasę šiltnamyje. Puikiausiai išsilaikė. Oi sulauksim pavasario ir dar visko įdomaus pasisodinsim!

Taip pat skaitykite:

Viskas apie pomidorus – spauskite peržiūrėti, kokias veisles auginu, kas pasiteisino, kaip reikia pomidorus genėti, ir kt.

Natūralaus ir derlingo daržo patarimai – skaitykite kaip tai padaryti. Mulčiavimas, auginimas su kartonu, paukščių pagalba ir kiti patarimai sėkmingam ir gražiam daržui.

Susiję kursai:

Šiuolaikinis daržas“ – išsamūs nuotoliniai mokymai su dr. Inge Auželiene, kuriuose išmoksite užsiauginti sveiką, natūralų ir gausų derlių savo sode ir darže.

Left Menu Icon
Krepšelis