Šventė lauke žiemą: kaip padaryti ją įsimintiną

Šventė lauke žiemą mums ne naujiena – net vaikų gimtadienį esam ne kartą šventę lauke, o jis kaip tik gruodžio mėnesį. Šiemet prognozuojamos baltos Kalėdos. Tad noriu ir jums pasiūlyti per šventinį laikotarpį nosis iškišti į lauką ir surengti išskirtinį žiemišką vakarėlį kieme. Kad šventė būtų įsimintina ir nebūtų nusivylimo, pasidalinsiu savo patirtimi – žiūrėkite šį video:

1. Šilta ir kokybiška apranga

Nėra blogo oro, o tik prastas apsirengimas – jau tikrai girdėjote šį posakį, ir tai visiška tiesa. Todėl, jeigu tik turite, apsirenkite termo drabužius, kurie jus ne tik išgelbės nuo šalčio, bet ir leis lengvai judėti. Jeigu tokių specialių neturite, daugiausia dėmesio skirkite tinkamai avalynei ir gerai kepurei.

Jeigu jūs esate tas žmogus, kuris gamins prie ugnies arba kurs laužavietę, nepalikite šaliko palaido, kad nelįstų į ugnį arba į maistą.

2. Pasiruoškite aplinką

Kad vakarėlis būtų patogus, reikia susikurti jaukią aplinką. Pirmiausias dalykas – nusikasti sniegą toje vietoje, kur vyks šventės veiksmas. Tokie darbai greičiau ir linksmiau dirbasi su gera kompanija, tai patarčiau sulaukti draugų ir kasti sniegą kartu. Kas žino, gal tai išvirs į smagų sniego mūšį?

Nenukasus sniego, šventės vieta palaipsniui gali pavirsti į nemalonią pliurzę. Be to, svečiai, kurie nebus pasirūpinę tinkama avalyne (o tokių visada atsiranda), greičiau sušlaps ir sušals kojas, jei teks braidyti po sniegą.

Tad paprastas darbas, bet padarykite ir uždėkite varnelę prie jo.

3. Maisto gaminimas lauke

Koks vakarėlis be vaišių? Tiek vasarą, tiek žiemą traukiu iš krepšio nešiojamą Cobb kepsninę, kuri labai pasiteisina, kai reikia plano B. Mano šventė lauke žiemą visada tokį planą turi – ar sutemo, ar visi sušalo, galima bet kada pareiti į vidų, o kepsninę pernešti į kitą vietą. Galima tai daryti net kepimo metu, rankų nenusideginsite.

Sutemus kepsninę galima persinešti į kitą vietą ir rankų nenusideginsite. Nuotr. aut. L. Liubertaitė
Sutemus Cobb kepsninę galima persinešti į kitą vietą ir rankų nenusideginsite. Nuotr. aut. L. Liubertaitė

Štai surašau, kaip ją pasiruošti:

 • Įdedu kelis įdegiklius ir įkeliu sietelį su anglimis. Patarimas iš praktikos – žiemą dėkite daugiau anglių negu dedate vasarą (jau esam praradę brangaus žiemos vakarėlio laiko dėl to, tai nedarykite šitos klaidos jūs);
 • Laukiame, kol anglys gerai įkais. Tai užtruks keliolika minučių – gal pats laikas sniegą nusivalyti?
Tam, kad kepsninė išlaikytų karštį, reikia daugiau anglių negu kepant vasarą. Nuotr. aut. L. Liubertaitė.
Tam, kad kepsninė išlaikytų karštį, reikia daugiau anglių negu kepant vasarą. Nuotr. aut. L. Liubertaitė.
 • Uždedame specialią grilinę, keptuvę ar groteles ir uždengę dangčiu paliekam kelioms minutėms, kol ši gerai įkais;
 • Ir pagaliau dedame paruoštą mėsą, daržoves ar kitas gėrybes. Kol šnekučiuositės ir gurkšnosit karštą vyną, net nepastebėsite, kai viskas iškeps.
Grilius žiemą yra labai smagi pramoga. Nuotr. aut. L. Liubertaitė
Ant įkaitusio paviršiaus dedu mėsą kepsniukams. Nuotr. aut. L. Liubertaitė

Man patinka, kad kepsninė yra kompaktiška, ir žiemą jos sutvarkymas labai paprastas. Ir nepatinka, kad kartais jos nerandu, nes pasirodo vyras pamėgo nusivežti ją į žvejybą, nes labai patogu. Jeigu ir jūs užsinorėsit tokios nešiojamos Cobb kepsninės, tik nepamirškit dovanų pasiimti – susitariau su griliai.lt, kad nepagailėtų jums. Net štai tokią reklaminę nuotrauką padariau, kur kepsninė ir tos dovanos, pasižiūrėkit:

Dovanos, kurias gausite kartu su Cobb kepsnine, jeigu perkant įvesite specialų kodą. Nuotr. aut. L. Liubertaitė.
Dovanos, kurias gausite kartu su Cobb kepsnine, jeigu perkant įvesite kodą GeltonasKarutis. Nuotr. aut. L. Liubertaitė.

O kad dovanas pasiimtumėt:

 • Išsirinkite bet kurį Cobb kepsninės modelį : http://bit.ly/cobbkepsnine;
 • Pasirinkite priedų rinkinį dovanų: tai kokybiškų anglių maišas (itin ilgai dega), įdegiklių pakuotė ir labai fainas įrankis (galima plauti indaplovėje), štai čia: http://bit.ly/CobbPriedai;
 • Pirkdami pasirinkite abi prekes ir įveskite nuolaidos kodą GeltonasKarutis, kad priedų rinkiniui prisitaikytų 100 proc. nuolaida;
 • Arba įeikite į svetainę paspaudę čia: http://bit.ly/GriliaiGeltonasKarutis ir nuolaidos aktyvuosis automatiškai.

Jų svetainėj pasižiūrėkit dar receptų, skirtų griliui, ir stebėsitės, kad šventes anksčiau dar galvojote švęsti viduje.

4. Idėjos pramogoms

Šventinei atmosferai sukurti reikia daugiau veiksmo. Šaltis ir pats padiktuoja, kad žiemos pramogos būtų aktyvios ir sušildančios kūnus. Taigi mano pasiūlymai:

 • Žygiai, pasivaikščiojimai po mišką ar po apylinkes;
 • Įvairūs orientaciniai žaidimai (užtenka ir savo kiemo, kuriame užduotys išmėtytos);
 • Žaidimams būtinai išnaudokite sniegą, ypač kai šiemet prognozės tam palankios. Statykite senius besmegenius, sniego tvirtoves, darykite sniego angelus. Kartais ir mums, suaugusiems, visai smagu tokiais žaidimais sugrįžti į vaikystę. Tiksliau, net labai smagu, kai pagauna įkvėpimas;
 • Šalia vandens telkinys? Pasiimkite pačiūžas;
 • Šalia kalnas? Čiupkit roges ir kitas čiuožiančias priemones. Jūsų vakarėlyje tik suaugusieji? Nuo to tik linksmiau;
 • Šokiai ant sniego (gali būti su užduotimis pagal muzikos žanrus).

Jeigu susigundėte vakarėlio metu pasipuošti kiemą, tai laiko nešvaistysite veltui, nes bus ne tik smagu, bet ir naudinga. Be to, už kūrybiškumą atsakingas dešinysis smegenų pusrutulis irgi padirbės, nes čia galima prisigalvoti daugybę variantų.

Štai, pavyzdžiui, aš sugalvojau pasidaryti šventinę dekoraciją lauko vazone, kuriame gėlės jau seniai nušalusios, tai didelio grožio kaip ir nebeliko. Vietoje jų vazone prismaigsčiau eglės ir kėnio šakelių, bet galite panaudoti ir tujų šakeles. Pasivaikščiojusi po kiemą, radau dar puikiai išsilaikiusius  hortenzijos, šilokų žiedynus, tai juos atsargiai nukirpau su savo „Gardenos“ sekatoriumi ir pabaigiau dekoruoti kompoziciją terasoje.

Sudžiūvę hortenzijų žiedynai puikiai tinka kalėdinėms dekoracijoms. Nuotr. aut. L. Liubertaitė.
Sudžiūvę hortenzijų žiedynai puikiai tinka kalėdinėms dekoracijoms. Nuotr. aut. L. Liubertaitė.

Beje, jeigu nerasite kuo papuošti, nukirpkite keletą šakų nuo savo kalėdinės eglutės – paieškokite tokių, kurios apačioje. Niekas ir nepastebės, kad šakų ten sumažėjo, o jūs turėsite su kuo dekoruoti.

Šio kenio apatines šakeles nukirpau sekatoriumi ir panaudojau lauko dekoracijoms. Nuotr. aut. L. Liubertaitė
Šio kenio apatines šakeles nukirpau sekatoriumi ir panaudojau kalėdinėms dekoracijoms. Nuotr. aut. L. Liubertaitė.

5. Lauko apšvietimas

Iš savo patirties pastebėjau, kad lauko apšvietimas daug reikšmingesnis žiemą, nei vasarą. Sutikite, kad šiltuoju metų laiku, kai temsta tikrai vėlai, nespėjame net įjungti tų lempučių. O žiemą jų grožis atsiskleidžia daug anksčiau, kai tik pradeda temti.

Štai pasižiūrėkite, mano papuoštas vazonas, kuris fotografuotas apie 16 val., atrodo taip (nuotrauka be jokio filtro):

Taip atrodo vazonas su kalėdinėmis dekoracijomis be jokio papildomo apšvietimo (16 val.). Nuotr. aut. L. Liubertaitė.

O štai čia – ta pati vieta tuo pačiu metu, tik įjungus apšvietimą (nuotrauka irgi be filtro):

Štai tas pats vazonas po 5 minučių, tik jau apšviestas lempučių girlianda. Nuotr. aut. L. Liubertaitė.

Taigi lauko girliandos gali tarnauti ir kaip šviesos šaltinis, ir kaip dekoracija, kuri šventinei vietai suteiks neįtikėtinai daug jaukumo. Kaip išsirinkti tinkamas lauko girliandas, skaitykite patarimus čia, viską išsamiai surašiau.

Patarimas: svarbiausia, kad ant pakuotės būtų ženkliukas IP44, kuris reiškia, kad jos atsparios drėgmei ir tinka lauko sąlygoms.

Šventė lauke žiemą gali būti apšviesta ir su žvakėmis – čia romantiškam vakarėlio variantui.

Papildomas patarimas iš praktikos

Organizuodami tokias šventes atminkite, kad jos geriau truktų ribotą laiką. Pagalvokite, kad ir  gamtiniai klausimai čia tampa aktualūs, nes norisi, kad vonios kambarys būtų šiltoje erdvėje, ypač švenčiant su mažais vaikais. Ilgiau užsibuvus lauke, atsiras tokių, kurie jau sušalo kojas ir ragina eiti vidun.

Tad geriausi prisiminimai visiems išlieka, jei buvimas lauke sąlyginai trumpas – kokios dvi valandos. Kaip sakant neilgai, bet kokybiškai, nes tą laiką praleisite tikrai intensyviai ir pajusite visą nuostabų žiemos grožį.

O jūs, ar švenčiate šventes lauke?

Prenumeruokite „Geltono karučio“ naujienlaiškius ir gausite sezoninių patarimų, dizaino idėjų ir garantuotai - įkvėpimo.

Palaukite...

Ačiū.

Taip pat skaitykite:

Kaip baisią terasą pavertėm kalėdiška ir jaukia” (mano terasos pavyzdys)

“Kalėdinis lauko apšvietimas: 3 praktiški dizainerės patarimai”

“Kaip sėkmingai persodinti kalėdų eglę”

Rekomendacijos iš Emedelynas.lt

Left Menu Icon
Krepšelis