Svogūnai ant palangės: stilingo daiginimo idėja

Svogūnai ant palangės tikrai gali būti stilingos virtuvės akcentas, svarbu laikytis kelių taisyklių. Manau daugelis prisimenate ant palangių stiklainiuose ir nupjautuose plastiko buteliuose daiginamų svogūnų vaizdą – šiaip sau, tiesa? Kaip pasisodinti svogūnus gražiai ir estetiškai, dalinasi Lina Davidonienė, „Geltono karučio“ kursų lankytoja ir Facebook bei Instagram puslapių „Miškas vazone“ autorė.

Svogūnai ant palangės tikrai gali būti stilinga puošmena. Nuotr. Linos Davidonienės
Svogūnai ant palangės tikrai gali būti stilinga puošmena. Nuotr. Linos Davidonienės

Ilgesnės dienos ir išlindusi saulė žada pavasarį. Ir nors spalvingi sėklų pakučiai prekybos centruose neleidžia ramiai praeiti, daugumą sėklų sėti dar ankstoka. Todėl geriau pasisodinkime svogūnų laiškams!

Kompoziciją sudėliojame patikusiame inde. Svogūnai gali liestis. Nuotr. Linos Davidonienės
Kompoziciją sudėliojame patikusiame inde. Svogūnai gali liestis. Nuotr. Linos Davidonienės

Svogūnai ant palangės: instrukcija

  • Susiraskite gražų ir jus džiuginantį indą. Tai gali būti negilus vazonėlis, močiutės saldaininė ar vienišas arbatos puodelis iš sudužusio servizo.
  • Pripildykite indą žemėmis palikdami kelis centimetrus nuo viršaus. Nebūtina bėgti pirkti ar ruošti specialaus substrato, galbūt turite likusias kelias saujas po kambarinių gėlių persodinimo.
  • Svogūnų sodinukus sudėliokite glaudžiai vieną šalia kito lengvai įspaudžiant. Neužkaskite ir nesodinkite giliai kaip tulpių ar narcizų!
  • Negausiai paliekite ir papurkškite vandeniu. Jokiu būdu neperliekite, nes svogūnai ims pūti, geriau gausiau papurkškite ir ramiai laukite derliaus.
Derliaus sulauksite labai greitai. Nuotr. Linos Davidonienės 
Derliaus sulauksite labai greitai. Nuotr. Linos Davidonienės 

Taip susodinti svogūnai ant palangės džiugins gana ilgai, o svogūnų laiškais galėsite gardinti salotas, sumuštinius ir kitus patiekalus. Svarbiausia, neperlaistykite. Svogūnai geriau iškęs „sausrą“, nei per didelį drėgmės kiekį. 

Jums taip pat gali būti įdomu:

„Svogūnų sodinimas pradedantiesiems: paprastai ir aiškiai“ – jei norėsite auginti juos lauke

„Kada sėti pomidorus: dvi svarbiausios datos“

SUSIJĘ KURSAI:

„Šiuolaikinis daržas – nuotoliniai kursai daržo naujokams, norintiems išmokti mokslu ir ilgamete praktika, o ne nuojauta paremtų daržininkystės principų. Mokymai susideda iš video pamokų, kurias galite išklausyti jums patogiu metu, bei klausimų-atsakymų sesijos su lektore po jų.

Rekomendacijos iš Emedelynas.lt

Left Menu Icon
Krepšelis