Ūla Marija Bujauskaitė – jau rašėme apie šią talentingą kraštovaizdžio architektę ir jos dalyvavimą parodoje „RHS Flower Show Tatton Park 2017“. Ten ji dalyvauja su Baltijos pajūrį menančiu sodo biuro projektu. Ilgai laikėme kumščius už Ūlą Mariją, ir pagaliau turime pasididžiavimo vertą rezultatą – jos sukurtas projektas prestižinėje parodoje jaunųjų talentų kategorijoje įvertintas aukso medaliu!
PRAĖJO DIDELĮ ATRANKOS ETAPĄ
Karališkosios sodininkystės draugija (Royal Horticulture Society) kasmet organizuoja keletą prestižinių parodų D.Britanijoje, kurios diktuoja apželdinimo tendencijas visam pasauliui. Kasmet ieškoma ir naujų talentų, jiems skiriami įvairūs prizai. Šiemet parodoje „RHS Flower Show Tatton Park 2017“ jauniesiems talentams buvo duota užduotis sukurti sodo biuro projektą.
Dabar, kai vis labiau įgrysta darbas betoniniuose pastatuose, ir kai vis daugiau laiko praleidžiama automobilių spūstyse, populiarėja darbas iš namų. Įsirengti biurą kieme – puiki atsvara dangoraižių sausam orui dangoraižiuose. Be to, galima dirbti stebint augančią aplinką ir kvėpuojant grynu oru.
Sodo biuro projektas buvo pirmoji užduotis jauniesiems dizaineriams. Pristatę savo pasiūlymus, tik trys iš jų buvo atrinkti dalyvauti parodoje. Jiems buvo suteiktos galimybės savo projektą įgyvendinti ir sukurti parodomąjį savo projekto stendą. Tačiau tik vienas iš jų gavo aukso medalį už sodo biuro projektą. Ir netveriant džiaugsmu, smagu paskelbti, kad aukso medalį gavo lietuvė Ūla Marija Bujauskaitė.
ĮKVĖPĖ VAIKYSTĖ LIETUVOJE IR BALTIJOS PAJŪRIS
Ūla Marija Bujauskaitė gimė Lietuvoje, tačiau vėliau persikėlė su šeima gyventi į D.Britaniją. Ten pasirinko kraštovaizdžio aplinkos kūrimo studijas, kuriose ir įgijo žinių bei patyrimo. Tačiau įdomiausia tai, kad būtent lietuviškos aplinkos kontekstą ji panaudojo kurdama sodo biurą, su kuriuo laimėjo aukso medalį.
Kai kalbėjausi su Ūla Marija prieš parodą, ji sakė: „Mano sodo koncepcija yra tokia, kad jis būtų pritaikytas urbanistinei aplinkai – tai natūralistinis sodas, įrengtas dangoraižiais apstatytoje aplinkoje. Ši sodo idėja yra įkvėpta vaikystės atsiminimų leidžiant vasaras prie jūros. Aš noriu „ištraukti“ žmones iš labai niūrios, pilkos biuro atmosferos, kur viskas ūžia, bėga, niekada nesustoja, ir perkelti juos į lietuvišką (ar bent jau Baltijos) pajūrį, kur ošia pušys ir po kojomis girgžda smėlis“ (pilnas pokalbis čia).
Jos sukurtame sodo biure erdvę, kuri skirta darbui, supa šešėlis (jis būtinas dirbant su kompiuteriu) ir natūralios medžiagos. O prieš akis atsiveria Baltijos kopas primenantis smėlis, graži pušis ir į saulę atsigręžę žolynai.
SĖKMĖ, KURI PADRĄSINA
Ūla Marija Bujauskaitė – naujas vardas ne tik D.Britanijai, bet ir Lietuvai. Smagu, kad kūrybiški lietuviai gali skleisti žinią pasaulyje apie nuostabų lietuvišką kraštovaizdį. Nors gyvendami čia matome nenušienautas pakeles, dizaineriai jose gali įžvelgti turtingą florą, laukinius spalvingus žiedus ir gyvybę, kurios ten gausu. Nors daug kas apauga nevaldomai, mums gali pavydėti pietų šalys, kuriose nuolat trūksta vandens, o rudeniop žalumos beveik nebelieka dėl didelės kaitros ir drėgmės stygiaus. Turime nuostabią gamtą, tereikia, kad talentingi kraštovaizdžio dizaineriai atskleistų jos grožį ir unikalumą garsiausiose parodose pasaulyje.
Gerų pavyzdžių pamatysime ir artėjančioje aplinkos dizaino konferencijoje „Garden Style“, kuri vyks Vilniuje rugpjūčio 26 dieną. Tikėkimės, kad Ūlos Marijos sėkmė paskatins ne tik ją pačią tęsti kūrybinį darbą, bet ir kitus lietuvius, kuriančius apželdinimo projektus čia, Lietuvoje.
Šis straipsnis taip pat buvo publikuotas LRytas.lt portale.
Taip pat skaitykite:
“Ūla Marija Bujauskaitė: talentingos lietuvės sodo biuras pastebėtas D.Britanijoje“
“Selekcininkas Edvinas Misiukevičius: augalai kaip loterija” (su video)
“Rūta Žiugždė: įspudingiausi augalai iš Čelsio gėlių parodos” (interviu ir nuotraukos)