Kada sėti pomidorus, kad nebūtų nei per anksti, nei per vėlai? Yra dvi datos, kurias galite laikyti pomidorų sėjos atspirties tašku. Čia jas pristatysiu, kartu su sąlygomis, kada verta sėti anksčiau arba vėliau.
Na, o šįkart panagrinėkime tai, nuo ko viskas prasideda – kada sėti pomidorus.
Kada sėti pomidorus
Ant sėklų pakuočių būna nurodytas rekomenduojamas sėjos laikas. Tačiau jo diapazonas labai platus – gali prasidėti nuo vasario ir tęstis iki pat gegužės.
Toks keturių mėnesių laiko tarpas yra per didelis bandant susigaudyti, kada sėti pomidorus.
Todėl aš esu įvardinusi įsimintinas 2 datas, nuo kurių galima pradėti planuoti pomidorų sėją:
- Kovo 8-oji (Moters diena). Šią datą įsiminti labai lengva, tačiau daugeliu atveju kovo 8-oji dar per ankstyva pomidorų sėjai;
- Kovo 11-oji (Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo diena). Dar geriau tai, kad kovo 11-oji visada yra laisvadienis, kurį puikiai galite išnaudoti pomidorams.
BET kiekviena taisyklė turi išimčių.
Yra situacijų, kai verta sėti anksčiau arba vėliau negu kovo 11-oji.
Kur auginsite pomidorus
Kada sėti pomidorus, priklauso nuo to, kur vėliau pomidorus auginsite:
- jeigu pomidorus auginsite paprastame nešildomame šiltnamyje, tuomet sėkite kovo 11-ąją arba vėliau (bet tik ne anksčiau, nes atėjus persodinimo laikui šiltnamyje dar gali būti per šalta);
- jeigu pomidorus auginsite namų balkone arba šildomame šiltnamyje, tuomet galite sėti net ir vasario pabaigoje;
- jeigu pomidorus auginsite lauke, tuomet sėti galite ir vėliau, pavyzdžiui, balandį – kuo ilgiau daigus auginsite namuose, tuo jie bus sveikesni atėjus laikui sodinti į atvirą gruntą lauke.
Ankstyvos ir vėlyvos veislės
Antras svarbus faktorius – veislės ankstyvumas. Dažnai klaidingai manoma, kad ankstyvąsias veisles reikia sėti anksčiau, tačiau iš tiesų yra atvirkščiai:
- vėlyvąsias veisles galite sėti šiek tiek anksčiau, nes jos ilgiau auga (pavyzdžiui, ‚Long Keeper‘ arba ‚Ponderosa‘). Tokių veislių pomidorus galite sėti jau vasario pabaigoje arba kovo pradžioje.
- ankstyvąsias veisles galite sėti šiek tiek vėliau, nes jos labai greitai užauga ir anksti duoda derlių.
Pomidorai – mano viena mylimiausių temų, todėl čia rasite straipsnių apie tai, kaip pomidorus sėti, ir kaip pikuoti, ir kaip persodinti pomidorus į šiltnamį. Ne vienu derliumi jau esu pasidalinusi – žiūrėkite čia arba čia.
Kaip sėti pomidorus
Na o dabar – prie darbo. Sėjant pomidorus nebūtina naudoti specialių priemonių, tačiau su jomis darbas bus kur kas paprastesnis. Šįkart naudojau „Aseja“ daugkartinį daiginimo rinkinį su ekologišku kokoso plaušu (reklama).
Kaip tai daryti (nuotraukos žemiau):
- pasiruoškite daigyklą arba vazonėlius (su skylėmis dugne);
- pripildykite sudrėkinto durpės substrato arba kokoso plaušo;
- su rytietišku pagaliuku arba pieštuku padarykite mažus griovelius;
- berkite sėklas, kad nesiliestų viena su kita (sėjau pomidorus ‘Cerise‘);
- su pagaliuku užžarstykite;
- užrašykite veislę, ką pasėjote.
Pasėję palaistykite nešaltu vandeniu (galima užpurkšti).
Susiję kursai:
„Šiuolaikinis daržas“ – nuotoliniai kursai daržo naujokams, norintiems išmokti mokslu ir ilgamete praktika, o ne nuojauta paremtų daržininkystės principų. Mokymai susideda iš video pamokų, kurias galite išklausyti jums patogiu metu, bei klausimų-atsakymų sesijos su lektore po jų.
Taip pat skaitykite:
„Kaip išsirinkti pomidorus auginimui — patarimai pradedantiesiems“