Aplinkos dizaino konferencija „Garden Style 2022“ kviečia į dieną gėlių apsuptyje

Rugpjūčio 27-29 dienomis Vilniuje pasisemti idėjų ir vėl pakvies tarptautinė aplinkos dizaino konferencija „Garden Style 2022“. Tai didžiausia konferencija augalų mylėtojams Baltijos šalyse, kuriai šiais metais paskyrėme stiprią temą – „Gėlių fiesta“.

Skaitykite, kokią programą Jums paruošėme!

„Garden Style 2022“ konferencija į vieną vietą suburs šimtus kraštovaizdžio dizaino mėgėjų ir profesionalų. Nuotr. Lina Liubertaitė
„Garden Style 2022“ konferencija į vieną vietą suburs šimtus kraštovaizdžio dizaino mėgėjų ir profesionalų. Nuotr. Lina Liubertaitė

Įspūdingi pranešėjai iš Lietuvos ir užsienio

Rugpjūčio 27-oji – pagrindinė „GardenStyle 2022“ konferencijos diena. Šiais metais į renginį atvyksta įspūdingi pranešėjai, kurie apsuks galvą su idėjomis, tačiau kartu ir sustatys naujas žinias į aiškias lentynėles.

Pirmoje konferencijos dalyje daugiamečių augalų augintoja iš Telšių Jolita Norkienė pristatys augalų derinius tamsiausioms kiemo vietoms. Prieš kelis metus Jolita iš finansų pasaulio ,,nėrė“ į augalų pasaulį, o dabar savo šeimos augalų ūkyje „Tinginio sodas“ augina įvairius augalus. Šiuo pranešimu ji pristatys naujausius augalų derinius pavėsingoms vietoms.

Didžiojoje Britanijoje gyvenanti ir dirbanti kraštovaizdžio architektė Ūla Marija Bujauskaitė pateiks konkrečių patarimų, kaip sukurti savitą sodą, nepavaldų madoms. Jos biografija tikrai įspūdinga – Ūla Marija baigė Birmingamo miesto universiteto kraštovaizdžio architektūros bakalauro ir magistro studijas, už kurias buvo apdovanota „Landscape Institute’s John Knight“ apdovanojimu, taip pat pelnė prestižinius Karališkos sodininkystės draugijos apdovanojimus parodose D.Britanijoje, yra parašiusi knygą „Green“ apie mažų sklypų dizaino kūrimą. Papildyta – Ūlos Marijos Bujauskaitės pranešimo konferencijoje „Garden Style“ 2022 įrašą rasite čia.

Kiekvienas talentingosios Ūlos Marijos Bujauskaitės sukurtas sodas turi savitą ir unikalų jausmą. Nuotr. Ū.M. Bujauskaitė
Kiekvienas talentingosios Ūlos Marijos Bujauskaitės sukurtas sodas turi savitą ir unikalų jausmą. Nuotr. Ū. M. Bujauskaitė

Sodų kūrėja iš Ignalinos Inga Šidlauskienė skaitys pranešimą „Kaip susikurti nuolat žydinčių gėlių fiestą savo sklype“, kuriame pasidalins nuosavo sklypo dizaino kūrimo istorija – jos sodas kaipmat sužavi visus lankytojus. Ingos sodas su visomis jo grožybėmis buvo rodytas LRT laidoje „Čia mano sodas“ ir „Youtube“ kanale „Geltonas karutis“ – pasižiūrėti galima čia ir čia.

Sodų kūrėja Inga Šidlauskienė išgarsėjo savo nuosavu sklypo dizainu, o dabar patarimais pasidalins ir su kitais. Nuotr. I. Šidlauskienė
Sodų kūrėja Inga Šidlauskienė išgarsėjo savo nuosavu sklypo dizainu, o dabar patarimais pasidalins ir su kitais. Nuotr. I. Šidlauskienė

Profesionalas, tarptautiniu mastu žinomas daugiamečių augalų augintojas iš Austrijos Christian H.Kress papasakos, kaip į vieną visumą sujungti skirtingų formų augalus – tai ir vertikalios spalvingos šluotelės, ir smulkūs skėčio tipo žiedeliai, ir ramunėlės tipo žiedlapiai. Christian prieš 20 metų Austrijoje įkūrė visame pasaulyje garsų medelyną „Sarastro-Stauden“, kuriame auginami reti daugiamečiai augalai, dominantys augalų entuziastus iš viso pasaulio.

Augalų augintojas iš Austrijos Christian H.Kress turi savo medelyną, yra išvedęs ne vieną veislę ir konsultuoja augalų dizaino temomis. Nuotr. C.H.Kress
Augalų augintojas iš Austrijos Christian H.Kress turi savo medelyną, yra išvedęs ne vieną veislę ir konsultuoja augalų dizaino temomis. Nuotr. C.H.Kress

Kita viešnia iš užsienio, viena garsiausių Ukrainos kraštovaizdžio architekčių Marina Kriačko, papasakos kaip šiuolaikiški Ukrainos dizaineriai sujungia vietinę patirtį su tarptautinėmis madomis, kokį poveikį gali turėti geopolitiniai įvykiai, bei kokių dizaino pamokų galime išmokti mes. Marinos šeimos įmonė „Art Geo“ kraštovaizdžio dizaino srityje dirba jau daugiau kaip 15 metų. Per tą laiką ji ne tik įsteigė medelyną, bet ir sukūrė daugybę privačių ir viešųjų erdvių, laimėjo ne vieną tarptautinį dizaino konkursą, o nuo 2005-ųjų pradėjo vesti kraštovaizdžio dizaino mokymus.

Kraštovaizdžio dizainerė iš Ukrainos Marina Kriačko atskleis, kaip sujungti vietinę patirtį su tarptautinėmis tendencijomis. Nuotr. M.Kriačko
Kraštovaizdžio dizainerė iš Ukrainos Marina Kriačko atskleis, kaip sujungti vietinę patirtį su tarptautinėmis tendencijomis. Nuotr. M. Kriačko

Konferencijos pabaigoje klimato duomenų analitikas dr. Justinas Kilpys pasidalins faktais, kokie klimato kaitos pokyčiai vyksta Lietuvoje ir kokios matomos ateities prognozės. Visą profesinę karjerą dirbęs su meteorologijos duomenimis klimatologas padės suvokti, kaip prie aplinkos pokyčių turi prisitaikyti visi, kuriantys darnią, stilingą aplinką.

Na, o kraštovaizdžio dizainerė, šiaulietė Rima Šimaitė papasakos, kokias problemas gali išspręsti gerai parinkta gėlyno vieta sklype ir tinkama jo forma, bei išsamiai pristatys gėlynų sprendimus skirtinguose sklypuose. Baigusi papildomas kraštovaizdžio dizaino studijas Tarptautiniame Karjeros Institute Australijoje, prieš 8 metus Rima pasinėrė į kraštovaizdžio dizainą. Taip gimė jos „Magiški sodai“. Rima sako, kad gėlyno estetika labai priklauso nuo viso sklypo idėjos. O įdomiausia tai, kad gėlyno vieta sklype ar gėlyno forma gali išspręsti kai kurias dizaino problemas. Konferencijoje sužinosite detaliau ir pamatysiote pavyzdžių.

Dizainerė Rima Šimaitė papasakos, kaip parinkti gėlynui vietą ir kokias funkcijas jis gali atlikti. Nuotr. R. Šimaitė
Dizainerė Rima Šimaitė papasakos, kaip parinkti gėlynui vietą ir kokias funkcijas jis gali atlikti. Nuotr. R. Šimaitė

Dizaino dirbtuvės su gyvais augalais

Gera žinia – šiais metais „Garden Style 2022“ programą papildo net dvejos skirtingos dizaino dirbtuvės!

Rugpjūčio 28-ąją vyks visos dienos dirbtuvės su charizmatiškuoju lektoriumi Christian H. Kress. Dirbtuvių tema – “Daugiamečio gėlyno kūrimas praktiškai: kaip sužaisti su augalais, kad gėlynas būtų įspūdingas ilgam“.

Lektorius pristatys skirtingus augalus ir mokymų vietoje iš jų bus dėliojamas gėlynas. Daug dėmesio bus skiriama ir kitoms svarbioms temoms: kaip paruošti lysvę, kaip kurti derinius, kurie ilgainiui būtų stabilūs ir reikalautų mažai priežiūros.

Dirbtuvės vyks anglų kalba su gyvu vertimu į lietuvių kalbą. Daugiau informacijos ir registracija čia.

 Lektorius C.H.Kress ves augalų dizaino dirbtuves, kuriose mokys sudėlioti gėlyną iš gyvų sodinukų. Nuotr. C.H.Kress
Lektorius C. H. Kress ves augalų dizaino dirbtuves, kuriose mokys sudėlioti gėlyną iš gyvų sodinukų. Nuotr. C. H. Kress

Privataus sklypo dizaino kūrimo dirbtuvės

Rugpjūčio 29-ąją organizuojamos antrosios dirbtuvės – tai praktiniai sklypo dizaino mokymai su kraštovaizdžio dizainere iš Ukrainos Marina Kriačko.

Mokymų tema „Kaip sukurti unikalų šiuolaikišką dizainą privačiam sklypui“.

Šių mokymų dalyviai bus kviečiami paimti pieštukus į rankas ir kurti unikalų sklypo dizainą. Visi dalyviai gaus po sklypo brėžinį (daugmaž 8-12 arų dydžio sklypo) ir kiekvienas kurs dizainą, kurį individualiai aptars prieidama lektorė. Dirbtuvių metu Marina taip pat pristatys teorinius dėsnius ir patarimus iš praktikos.

Dirbtuvės vyks rusų kalba su gyvu vertimu į lietuvių kalbą – tam padės želdynų dizainerė Vaiva Marozienė.

Daugiau informacijos ir registracija čia.

Marinos Kriačko įrengtas privatus sodas. Nuotr. M. Kriačko
Marinos Kriačko įrengtas privatus sodas. Nuotr. M. Kriačko

Šimtai bendraminčių vienoje vietoje

Neabejojame, kad „Garden Style 2022“ konferencija bus tikras įkvėpimo užtaisas! Profesionalios įžvalgos apie skirtingų augalų komponavimą, derinių ilgaamžiškumą, klimato kaitos įvertinimą parenkant augalus ir įvairias gėlyno funkcijas – kažką sau įdomaus ir naudingo šiame renginyje tikrai atras kiekvienas augalų mylėtojas.

Tai renginys, kuriame kartą per metus susirenka praktiškai visi, dirbantys šioje srityje ir besidomintys aplinkos dizainu. Kito tokio masto gyvo renginio Lietuvoje nėra, todėl pasižymėkite kalendoriuose paskutinį rugpjūčio savaitgalį. Jūsų laukia įdomios pažintys, naudingas bendravimas, kontaktų apsikeitimai ir tiesiog puikus laikas gėlių apsuptyje!

Daugiau informacijos: https://gardenstyle.lt/

Taip pat skaitykite:

„Dizaineriai pristato, kokios bus apželdinimo tendencijos 2022 metais“

„Ū. M. Bujauskaitė: talentingos lietuvės sodo biuras pastebėtas D. Britanijoje“

Rekomendacijos iš Emedelynas.lt

Left Menu Icon
Krepšelis