Atidarom terasos sezoną: vidaus ir lauko baldai derinami kartu

Ar jau atidarėt terasų sezoną, maisto gamybą lauke ir draugų ar šeimos vakarienes gryname ore? Jeigu savo namuose džiaugiatės terasa su stogu, lauko baldai  – būtinas pirkinys.

Tačiau įsigyti visą lauko baldų komplektą, kuris būtų estetiškai patrauklus, yra išties sudėtinga arba, būkim atviri, per brangu. Tad pasiklausiau, kokių idėjų mums galėtų pasiūlyti Evelina Aleliūnienė, interjero dizainerė, rašanti tinklaraštį e-interjeras.lt ir kurianti interjerus nuotoliniu būdu. 

Pasak Evelinos, jeigu terasa yra su stogu, labiausiai finansiškai apsimokėtų ieškoti sprendimo, kuriame kartu derėtų tiek vidaus, tiek ir lauko baldai. 

Terasoje galima naudoti namuose esančius baldus. Šaltinis: www.berry.lt

Terasoje galima naudoti namuose esančius baldus. Šaltinis: www.berry.lt

Terasoje – ne vien tik lauko baldai

Kokie galimi tokio scenarijaus pliusai ir minusai? Finansine prasme tai yra žymiai pigiau. Galite naudoti namuose esančius baldus, tačiau juos reikės atnešti/išnešti.

Dažniausiai ir komforto prasme vidaus minkšti baldai yra patogesni, bet kiekvienam spręsti, ar geriau didesnės išlaidos ir stacionarūs terasoje laikomi baldai, ar minimalios išlaidos ir mobilūs vidaus baldai.

Mažiausiai laiko, daiktų perstumdymo ir nešiojimo užims didesnių ir sunkesnių lauko baldų (minkštasuolio, kėdžių, krėslų ir stalų) laikymas ten, kur jiems ir priklauso – lauko terasoje. Tuomet, norint šią erdvę padaryti jaukesne, tereiks iš namų atsinešti įvairių smulkmenų: banketę, indus vaisiams, pagalvėles, pledus ir kitus nesunkius daiktus.

Būtent šiame interjere ir taikomas panašus principas. Minkšti baldai ir stalas – tai lauko baldai, o pagalvėlės ir kiti namų aksesuarai sunešti iš vidaus. Beje, šie lauko baldai – nepaprastai dailūs (kas yra retas atvejis) ir tiks prie daugelio namų interjero. Rudą spalvą lietuviai labai mėgsta, tad nebus sunku priderinti kitas detales. Nepamirškite ir kokybiškos bei stilingos kepsninės. Jos pagalba ne tik pavaišinsite artimuosius ir svečius, bet ir papuošite terasą.

Lauko baldai Geltonas karutis

Jeigu viso lauko baldų komplekto pirkti nesinori, visada galite naudoti baldus, naudojamus svetainėje: patogų ryškiaspalvį fotelį ir/ar banketę, kuri tarnaus, kaip papildomas staliukas. Nebijokite eksperimentuoti ir pamiksuoti lauko bei vidaus baldų kartu. Nustebsite, kokių įdomių variantų galite susikurti ir tuo pačiu nesunkiai pakeisite interjero nuotaiką.

Kai lauko baldai persikelia į namus

Na, o jeigu nenorite papildomai investuoti į lauko baldus ar nerandate TŲ geriausių, galbūt užteks vos vieno? Supamas krėslas – ko gero, daugelio svajonė yra itin trokštamas baldas tiek svetainėje, tiek miegamajame. Galite vienu šūviu nušauti du zuikius ir įsigyti lauke naudoti skirtą krėslą (jis yra iš plastiko). Žiemą juo mėgausitės namuose, o vasarą – lauko terasoje. Papildomai pridėkite kelias pagalvėles ir net nesinorės iš jo išlipti!

Abejose, žemiau esančiose, nuotraukose naudojami vidaus baldai, išskyrus vieną lauko – supamą krėslą. Jeigu rinksitės tamsiai rudą spalvą, nepamirškite, jog ir kiti baldai turėtų būti panašios spalvos. Tuomet interjeras atrodys vientisas, o ir naudojant krėslą viduje, jis neišsiskirs ir taps pilnaverte interjero dalimi.

Balta spalva – saugiausia. Prie jos dera visos kitos spalvos, tad jeigu nenorite turėti problemų su spalvų derinimu – turėkite tai omeny!

Supamas kreslas-itin trokštamas baldas tiek svetainėje, tiek miegamajame. Šaltinis: www.berry.lt

Supamas kreslas – itin trokštamas baldas tiek svetainėje, tiek miegamajame. Šaltinis: www.berry.lt

Norint terasą padaryti jaukesne, tereiks iš namų atsinešti įvairių smulkmenų, pvz., pagalvėliu. Šaltinis: www.berry.lt

Šis straipsnis taip pat publikuotas svetainėje www.e-interjeras.lt. 

Ačiū Evelinai, kad pasidalino savo idėjomis. 

Taip pat skaitykite: 

Kad plikos terasinės lentos pavirstų jaukia terasa” – čia Evelina pasidalino idėjomis konkrečiai terasai, kurioje iš pradžių nebuvo nė vieno daikto.

Kaip baisią terasą pavertėm kalėdiška ir jaukia” – konkretus kitos terasos atvejis, kur pritaikėm keletą gudrybių ir terasą papuošėm kalėdiškai jaukiai. Idėjas pritaikysite ne tik kalėdiniu laikotarpiu (yra ir video su “prieš” ir “po”).

Prenumeruokite „Geltono karučio“ naujienlaiškius ir gausite sezoninių patarimų, dizaino idėjų ir garantuotai - įkvėpimo.

Palaukite...

Ačiū.

Rekomendacijos iš Emedelynas.lt

Left Menu Icon
Krepšelis