Kaip apsaugoti daigus šiltnamyje nuo pavasarinių šalnų

Šaltos pavasarinės naktys – didelė rizika daigams šiltnamyje. Tik ką pasėti ridikėliai ir salotos gal dar kažkaip išgyvens, o į šiltnamį atnešti vazonai su pomidorų ir agurkų daigais gali neištverti staigių temperatūros pokyčių. Tai kaip apsaugoti daigus šiltnamyje? Žiūrėkite šiame video:

Arba paskaitykite žemiau, kaip aš darau, kad daigams būtų užtikrinta stabilesnė temperatūra, kaip apsaugoti daigus šiltnamyje, kad pavasarinės šalnos jų nepakąstų. Vieno sėkmės recepto nėra, bet gal pabandysite pritaikyti kurį nors iš šių patarimų.

Šiltnamio sandarumas

Pastebėjome, kad polikarbonatinis šiltnamis geriau išlaiko šilumą negu polietileninis. Kadangi turime abu, tai skirtumas akivaizdus. Todėl į plėvelinį šiltnamį daigus nešame ir sodiname mažiausiai dviem savaitėmis vėliau.

Polikarbonatinis šiltnamis taip pat ne be trūkumų – jame yra daug visokių skylučių. Siūlau jas užkamšyti – atidžiai apžiūrėkite, jų gali būti ties sujungimais, sudūrimais.

Būtina užkamšyti skyles šiltnamyje. Nuotr. L.Liubertaitė
Būtina užkamšyti skyles šiltnamyje. Nuotr. L.Liubertaitė

Ypatingą dėmesį skirkite durų apačiai, nes pro apačią ir patenka šaltas oras.

Durų apačia turi būti sandari. Nuotr. L.Liubertaitė
Durų apačia turi būti sandari. Nuotr. L.Liubertaitė

Tarpus užkamšau su agroplėvele, bet jūs gal kažką gudriau sugalvosite.

Kaip apsaugoti daigus šiltnamyje, kai daigai dar vazonėliuose

Artėjant persodinimo laikui, daigus nuo palangės verta perkelti į šiltnamį pagrūdinti. Kai šiltnamyje surikiuojate vazonus su pomidorų, agurkų ar kitų daržovių daigais, labai svarbu, kad šie daigeliai nenukentėtų nuo temperatūrų pokyčių, kurie šiuo metų laiku yra ypač ryškūs.

Mano patarimas – pasirūpinkite, kad vazonėliai nebūtų sustatyti ant žemės. Juos pakelti galite, kaip ir aš, labai paprastai: šiltnamyje ant blokelių sudėti lentas ir ant jų sustatyti vazonus. O jeigu turite ūpo ir priemonių, šiltnamyje galite įrengti lentynas.

Vazonėliams su daigais ant žemės per šalta. Nuotr. L.Liubertaitė
Vazonėliams su daigais ant žemės per šalta. Nuotr. L.Liubertaitė

Daigų pridengimas agroplėvele

Daigus nakčiai (arba per šaltą dieną) rekomenduočiau pridengti plėvele. Agroplėvelė neturi liestis prie augalų lapų. Todėl reikalingi lankai, kurią ją išlaikytų. Lankus galite pasigaminti patys arba įsigyti specialius sodų prekių pardavimo vietose. Pavyzdžiui, galite atsisiųsti internetu iš čia.

Kaip matote video reportaže, šiemet naudoju dvi 1.50 m pločio agroplėveles. Jas uždedu ant lankų, apačioje prispaudžiu. Kiekvieną rytą šias agroplėveles atidengiu: vieną į vieną pusę, kitą į kitą pusę. Kas vakarą nepamirštu uždengti.

Pomidorų daigų dengimas agroplevele. Nuotr. L.Liubertaitė
Pomidorų daigų dengimas agroplevele apsaugo juos nuo temperatūros pokyčių. Nuotr. L.Liubertaitė

Dangstymui reikalinga kantrybė ir laikas, tačiau jokiu būdu negalima karštą dieną palikti uždengtų daigų, nes jie perkais, na, o jeigu paliksite šaltai nakčiai atidengtus – daigai sušals.

Tokį pat principą naudoju ir kitoje šiltnamio pusėje ridikėliams, salotoms, špinatams. Jeigu jų dar nepasėjote, paskaitykite, kaip juos sėti tai padaryti galite čia.

Salotos, ridikėliai yra atsparesni, bet juos pasaugoti taip pat reikėtų. Nuotr. L.Liubertaitė
Salotos, ridikėliai yra atsparesni, bet juos pasaugoti taip pat reikėtų. Nuotr. L.Liubertaitė

Kadangi šios daržovės gerokai žemesnės negu pomidorų daigai, joms naudojame žemesnius lankus.

Papildomas šilumos šaltinis

Vien tik agroplėvelės siekiant apsaugoti daigus šiltnamyje gali nepakakti. Todėl siūlyčiau išbandyti ir slaptą ginklą ypač šaltoms naktims. Tai – šildytuvas.

Mes naudojame elektrinį vėjelį, taip pat puikiai tinka ir tepalinis radiatorius, svarbu, kad pats automatiškai išsijungtų kas šiek tiek laiko. Visiškai pakanka to, kad šie prietaisai sujudina orą. Taip užtikrinama oro cirkuliacija šiltnamyje ir reikiama temperatūra.

Žvakų aš tikrai nedegioju šiltnamyje, iškart pasisakau! Nors šis metodas irgi padeda palaikyti šilumą šiltnamyje, taip pat kaip ir didelės talpos su vandeniu. Parašykite komentaruose, kokios priemonės pasiteisino jums!

KURSAI INTERNETU:

“Šiuolaikinis daržas” – video pamokos jums patogiu metu ir tiesioginė klausimų-atsakymų sesija su lektore po to.

Daiginimui reikalingos priemonės:

Jų galite įsigyti čia ir atsisiųsti viską į namus.

Taip pat skaitykite:

“Pirmoji sėja šiltnamyje: ką ir kaip sėti”

“Mažos gudrybės, dėl kurių salotų derlių gausite ilgiau”

“Pomidorų sodinimas šiltnamyje: kaip aš tą darau”

Rekomendacijos iš Emedelynas.lt

Left Menu Icon
Krepšelis