Klasikinės balkoninės gėlės – hipster urban stiliumi!

Klasikinės balkoninės gėlės, tokios kaip pelargonijos, begonijos, ledinukai ar gvazdikėliai atrodo nuobodžiai ir niekaip neįsivaizduotum jų šiuolaikiniame balkone arba terasoje. Tačiau urban jungle hipster ultra stilių galima sukurti net su tokiomis klasikinėmis vienmetėmis gėlėmis, kurias dešimtmečiais auginame balkonuose. Kaip stilizuoti jas, kad sukurtume nemočiutišką charakterį? Spauskite žiūrėti:

Šis video gimė, kai IKEA pakvietė apsilankyti jų naujojoje oranžerijoje Vilniuje. Ten radau tiek gražių klasikinių vienmečių gėlių ir tiek dekoro elementų, kad būtų buvusi nuodėmė nesujungti jų kartu. Tad su IKEA interjero dizainere Irina pateikiame 5 patarimus su pavyzdžiais, kaip klasikinės balkoninės gėlės gali atrodyti šiuolaikiškai ir madingai.

1. Balkoninės gėlės betoniniuose vazonuose

Norėdami, kad ryškiai raudona pelargonija neatrodytų kaip nužengusi iš praeities, naudokite modernius vazonus. O kur modernumas be betono? IKEA oranžerijoje rasite betoninius vazonus BOYSENBAR. Ši medžiaga kontrastuoja su klasikinėmis raudonos spalvos pelargonijomis ir atrodo itin šiuolaikiškai. Kita vertus, vazono dugnas padengtas minkšta medžiaga, todėl filmavimo metu drąsiai dėjome vazoną ant stiklinio paviršiaus, nebijodami jo subraižyti.

Jeigu jūsų balkone esanti vazonų laikiklių konstrukcija tokia, kad betoninis vazonas per sunkus, IKEA parduotuvėje rasite iš perdirbto plastiko pagamintą plastikinį vazoną NYPON. Plika akim neatskirsi, kuris vazonas yra iš betono, kuris iš plastiko, tačiau norimą efektą tikrai pasieksite.

Balkoninės gėlės betono imitacijos vazone. Nuotr. L.Liubertaitė
Galima rinktis ir betoninį ir betono imitacijos vazoną. Nuotr. L.Liubertaitė

Jei neapsisprendžiate, ar geriau betoninis, ar imituojantis betoną, atkreipkite dėmesį į svorį. Betoninį tikrai siūlyčiau rinktis tada, jeigu reikia, kad vėjas jo nenupūstų.

2. Stilinga romantika

Balkoninės gėlės atrodys romantiškai, stilingai, jeigu jas sodinsite į baltą metalinį vazonėlį, puoštą nėriniais. Tokia kompozicija sukuria lengvumo, švarumo pojūtį.

Balkoninės gėlės metaliniame vazone. Nuotr. L.Liubertaitė
Balkoninės gėlės metaliniame nėriniais puoštame vazone. Nuotr. L.Liubertaitė

Baltos spalvos vazonėlius su nėriniais patartina rinktis ir tiems, kurie mėgsta ryškias augalų spalvas arba nori pažaisti įvairiomis žiedų spalvomis. Vienodi balti vazonai išgelbės jus – jų fone išryškėja gėlių spalvos.

Pelargonijos, begonijos, ledinukai ar gvazdikėliai populiarūs jau daugelį metų. Ir ne be reikalo. Šios gėlės yra nelepios, gali išgyventi nepastovų laistymą, žydi visą sezoną. Tad romantiški vazonėliai su nėriniais gali suteikti naujo žavesio šioms klasikinėms gėlėms.

3. Tekstilė gali tapti dizaino ašimi

Apie tekstilės svarbą moderniame stiliuje jau ne kartą kalbėjome. Paskaitykite apie stilingą Gyčio šiltnamį ar pertvarką mano terasoje.

Nepamirškite tekstilės dekoruodami savo balkoną ar terasą: kilimo, sėdmaišių, pagalvėlių, pledų. Jei tekstilės gaminiai bus parinkti kaip dizaino ašis, jeigu jie trauks akį, tai balkoninės gėlės gali būti pačios paprasčiausios – bendras derinys vis tiek atrodys žavingai ir naujai.

4. Spalvų derinimas

Šiuo metu ypač populiarus nuosaikių spalvų dekoras – pasižiūrėkite į šį mėtinių ledinukų koloritą. Sumažinkite spalvų margumyną ir palikite tik dvi ar tris dominuojančias spalvas. Balkoninės gėlės taip pat turi derėti – tegul jos neišsišoka ir subtiliai papildo. Šiuo atveju parinkti rožiniai gvazdikėliai ir tokios pat spalvos terasos baldų pagalvėles – argi neatrodo šiuolaikiškai? Nors galima būtų galvoti, kad gvazdikėliai tikrai pabodę ir nieko naujo čia nesugalvosi.

Tekstiles suderinimas
Priderinus tekstilę ir spalvas balkoninės gėlės atrodys stilingai. Nuotr. L.Liubertaitė

Ieškokite įdomesnių, modernaus dizaino gėlių laikiklių. Suderinkite jų spalvą su kilimo spalva. Parinkite dekoracijas. Ir neišlipkite iš savo pasirinkto kolorito – rezultatas bus garantuotas.

5. Metaliniai akcentai

Kokia kita medžiaga gali padėti sukurti urbanistinį stilių, jeigu ne metalas!

Balkone ar terasoje tikrai pravers metalinė lentyna, metalinis laistytuvas, ir žinoma, metalinis vazonas. Į jį įsodinus ryškiai raudoną begoniją – kompozicija iš karto tampa moderni, madinga ir atrodo itin ekstravagantiškai.

Metalas ir urban jungle hipster ultra stilius atrodo neatsiejami dalykai. Nuotr. L.Liubertaitė

Nebijokite drąsesnių derinių – įprastos balkoninės gėlės gali atrodyti visai nemočiutiškai!

PARTNERYSTĖ:

Šį straipsnį inicijavo IKEA – oranžerijoje galite rasti ir gėlių, ir vazonų, ir dekoro detalių, taip kad viskas vienoje vietoje. Daugiau apie oranžeriją spauskite čia.

TAIP PAT SKAITYKITE:

“Kaip sėti žalumynus į vazonus – paprasta instukcija”

“Vazoninės gėlės mano terasoj: taip aš pritaikau dizaino dėsnius”

KURSAI INTERNETU:

„Spalvų derinimas kieme – išsamus kursas apie augalų spalvų derinimą: sužinosite, kaip susikurti savo koloritą, kokie patikimi augalai žydi tomis spalvomis ir kaip jas derinti tarpusavyje.

APŽELDINIMO KURSAI:

Trumpi, koncentruoti, orientuoti į praktiką – žiūrėkite mūsų kursų programas: spauskite čia.

Prenumeruokite „Geltono karučio“ naujienlaiškius ir gausite sezoninių patarimų, dizaino idėjų ir garantuotai - įkvėpimo.

Palaukite...

Ačiū.

Rekomendacijos iš Emedelynas.lt

Left Menu Icon
Krepšelis