Vejos robotas – naujas mūsų draugas! Norint, kad veja atrodytų gražiai ir tvarkingai, šį darbą reikia atlikti reguliariai ir kokybiškai. O ar kada bandėte suskaičiuoti, kiek valandų per visą sezoną skiriate vejos pjovimui? Taip taip, skaičius būtų tikrai įspūdingas, o ir tas valandas sode būtų galima praleisti žymiai smagiau nei stumdant rankinę žoliapjovę. Ir štai išeitis – tai vejos robotas – susipažinkite!
Čia užfiksuota pirmoji mano pažintis su robotu. Šiame video reportaže pamatysite, kas sudaro roboto-vejapjovės „Gardena“ komplektaciją, kaip viską sudėti ir pajungti, pateiksime vaizdo instrukciją, o video pabaigoje išvysite ir pirmuosius roboto-vejapjovės važiavimus per veją. Taigi žiūrėkite:
KOKS VEJOS ROBOTAS IŠBANDYTAS:
Vejos robotas Gardena R80Li – tinka vejai, kurios plotas iki 8 arų. Skaičius pavadinime rodo, kiek arų vejai skirta, pavyzdžiui, R40Li būtų vejai, kurios plotas apie 4 arus.
VEJOS ROBOTO PAJUNGIMO ETAPAI:
1. Roboto-vejapjovės stotis. Reikia pasirūpinti tinkama vieta jai pastatyti, kuri atitiktų šias sąlygas:
- priešais stotį turi būti palikti 2 m laisvos vietos, iš abiejų šonų po 1 m, bent 30 cm iš galo (jeigu už roboto aukštesnis bortelis arba siena). Pasimatuoti atstumus bus paprasta, nes dėžėje rasite tam skirtą liniuotę;
- atokesnė vieta nuo tiesioginių saulės spindulių;
- netoliese yra elektros tinklo lizdas.
2. Kontūro kabelis. Skirtas pažymėti kontūrui, kad robotas-vejapjovė suprastų, kur jam reikia važiuoti ir neišvažiuotų iš vejos ribų ar neužsuktų pasisvečiuoti pas kaimynus. Kontūro kabeliui pritvirtinti komplektacijoje rasite pridėtas tam skirtas kabes. Tereiks pasičiupti plaktuką.
Atstumai:
- Tvirtinti šį kabelį reikia 30 cm iki aukštesnio bortelio ar sienos.
- Jeigu vejos aukštis yra lygus su kitais paviršiais, tai užtenka 5 cm atstumo nuo jų.
- Jeigu vejoje yra medžių, supynės ar koks kitas didesnis objektas – tai stabilus daiktas, nieko daryti nereikia, robotas-vejapjovė tiesiog atsitrenks ir apvažiuos aplinkui.
- Jeigu tai smulkesni objektai, kaip mūsų atveju – jauni medeliai, tai tuomet reikia pažymėti kelią aplink juos kontūro kabeliu. Kai susijungia ir šalia vienas kito eina du kontūro kabelio laidai, tai robotas-vejapjovė netraktuoja jų kaip trikdžio, tiesiog jų nemato ir važiuoja per juos.
- Jeigu tarp augalų vejoje lieka mažesnis nei 60 cm tarpas, tai žinokite, kad robotas-vejapjovė tarp jų nepravažiuos. Tiesdami kontūro kabelį palikite nedidelę laisvą kilpelę toje vietoje, kur prijungsite gido kabelį.
3. Gido kabelis. Skirtas tam, kad vejos robotas suprastų, kaip reikia grįžti atgal į stotį. Iš pradžių gido laidas pravedamas pro roboto-vejapjovės stoties apačią taip, kaip nurodyta ant jos dugno. Toliau kabelis vedamas mažiausiai 2 m visiškai tiesiai, o po to vedimo trajektorija visiškai nesvarbi. Gido kabelis prie vejos tvirtinamas tomis pačiomis kabėmis kaip ir kontūro. Gido kabelio tiesimo pabaiga turi būti ten, kur palikta kontūro kabelio kilpelė. Toje vietoje sujunkite abu kabelius. Ir šį darbą atlikau aš pati!
4. Abu kabelius reikia pajungti į stotį (jungimo detalės yra komplektacijoje, žiūrėkite video reportaže).
5. Vejos roboto programavimas. Visų pirma pasirinkite kalbą, beje, yra ir lietuvių. Tuomet nustatykite datą ir įveskite savo sugalvotą PIN kodą. PIN kodas labai svarbus, nes jį reikės įvesti norint pakeisti roboto stoties vietą ar kažkur jį perkelti. Taip pat PIN kodas apsaugos jūsų robotą nuo vagių, nes neįvedus kodo suveiks apsauginė signalizacija.
6. Na štai, vejos robotas pasiruošęs darbui! Jį paleidžiate į veją, o patys einate vasaros malonumais džiaugtis (arba šiltai sėdite namuose ir per lietų nekišate nosies į lauką).
Ir pabaigai – trumpai mano pirmieji įspūdžiai po trijų dienų draugystės su vejos robotu. Iš pradžių aš galvojau, kad štai po kelių dienų galėsiu nufilmuoti kaip aš mėgaujuosi vasaros malonumais, o vejos robotas dirba, bet… Po roboto paleidimo taip suprastėjo orai – atšalo, temperatūra nukrito, tai būtent dėl šios priežasties vejos robotas labiausiai pasiteisino, nes nereikėjo tokiu oru eiti į lauką ir pjauti žolės.
Kasdien įspūdžių vis daugėja ir daugėja, o robotas po truputį tampa šeimos nariu, tad padėkite sugalvoti jam vardą!
TAIP PAT SKAITYKITE:
Visi straipsniai, susiję su vejos įrengimu ir priežiūra – štai čia, spauskite ir pasirinkite dominančią temą.
Keletas įdomybių apie vejos priežiūrą:
“Veja kaip dizaino elementas: pokyčiai kieme be išlaidų“
“Samanų naikinimas vejoje: kodėl jos atsiranda“
Kviečiame registruotis į kursus „Mano sodo dizainas“, kurių metu mokome, kaip susiplanuoti šiuolaikišką dizainą savo kiemui. Plačiau apie kursus skaitykite čia.