Pomidorų sodinimas į šiltnamį guldant: kodėl ir kaip tas daroma

Laikas pomidorus perkelti į šiltnamį. Kai kurie jūsų pomidorų daigai atrodo gležni, peraugę ar pavargę? Ištįsusius daigus išgelbėti gali pomidorų sodinimas į šiltnamį guldant. Pasižiūrėkite, kaip tai darau – šiame video parodžiau patį procesą ir net iškasiau vieną daigą, pasodintą anksčiau gulsčiai, kad parodyčiau naujai išleistas šaknis:

Paskaitykite, kada pomidorus sodinti į šiltnamį tiesiai, o kada reikėtų juos guldyti, kokia prasmė taip keistai sodinti ir kaip pomidorų sodinimas į šiltnamį guldant turi būti atliktas teisingai.

Pasiruošimas pomidorų sodinimui

Pomidorai į šiltnamį turi būti sodinami apniukusią dieną arba antroje dienos pusėje, kad saulės kaitra ir šiluma pomidorų daigų neišguldytų.

Taip pat svarbu prieš persodinamą pomidorų daigus gerai sulaistyti. Jei daigai suvargę, mano rekomendacija – sulaistyti juos ne paprastu vandeniu, o tokiu, kuris papildytas augalų prigijimo stimuliatoriumi. Pakelio turinio pakanka vienam 10 l vandens laistytuvui.

Pomidorų sodinimo būdai

  1. Jeigu jūsų daigai yra sveiki, stiprūs, neištįsę, juos sodinkite tiesiai į duobę: neguldydami, tiesiog tame pačiame aukštyje, kaip ir augo vazonėlyje. Plačiau apie pomidorų sodinimą į šiltnamį paskaitykite čia.
  2. Jeigu pomidoro daigas nedaug ištįsęs, galima sodinant jį užkasti šiek tiek giliau ir tiek – jokių guldymų taip pat nereikia.
  3. Jeigu pomidoro daigas ypatingai suvargęs ir ištįsęs, tada galima jį sodinti įgilinant kampu arba net visai gulsčiai – apie tai šitas straipsnis.

Išimtis – jeigu jau anksčiau pasinaudojote mano patarimu ir savo ištįsusius mažus daigus pikavote kampu (kaip tą daryti skaitykite čia), ir su tuo pačiu daigu tai atlikote net keletą kartų. Tokiu atveju perkeldami į šiltnamį juos sodinkite tik tiesiai. Toks pomidoro daigas jau turi priauginęs pakankamai šaknų. Video labai gerai matosi, kaip atrodo toks pomidoro daigas, pažiūrėkite.

Pomidorų sodinimas į šiltnamį guldant

Pomidorų sodinimas į šiltnamį guldant – eiga:

Pomidorams reikalingos trąšos. Nuotr. L.Liubertaitė
Pomidorams reikalingos trąšos. Nuotr. L.Liubertaitė
  • Sumaišyti viską duobėje;
pomidorų sodinimas į šiltnamį guldant
Kad pomidoras geriau augtų, pageriname dirvožemį. Nuotr. L.Liubertaitė
  • Iš vazonėlio išimti sulaistytą daigą;
  • Į duobę guldyti taip, viršutinė dalis liktų aukščiau, o apatinę dalį tiesiog paguldome;
  • Pomidoro šaknis orientuoti į pietus;
  • Sulaistyti šaknų stimuliatoriumi – jeigu dar jo liko.
Pasodintą pomidorą gerai palaistyti
Pasodintą pomidorą gerai palaistyti. Nuotr. L.Liubertaitė

Kokia iš nauda iš šio metodo

Pomidorų sodinimas į šiltnamį guldant sustiprins daigą, nes taip pasodintas pomidoras išleidžia daugiau šaknų. Vegetacija šiek tiek bus pristabdyta, tad derlių turėsime vėliau, bet geresnį.

Mano šiltnamyje jau auga pomidorai, juos čia pasodinau tikrai per anksti, tačiau nebeturėjau sąlygų kitur juos pasodinti. Kelis pomidorus sodinau kampu ir dabar. Iškasus tokį pomidorą akivaizdu, kad pomidorų sodinimas į šiltnamį guldant padėjo pomidorui išleisti daug naujų šaknelių (žiūrėkite video).

Vienintelis dalykas, ką dar reikia turėti omenyje – guldomiems pomidorams reikia skirti daugiau vietos šiltnamyje negu sodinamiems įprastai. Nors atrodys, kad pomidorai užima tiek pat vietos, mes juk žinome, kad po žeme šaknys eina į šoną, o ne tik gilyn.

Pomidorus sodinant guldant, jų šaknys užima daugiau vietos. Nuotr. L.Liubertaitė
Pomidorus sodinant guldant, jų šaknys užima daugiau vietos. Nuotr. L.Liubertaitė

Straipsnis paruoštas bendradarbiaujant su “Baltic agro”. Jų, kaip trąšų gamintojų, svetainėje galite įsigyti trąšų palankesnėmis sąlygomis, yra ir variantas su pristatymu į namus.

Visi dalykai, ko gali prireikti auginant pomidorus, sudėti čia.

Mano naudojamas įrankis: Rankinis kastuvėlis “Gardena” (didelis)

TAIP PAT SKAITYKITE:

Pomidorų sodinimas į šiltnamį: kaip aš tą darau”

„Geriausios pomidorų veislės: subjektyvi 18 veislių apžvalga“

„Pomidorų genėjimas: video instrukcija pradedantiems“

Visi mūsų straipsniai apie pomidorų auginimą, veisles, pomidorų genėjimas ir tolesnė šiltnamio priežiūra – viskas čia.

KURSAI INTERNETU:

“Šiuolaikinis daržas” – video pamokos jums patogiu metu ir tiesioginė klausimų-atsakymų sesija su lektore po to.

APŽELDINIMO KURSAI:

Trumpi, koncentruoti, orientuoti į praktiką – žiūrėkite mūsų kursų programas – spauskite čia.

Prenumeruokite „Geltono karučio“ naujienlaiškius ir gausite sezoninių patarimų, dizaino idėjų ir garantuotai - įkvėpimo.

Palaukite...

Ačiū.

Rekomendacijos iš Emedelynas.lt

Left Menu Icon
Krepšelis